Menu

  • Wielki Jarmark Wielkanocny

    Podczas Wielkiego Jarmarku Wielkanocnego w Lidzbarku, który odbył się 3 kwietnia, swoje zdolności zaprezentował chór szkolny oraz wystąpili uczniowie klas III, którzy przypomnieli zgromadzonym o najważniejszych tradycjach i zwyczajach świątecznych. Na naszym stoisku pojawiły się liczne ozdoby: stroiki, zające, jajeczka, palmy oraz koszyki wielkanocne.

    Nasza świąteczna fotobudka oraz ozdoby przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli cieszyły się dużym powodzeniem. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie oraz ogromne zainteresowanie.

  • Konkurs „Mój szkolny kolega z Misji”

    Konkurs „Mój szkolny  kolega  z  Misji”

    "Fratelli  tutti  - braterstwo  misyjne”

    Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie “Mój szkolny kolega z Misji”, który został  przeprowadzony  pod  kierunkiem  p. Karoliny  Gajewskiej.

    Konkurs  ma  za  zadanie  kształtować  postawę  solidarności  z   rówieśnikami  żyjącymi  w  krajach  misyjnych.  Ma  integrować  uczniów  wokół  idei  otwartości  na  różne  kultury  i  religie.

    W świecie  współczesnym  obserwujemy  zamęt,  skłonności  do  podziałów,  zamykania  się  jednych  na  drugich.  Pandemia  koronawirusa  ujawniła  wielkie  pokłady  solidarności  i  bezinteresownej  pomocy,  ale  również  pokłady  egoizmu,  podziały.    Temat  tegorocznej  edycji  konkursu  to:  „Fratelli  tutti – braterstwo  misyjne”, które  nawiązuje  do  wezwania  papieża  Franciszka  do  odkrycia  na  nowo  braterstwa  chrześcijańskiego  i  jedności  rodzaju  ludzkiego.

    Zadaniem  uczniów  było  ukazanie  w  swoich  pracach,  kto  jest  moim  bliźnim.  Komu  należy  okazywać  czułość  i  solidarność.

    Laureaci  konkursu:

    Lena Rucińska  kl. V b

    Hubert Michalski kl. VI a

    Paweł  Rochon  kl. VI a

    Jakup  Popin  kl. VI a

    Sebastian Wyrwiński kl. VI a

    Karolina  Gajewska

  • Namaluj mi piosenkę

    Nowa galeria Namaluj mi piosenkę została dodana do albumu fotograficznego

    Pierwszy dzień wiosny to dobry moment na zorganizowanie w swietlicy 1-3 konkursu plastycznego o wiośnie. Tytuł konkursu to - Namaluj mi piosenkę, na podstawie piosenki pt. Pachnąca wiosna. Uczniowie mieli za zadanie namalować to co usłyszeli w piosence, czyli oznaki wiosny. Bardzo chętnie dzieci chwyciły za pędzle. Autorzy najładniejszych prac zostali nagrodzeni oraz otrzymali dyplomy. Szczególnie wyróżniły się następujące osoby: 

    kl.1 - Dominik Sulkowski, Pola Strungowska, Ola Zakrzewska, Konstancja Kitewska

    kl.2 - Grześ Rynkiewicz, Amelia Ozimkowska , Judyta Ptaszyńska, Amelia Komuńska

    kl.3 - Melisa Maladze, Agata Kochalska, Hanna Margalska, Kamila Daszkowska

    jsl

  • Konkurs „Kolorowa Wielkanoc"

    Nowa galeria Konkurs „Kolorowa Wielkanoc" została dodana do albumu fotograficznego

    Nawiązując do zbliżającej się Wielkanocy - najradośniejszych, najbardziej wiosennych i kwitnących Świąt, w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Kolorowa Wielkanoc ”na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną - pisankę, stroik, wianek itp. Konkurs został zorganizowany pod kierunkiem p. Karoliny Gajewskiej.

    To najlepsza okazja, by móc wybrać wiele symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzający Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Różnorodność materiałów i technik, świadczyć mogą o ogromnej fantazji i pomysłowości młodych twórców. Warto podtrzymywać tę piękną tradycję.

    Celem konkursu było nawiązanie do tradycji wielkanocnych, a także rozwijanie twórczych zainteresowań i wyobraźni oraz kreatywności uczniów.

    Do osób, które wykazały się największą kreatywnością należą: Marianna Ziółkowska kl. VIII c, Igor Lewandowski kl. VIII c, Wiktoria Mendalka kl. VIII c oraz Zofia Węgrzynowska kl. VIII c.

