Powstanie w getcie warszawskim – zbrojne wystąpienie żydowskich podziemnych formacji zbrojnych na terenie warszawskiego getta od 19 kwietnia do 16 maja 1943.
Powstanie wybuchło w momencie rozpoczęcia zarządzonej przez Heinricha Himmlera akcji ostatecznej likwidacji getta, w wigilię żydowskiego święta Pesach, 19 kwietnia 1943, w momencie gdy w tzw. getcie szczątkowym znajdowało się już tylko ok. 50-70 tysięcy Żydów (wobec niemal pół miliona w szczytowym okresie jego zaludnienia).
Powstanie – pierwsze miejskie wystąpienie powstańcze w okupowanej przez Niemców Europie – nie miało militarnych celów strategicznych. Biorąc pod uwagę brak jakichkolwiek szans na powodzenie, stanowiło zbrojną odpowiedź na ludobójstwo, będąc również odwetem na hitlerowcach podjętym przez kilkuset bojowników Żydowskiej Organizacji Bojowej (ŻOB) oraz Żydowskiego Związku Wojskowego (ŻZW). Ze względu na swoją symboliczną wymowę, powstanie w getcie warszawskim uważane jest przez naród żydowski za jedno z najważniejszych wydarzeń w jego historii.
W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji zorganizowanej przez Muzeum POLIN pt. „Chronić pamięć i kształtować przyszłość". W ramach akcji „Żonkile 2022” w dniach 20 – 29 kwietnia na lekcjach historii w klasach 4 -6 został zaprezentowany film pt. „Muranów dzielnica północna”. Za udział w akcji otrzymaliśmy od Dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN podziękowanie.
Nowa galeria Szkolny Turniej Gry w Warcaby została dodana do albumu fotograficznego
W dniach 11 i 25 kwietnia obył się Szkolny Turniej Gry w Warcaby. Wzięli w nim udział uczniowie uczęszczający na kółko warcabowe, prowadzone przez panią Karolinę Żuralską. Po przypomnieniu zasad gry w warcaby i przeprowadzeniu losowania – wyłonieniu par grających ze sobą – rozpoczął się Turniej Warcabowy. Zwycięzca partii przechodził do dalszego pojedynku. Po wyrównanej grze, w finale znalazło się 6 osób (3 osoby w jednej grupie oraz 3 osoby w drugiej grupie). Oto zwycięzcy:
Grupa I:
1 miejsce: Sandra Grochowska - klasa II a
2 miejsce: Kornel Lewandowski - klasa I b
3 miejsce: Wiktor Warmiński - klasa I b
Grupa II:
1 miejsce: Marcel Kordalski - klasa IIa
2 miejsce: Julia Rogala - klasa IIIb
3 miejsce: Kajetan Lewandowski - klasa IIIb
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!
Nowa galeria Światowy Dzień Ziemi w klasach I-III została dodana do albumu fotograficznego
22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu na całym świecie odbywają się uroczystości, imprezy, spotkania, mające na celu promocję postaw proekologicznych oraz budowanie świadomości dotyczącej wspólnego kształtowania przyszłości planety. Przypomina się wtedy o właściwym segregowaniu śmieci, sadzeniu drzew, oszczędzaniu wody oraz innych czynnościach wpływających bezpośrednio na kondycję Ziemi.
W naszej szkole również ten dzień był obchodzony uroczyście. Dla uczniów klas I-III został zorganizowany konkurs ekologiczny na najciekawszy Eko-strój. Dzieci, wykorzystując różne odpady i śmieci, przygotowały wiele wspaniałych strojów. Zaprezentowały je w czasie pokazu, który odbył się na szkolnej sali gimnastycznej. Uczniowie w rytm muzyki przechadzali się przed jury po specjalnie przygotowanym wybiegu. Jury brało pod uwagę wykonanie stroju z wykorzystaniem materiałów przeznaczonych do recyklingu, pomysłowość i oryginalność, estetykę wykonania, sposób zaprezentowania stroju oraz wytrzymałość podczas pokazu. Każdy uczestnik po zaprezentowaniu się otrzymywał gromkie brawa od publiczności. Na koniec wszyscy uczestnicy przeszli się barwnym korowodem po szkolnych korytarzach, prezentując swoje stroje uczniom z klas starszych. W czasie pokazu mody wszyscy świetnie się bawili i wyrazili chęć udziału w tego typu pokazie w przyszłym roku.
Nagrodzeni w konkursie zostali:
Klasy I:
I miejsce: Trzepałkowski Bastian - 1a
II miejsce: Czarnomorzec Jan - 1a
III miejsce: Karda Igor - 1a
Wyróżnienie: Aniszewski Natan - 1b
Klasy II:
I miejsce: Różyńska Julia - 2c
II miejsce: Turczyńska Zuzanna - 2a
III miejsce: Badaczewska Karolina - 2a/ Łączyńska Maja - 2b
Wyróżnienie: Szczypułkowska Joanna- 2a/ Soszyński Bartosz - 2a
Klasy III:
I miejsce: Leśniewska Zuzanna - 3b
II miejsce: Rogala Julia - 3b / Karda Emilia - 3c
III miejsce: Zelma Oskar - 3c
Wyróżnienie: Rehmus Maria - 3c
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za udział w konkursie! W przyszłości zamierzamy organizować takie akcje, aby uświadomić wszystkim, że tak naprawdę, każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia na naszym globie.
Nowa galeria Dzień Ziemi - 22 IV została dodana do albumu fotograficznego
22 kwietnia to Dzień Ziemi – święto obchodzone we wszystkich krajach świata. Obchody tego ważnego święta odbyły się również w naszej szkole. Uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu, odbyły się pogadanki tematyczne na lekcjach oraz wyszliśmy ze szkoły by wziąć udział w corocznej akcji „Sprzątania Lidzbarka”. Uczniowie wykonali również wystawę plastyczną pt. „Moje ulubione drzewo”, a ósmoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w projekcie plastycznym: „Najpiękniejszy ekosystem naturalny”. Nasza planeta Ziemia cierpi z powodu zanieczyszczeń, degradacji, rabunkowej gospodarki wycinania lasów – lista ludzkich przewinień jest długa, dlatego podnoszenie świadomości ekologicznej, poczucia odpowiedzialności za stan środowiska jest w dzisiejszym czasie palącą koniecznością.
„Jałmużna Wielkopostna” to ogólnopolska akcja charytatywna rozpoczynająca się wraz z nadejściem Wielkiego Postu, a kończąca się w Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Jej zadaniem jest zwrócenie uwagi społecznej młodzieży i dzieci, na los osób uboższych, chorych i starszych oraz podjęcia konkretnej pomocy na ich rzecz. Akcja uczy dostrzegania potrzeb innych ludzi, wyrzeczenia, dzielenia się tym co człowiek posiada i bezinteresowności.
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w tę akcję. Przez cały czas Wielkiego Postu podejmowali szereg działań, które poległy na czynieniu miłosierdzia wobec tych, którzy potrzebują pomocy. Działania polegały między innymi na ofiarowaniu uwagi i czasu osobom, które żyją tuż obok nas, a pozostają samotne i niezauważone na co dzień, starszym, dziadkom, sąsiadom. Młodzież włączyła się również w pomoc osobom dotkniętym wojną na Ukrainie, uczestnicząc w zbiórkach żywności, artykułów spożywczych itp.
Młodzi nie zapomnieli w swoich działaniach, iż Wielki Post jest czasem dzielenia się tym, co mamy najcenniejsze – czasem poświęconym drugiemu człowiekowi. Koordynatorem akcji była p. Karolina Gajewska
Karolina Gajewska
KLASY I
Lista osób przyjętych do klasy I znajduje się tutaj
Lista osób przyjętych do oddziału sportowego klasy I znajduje się tutaj
Lista osób nieprzyjętych do oddziału sportowego klasy I znajduje się tutaj
KLASY IV
Lista osób przyjętych do oddziału sportowego klasy IV znajduje się tutaj
Lista osób nieprzyjętych do oddziału sportowego klasy IV znajduje się tutaj
Nowa galeria Dni Doradztwa Zawodowego została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klas ósmych opuszczą w tym roku mury naszej szkoły i przed nimi poważna decyzja związana z wyborem szkoły ponadpodstawowej. To bardzo ważny czas w ich życiu i muszą podejść do tego rozważnie.
Aby podjąć właściwą decyzję powinni dokładnie poznać oferty edukacyjne szkół, dlatego właśnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Lidzbarku zorganizowano Dni Doradztwa Zawodowego.