    Karolina  Gajewska

  • Światowy Dzień Zdrowia

    Nowa galeria Światowy Dzień Zdrowia została dodana do albumu fotograficznego

    Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Dzień ten w tym roku  przebiegał pod hasłem „Our  Planet, OurHealth- Nasza Planeta, Nasze Zdrowie”.

    W trakcie pandemii, zanieczyszczeń planety i narastających chorób, takich jak nowotwory, astma, choroby układu oddechowego, Światowy Dzień Zdrowia skupił uwagę na działania niezbędne do utrzymania zdrowia ludzi i całej Planety.

    O zdrowiu człowieka decyduje w znacznej mierze środowisko, w którym żyje, jak również jego postawa rozumiana m.in. jako  sposób odżywiania, styl pracy i wypoczynek.

    Uczniowie podczas zajęć z chemii rozmawiali o zanieczyszczeniach środowiska przyrodniczego i ich wpływie na zdrowie i samopoczucie człowieka. W aplikacji Jamboard uczniowie wykonali prezentację dotyczącą czystej planety, obejrzeli film na YouTube związany z zanieczyszczeniami wód i powietrza. Nie brakło na lekcji również elementów zabawy na WordWall   uczniowie rozwiązywali quiz i odpowiadali na pytania dotyczące ekologii.

    Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Wykazali się dużym zainteresowaniem,  aktywnością i znajomością substancji zanieczyszczających Nasze środowisko.

    Lekcja geografii doskonale wpisała się w działania szkoły związane ze Szkołą Promującą Zdrowie oraz Światowym Dniem Zdrowia.

       Warto zaznaczyć, że wśród najmłodszych uczniów również przeprowadzono cykl zajęć o charakterze ekologicznym. Uczniowie udali się na spacer po najbliższej okolicy, aby zaobserwować działalność człowieka w środowisku. Uczniowie samodzielnie segregowali śmieci, dowiedzieli się czym zajmuje się ekologia. 

       Śmiało można powiedzieć, że zarówno dzieci , jak i młodzież wiedzą jak zadbać o swoja Planetę Ziemie.

     

     

    Lucyna Talarowska

  • Zbiórka nakrętek!

    Nowa galeria Zbiórka nakrętek! została dodana do albumu fotograficznego

    W dniach 29-30.03.2022 r. odbyła się comiesięczna zbiórka nakrętek na cele charytatywne, jak zawsze można było liczyć na uczniów i wolontariuszy.

  • Konkurs „Moja Kartka Wielkanocna”

    Nowa galeria Konkurs „Moja Kartka Wielkanocna” została dodana do albumu fotograficznego

    Zbliża się  Wielkanoc,  a  wraz  z nią tradycyjne obdarowywanie kartkami wielkanocnymi.  Nie ma  nic  bardziej  przyjemnego i wywołującego  szerszy  uśmiech  na  twarzy  podczas  Świąt, jak  otrzymana  kartka  świąteczna,  szczególnie  ta,  która  została  wykonana  ręcznie.  Mając  na  uwadze  ten  piękny  zwyczaj,  w  naszej  szkole  został  zorganizowany  konkurs  “Moja  Kartka  Wielkanocna”  pod  kierunkiem  p. Karoliny  Gajewskiej.

    Celem  konkursu  było  rozbudzenie  zainteresowania  pięknym  zwyczajem  obdarowywania  się  kartkami  świątecznymi, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie  aktywności  twórczej. Zadaniem uczniów było  przedstawienie  własnej  aranżacji  tradycji  Świąt  Wielkanocnych  w  postaci  kartki  świątecznej.

    Nagrodzone  prace to: Kinga Czarnecka kl. VIII c,  Julia  Skuza  kl. VIII c,  Magdalena Krezymon  kl. VIII c,  Julia  Czarnomorzec kl. V b  oraz  Aleksandra  Wojnarowska  kl. V b.

    Karolina  Gajewska

  • Lista kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej do klas sportowych

     

    Lista kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej do klas sportowych:

  • Światowy Dzień Wody w klasie I b

    Nowa galeria Światowy Dzień Wody w klasie I b została dodana do albumu fotograficznego

    22 marca w klasie I b obchodzony był Światowy Dzień Wody.

    Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, a także uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

    Dzieci dowiedziały się jak ważne jest oszczędzanie wody przez każdego człowieka. Wykonały kartę pracy na ten temat, a na zajęciach z plastyki wykleiły kropelki wody, które posłużyły do dekoracji klasy. Wspólnie z panią Małgorzatą Przybylską wykonały doświadczenie z kapiącą z kranu wodą.

    Wszystkie dzieci już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.

    23 marca Jasia Sekita i Antoni Banaszewski reprezentowali klasę w Szkolnym Konkursie Ekologicznym „Woda to skarb” i zajęli I miejsce. Brawo!!!!!

    Małgorzata Przybylska

  • Surowce wtórne - co się z nimi dzieje?

    Nowa galeria Surowce wtórne - co się z nimi dzieje? została dodana do albumu fotograficznego

    22 marca 2022r. uczniowie kl. 1a kontynuując tematykę związaną ochroną środowiska, mieli możliwość odwiedzić zakład pracy jednego z rodziców uczniów, który zajmuje się surowcami wtórnymi.

    Uczniowie doskonale wiedzą , jakie są zasady sortowania odpadów Jednak celem głównym wyjścia było dowiedzieć się: Co powinniśmy z tym wszystkim zrobić, by nasze postępowanie było przyjazne i korzystne dla środowiska, w którym wszyscy żyjemy?

    Dzieci mogły zobaczyć, co się dzieje z makulaturą. Obserwowały, jak segreguje się różne metale, a także w jaki sposób trafiają do hut. Rozróżniały rodzaje plastiku. Dowiedziały się również, że wszystkie tworzywa mają swoje kody. 

    Poznały maszyny wykorzystywane do prasowania, czy segregacji surowców.

    Wzbogaciły swoją wiedzę o informacje dotyczące gazów technicznych - rodzaje, zastosowanie oraz sposoby przechowywania.

    Mogły też zobaczyć i wykorzystać różne wagi. 

    Na koniec wszyscy stanęliśmy na ogromnej wadze i wiemy, że razem ważymy 700 kilogramów.

     

     To było bardzo ciekawa lekcja. Uczniowie z nową wiedzą i niecodziennymi doświadczeniami wrócili do szkoły. 

     

    Marzena Czarnomorzec

  • 21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny

    Uczniowie z klas I-III hucznie świętowali powitanie nowej pory roku. Tego dnia dzieci, zabierając ze sobą rekwizyty, (banery, opaski, kwiaty, itp.) wybrały się na przemarsz poza mury szkoły. Podążały przed siebie, powtarzając słowa: ,,Witamy wiosnę, żegnamy zimę”.

    21 marca jest także Dniem Kolorowej Skarpetki (czyli Światowym Dniem Zespołu Downa). Przyłączyliśmy się do ogólnoświatowej akcji, ubierając kolorowe skarpetki „nie od pary”, które są wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

  • Dzień bez plecaka!

    Nowa galeria Dzień bez plecaka! została dodana do albumu fotograficznego

    Dzień 21.03.2022 r. to w naszej szkole Dzień bez plecaka! Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w nietypowej zabawie. Wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Transportery dla kotów, zabawkowe pojazdy, wózki, walizki, koszyki i wanienki to niektóre z przedmiotów, do których uczniowie spakowali swoje zeszyty i książki. Nietypowa zabawa dowiodła, że nasza młodzież potrafi się bawić.

  • Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація

  • Ziemia naszym domem

    Nowa galeria Ziemia naszym domem została dodana do albumu fotograficznego

             W ostatnim czasie w klasie 1a przeprowadzono cykl lekcji poświęconych ochronie środowiska.

    Dla wprowadzenia dzieci w tematykę zajęć uczniowie klasy z wychowawcą oraz nauczycielką biologii - p. Dorotą Kalinowską - Sosnowską, wyruszyli na spacer po najbliższej okolicy, aby obserwować otoczenie ze szczególnym zwróceniem uwagi na różne rodzaje działalności człowieka w środowisku.

    Następnie na podstawie wiersza i uzyskanych wcześniej wiadomości dzieci wyjaśniły, czym są ekologia i zachowania ekologiczne. Wiedzą również , co szkodzi naszej planecie.

    W scenkach dramowych przedstawiały różne działania służące ochronie naszej planety, np. zbieranie śmieci, dokładne zakręcanie kranu, żeby z niego nie kapała woda, gaszenie lampy , gdy jest widno, cisza podczas wypraw do lasu.

    Na lekcji pojawił się Ekoludek - postać wykonana ze śmieci.

    Najwięcej emocji towarzyszyło uczniom podczas lekcji poświęconej segregacji odpadów. A to dlatego, że najpierw dzieci same porozrzucały przyniesione z domu śmieci, dopiero później posegregowały je do odpowiednich worków.