Na godzinach wychowawczych były poruszane tematy związane z doradztwem zawodowym mające na celu wsparcie ósmoklasistów w ich wyborze.
13 kwietnia na Hali Sportowej odbyło się spotkanie przedstawicieli szkół ponadpodstawowych z Lidzbarka i okolic z uczniami klas ósmych.
Wśród szkół, które przyjęły nasze zaproszenie były:
Każda z wymienionych szkół przedstawiła krótką prezentację dotyczącą swojej szkoły. Były ciekawe informacje o placówkach, rekrutacji, osiągnięciach uczniów, projektach i programach realizowanych w szkołach, filmiki promocyjne, ale także roboty i konkursy związane z elektryką. Wszystko po to, by zachęcić naszych przyszłych absolwentów do złożenia podania i wybrania prezentowanej szkoły.
Po zapoznaniu się z ofertami uczniowie mieli możliwość podejścia do każdego ze stoisk, zadawania pytań, otrzymania ulotek i gadżetów promocyjnych każdej ze szkół.
Na pewno ułatwi to naszym uczniom podjęcie tak ważnej decyzji, jaką jest wybór szkoły ponadpodstawowej.
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2022/2023 SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH, DLA KTÓRYCH ORGANEM PROWADZĄCYM JEST POWIAT DZIAŁDOWSKI
Oferta-edukacyjna-2022-2023.pdf
Joanna Lemańska
Nowa galeria Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej została dodana do albumu fotograficznego
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który upamiętnia rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku, informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Aby uczcić 82. rocznicę zbrodni katyńskiej nauczyciele historii przeprowadzili pogadanki na temat „Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej” oraz obejrzeli z uczniami film A. Wajdy „Katyń”. W środę 13 kwietnia 2022 roku, uczniowie pod opieką nauczycieli, upamiętnili rocznicę zbrodni składając kwiaty i zapalając znicz pod obeliskiem poświęconym pomordowanym jeńcom obozów w Starobielsku, Ostaszkowie i Kozielsku. Jedną z ofiar zbrodni katyńskiej był mieszkaniec Lidzbarka- policjant Piotr Krajnik.
Przeszłość historyczna narodu to losy wielu pokoleń, które stanowią istotę naszej wolności, to podstawa naszej tożsamości, dlatego tak ważna jest pamięć o minionych dziejach.
Kwiecień – dlaczego nazwano go miesiącem Pamięci Narodowej? Co szczególnego wydarzyło się w kwietniu, że pamięcią sięgamy w przeszłość?
Kwiecień przypomina nam o wojennej okupacji, tragedii polskich oficerów, jeńcach obozów sowieckich. Jest czasem szczególnym - przypomnienia o znaczących wydarzeniach w Historii Narodu Polskiego, oddania czci ofiarom i bohaterom, którzy zginęli za wolność Narodu Polskiego. W tym wiosennym miesiącu miało miejsce wiele ważnych, często dramatycznych wydarzeń z historii Polski. Należy o nich pamiętać i oddać hołd bohaterom, ginącym za wolność i niepodległość Polski. Ten czas przywodzi na myśl wojenną okupację, deportacje Polaków na Syberię i do Kazachstanu, tragedię polskich oficerów, którzy zostali zamordowani przez NKWD w Katyniu, Kozielsku Ostaszkowie oraz innych miejscach.
Zbrodnia katyńska – zbrodnia posiadająca znamiona ludobójstwa, kwalifikowana jako zbrodnia wojenna, zbrodnia przeciwko ludzkości, zbrodnia przeciwko pokojowi i zbrodnia komunistyczna, popełniona przez NKWD przez rozstrzelanie wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 obywateli Polski (w tym ponad 10 tys. oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej), na mocy decyzji najwyższych władz ZSRR z 5 marca 1940 roku (tzw. „decyzja katyńska”). Egzekucji ofiar, uznanych za „wrogów władzy sowieckiej”, NKWD dokonywało przez strzał w tył głowy z broni krótkiej.