    Uczniowie wykazali się wspaniałą znajomością zasad sortowania śmieci.

    Podsumowując, śmiało można stwierdzić, że uczniowie klasy 1a wiedzą , jak zadbać o naszą planetę.

     

    Marzena Czarnomorzec

  • Mali Ekolodzy w klasie I B

    Nowa galeria Mali Ekolodzy w klasie I B została dodana do albumu fotograficznego

    Już w pierwszej klasie dzieci podejmują trudne tematy dotyczące naszej planety i jej ochrony.

    Uczniowie w klasie I b:

    - wypowiadali się na temat szkodliwej dla środowiska naturalnego działalności człowieka;

    - wskazywali działania przyjazne dla środowiska;

    - opisywali czyste i zanieczyszczone środowisko;

    - układali hasła nawołujące do dbania o naszą planetę;

    - mówili, jak należy zachowywać się w lesie;

    - przystąpili do programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” i zrealizowali pierwszy scenariusz - „w lesie. Dbam o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze”;

    - wypowiadali się na temat sposobów gospodarowania śmieciami  i ustalili zasady ich segregowania;

    - na zajęciach z wychowania fizycznego posprzątali rozrzucone przez siebie śmieci zgodnie z zasadami ich sortowania do miejsc wyznaczonych kolorami;

    - na technice wykonali „Pożeraczy baterii”, czyli pojemniki na zużyte baterie, a na plastyce pokolorowali wiele ilustracji dotyczących właściwej segregacji śmieci i recyklingu.

    Dzieci obiecały, że postarają się być małymi ekologami i będą postępowały tak, żeby chronić naszą planetę.

    Małgorzata Przybylska

  • REKRUTACJA - ROK SZKOLNY 2022/2023

  • Żywienie a zdrowie człowieka

         Dnia 14 marca 2022r. odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu „ Żywienie a zdrowie człowieka”. Tematyka tego konkursu doskonale wpisuje się w działania Naszej szkoły związane ze Szkołą Promującą Zdrowie.

          Zagadnienia do  etapu szkolnego obejmowały podstawową wiedzę dotyczącą odżywiania, z którą uczeń Szkoły Podstawowej zapoznaje się na lekcjach biologii i chemii.

          Eliminacje polegały na rozwiązaniu przez uczniów testu, obejmującego tematykę dotyczącą składników pokarmowych i ich roli w organizmie człowieka, ogólnych zasad odżywiania, piramidy żywieniowej oraz chorób spowodowanych niewłaściwym odżywianiem.

        Dwoje uczniów zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego w Kurzętniku, którego termin wstępnie wyznaczono na dzień 6 kwietnia 2022r.

    Lucyna Talarowska

  • Puchar klas!

    W lutym nagrodę w kategorii klas 1-3 otrzymała klasa 1b, której wychowawcą jest Pani Małgorzata Przybylska, natomiast w kategorii klas 4-8 klasa 4a, której wychowawcą jest Pani Joanna Lemańska. Serdecznie gratulujemy!!!

    Opiekun Samorządu Uczniowskiego Magdalena Kornowska

  • Na pomoc Ukrainie

    Nowa galeria Na pomoc Ukrainie została dodana do albumu fotograficznego

    „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi…” Jan Paweł II

    Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom, którzy włączyli się do akcji Na pomoc Ukrainie. Dziękujemy nie tylko za ofiarowaną żywność, artykuły chemiczne, tekstylia, itd. – choć jej ilość była imponująca, ale przede wszystkim za wrażliwość otwierającą serce na  osoby potrzebujące pomocy w tak trudnej sytuacji życiowej.

    Flora Edwards powiedziała kiedyś znamienne słowa: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”.

    Dziękujemy bardzo za poświęcenie i wielkie zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie całej akcji: Szkolnemu Kołu Wolontariatu (grupa: Pomoc w organizacji przedsięwzięć sportowych), Samorządowi Uczniowskiemu oraz naszym najmłodszym uczniom a mianowicie gromadzie zuchowej Leśne duszki.

    Dziękujemy Panu Mariuszowi Kornowskiemu za transport.

    To był tydzień pełen serdeczności i ludzkiej solidarności – i to dzięki Wam wszystkim!

    Jeszcze raz okazało się, że razem możemy więcej!

    Małgorzata Raczyńska

  • Na pomoc Ukrainie

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów
    13-230 Lidzbark
    ul. Nowa 10
  • 23 69 61 150

Galeria zdjęć