Ofiarami zbrodni byli oficerowie, podoficerowie oraz szeregowi Wojska Polskiego, częściowo pochodzący z rezerwy (naukowcy, lekarze, inżynierowie, prawnicy, nauczyciele, urzędnicy państwowi, przedsiębiorcy, przedstawiciele wolnych zawodów), którzy po agresji ZSRR na Polskę, uzgodnionej przez ZSRR z III Rzeszą na podstawie paktu Ribbentrop-Mołotow, zostali po 17 września 1939 roku w różnych okolicznościach rozbrojeni i zatrzymani przez Armię Czerwoną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako jeńcy wojenni. Zamordowano także kilkutysięczną grupę funkcjonariuszy Policji Państwowej, Korpusu Ochrony Pogranicza (KOP), Straży Granicznej i Służby Więziennej. Wśród ofiar było przeszło 7 tys. osób cywilnych, policjantów i oficerów bez statusu jeńca, osadzonych w więzieniach na terenie okupowanych przez ZSRR Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej.
Ofiary zbrodni katyńskiej pogrzebano w masowych grobach w Katyniu pod Smoleńskiem, Miednoje koło Kalinina, Piatichatkach na przedmieściu Charkowa, Bykowni koło Kijowa i w przypadku ok. 6–7 tys. ofiar w innych nieznanych miejscach (prawdopodobnie m.in. Kuropaty na Białorusi ).
„Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium” - Józef Piłsudski
AK
Nowa galeria Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny została dodana do albumu fotograficznego
Mamy 1 miejsce w Powiecie
11 kwietnia 2022r. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Powiatowym Konkursie Przyrodniczo-Matematycznym w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Działdowie.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 7-8. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 8- Olga Nowińska, Daria Karbowska i Filip Wielgoszyński.
W konkursie wzięło udział 28 uczniów.
Celem konkursu było:
- rozwijanie zainteresowań chemią, biologią i matematyką,
-doskonalenie wiedzy i umiejętności matematyczno-przyrodniczych,
-mobilizowanie do systematycznej i samodzielnej pracy,
-popularyzacja pracy z uczniem zdolnym,
-poszukiwanie uczniów utalentowanych w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematycznych oraz praca nad rozwijaniem ich wiedzy.
Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach. Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu przez uczniów testu teoretycznego składającego się z 30 pytań zamkniętych z zakresu biologii, chemii i matematyki.
Drugi etap miał formę quizu, podczas którego uczniowie odpowiadali na pytania z dziedziny chemii, biologii i matematyki. Odpowiedzi były oceniane przez jury.
Nasza uczennica Olga Nowińska zajęła 1 miejsce w konkursie i uzyskała cenne nagrody.
Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie.
Lucyna Talarowska
Nowa galeria Konkurs „Bohaterowie wolności i solidarności” została dodana do albumu fotograficznego
W poniedziałek 11 kwietnia 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs „Bohaterowie wolności i solidarności”. Konkurs został przeprowadzony przez p. Karolinę Gajewską.
Celem konkursu było wychowanie do wartości poprzez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych, utrwalenie pamięci o bohaterach ważnych polskich wydarzeń z okresu 1919-2022.
Konkurs był skierowany do uczniów klas VII i VIII. Uczniowie mogli wybrać dowolnego bohatera z lat 1919-2022 i ukazać jego drogę życiową oraz przedstawić jego szczególne zasługi. Opisywani przez uczniów Bohaterowie Wolności i Solidarności to: Jan Paweł II, Józef Piłsudski, Lech Wałęsa, Irena Sendlerowa, żołnierze Szarych Szeregów.
Laureaci konkursu:
Oskar Jęrdraszek kl. VII B
Julita Poterała kl. VII B
Marta Ostrowska kl. VII B
Karolina Gajewska
11 kwietnia 2022 r. pan Dyrektor Janusz Ławicki wręczył kolejny raz Puchar klas. W marcu nagrodę w kategorii klas 1-3 otrzymała klasa 2 a, której wychowawcą jest Pani Karolina Żuralska, natomiast w kategorii klas 4-8 klasa 7 b, której wychowawcą jest Pani Adela Łozińska. Serdecznie gratulujemy !!!
Z wielką radością i dumą informujemy, że ciężka praca naszych uczniów i ich nauczycieli została wynagrodzona.
Uczennica klasy 8a - Olga Nowińska została podwójną laureatką konkursów przedmiotowych: język polski (opiekun p. B. Skuza) i biologia (opiekun p. D. Kalinowska- Sosnowska), zaś Artur Rynkowski - uczeń klasy 8b jest finalistą z fizyki (opiekun p. D. Karbowski).
Z całych sił gratulujemy naszym zdolnym uczniom i ich opiekunom! BRAWO WY!!!
8 kwietnia br. odbył się w naszej szkole kiermasz wielkanocny. Uczniowie i pracownicy mogli zakupić ciekawe ozdoby na święta. Urozmaiceniem była fotobudka wielkanocna. Polecane produkty cieszyły się ogromnym powodzeniiem ponieważ szybko się rozeszły. Życzymy wszystkim wesołych swiąt!
Nowa galeria Gminny Konkurs „Tradycje Świąt Wielkanocnych” została dodana do albumu fotograficznego
6 kwietnia dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie „Tradycje Świąt Wielkanocnych” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Lidzbarku.
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Czarnomorzec z klasy 5b i Dominik Duda również z klasy 5b. Uczestnicy w oczekiwaniu na wyniki konkursu obejrzeli wystawę pana Zygmunta Mężykowskiego „Gdy nie istniały sms-y, Facebook i Tik-Tok- Pocztówki Świąt Wielkanocnych z poprzedniego wieku”. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach kulinarnych, które prowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Miłostajkach i własnoręcznie wykonali tradycyjną sałatkę jarzynową.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła 2 miejsce. Gratulujemy serdecznie.
Nowa galeria Spotkanie autorskie została dodana do albumu fotograficznego
7 kwietnia dzięki MGBP w Lidzbarku uczniowie klas 7a i 7c naszej szkoły wzięli udział w bardzo wyjątkowym spotkaniu z panem Krzysztofem Piersą - pisarzem i terapeutą ds. uzależnień od nowoczesnych technologii i cyberzagrożeń. Krzysztof Piersa jest autorem m. in. poradników „Komputerowy Ćpun” i „Trener Marzeń”. Podczas spotkania z młodzieżą autor rozmawiał o tym, jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna jest cyfrowa rozrywka. Krzysztof Piersa ma wieloletnie doświadczenie jeśli chodzi o gry komputerowe, dziennikarstwo gamingowe i esport. Wyjaśnił młodzieży jak niebezpieczne jest „zatracenie się” w graniu. Przestrzegał przed konsekwencjami uzależnienia, uzmysłowił młodzieży, jaki wielki jest to problem i jak niewiele wiemy na ten temat. Przedstawił także fakty i mity dotyczące gier komputerowych. Jednym z mitów niewątpliwie jest to, że uczymy się języków obcych! Uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać na bardzo ważny dla wszystkich temat. Mamy nadzieję, że autor zainteresował i uświadomił młodzież w tej ważnej kwestii.
Małgorzata Raczyńska
KLASY I
Lista osób zakwalifikowanych do klasy I znajduje się tutaj
Lista osób zakwalifikowanych do oddziału sportowego klasy I znajduje się tutaj
Lista osób niezakwalifikowanych do oddziału sportowego klasy I znajduje się tutaj
KLASY IV
Lista osób zakwalifikowanych do oddziału sportowego klasy IV znajduje się tutaj
Lista osób niezakwalifikowanych do oddziału sportowego klasy IV znajduje się tutaj
Na przełomie lutego i marca 2022 r. nasza szkolna biblioteka z okazji 130 rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena, włączyła się do międzynarodowej akcji „Przepisujemy Tolkiena”. Naszym zadaniem było ręczne przepisanie 283 strony „Władcy Pierścieni” (ok. 50 linijek teksu). Zadanie zostało wykonane
Dziękuję bardzo : Mai Chołaścińskiej, Agacie Kaczorowskiej, Bogusi Ławickiej, Julce Rostkowskiej i Nadii Żurek za piękne przepisanie fragmentu.
Przepisany fragment powieści przesłany został do organizatora czyli Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m. ST. Warszawy.
Nowa galeria V Powiatowy Konkurs "Żywienie a zdrowie człowieka" została dodana do albumu fotograficznego
„Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym, co ma w głowie i co na stole”.
(prof. Jan Gawęcki)
Nasza szkoła od wielu lat prowadzi liczne działania profilaktyczne i uczestniczy w wielu konkursach i olimpiadach o tematyce zdrowotnej.
W wyniku eliminacji szkolnych dwoje uczniów z klasy 7 b: Emilia Lautenbach i Franciszek Byliński, zakwalifikowało się do etapu powiatowego konkursu „Żywienie a zdrowie człowieka”.
6 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbył się konkurs międzyszkolny . Wzięło w nim udział 6 szkół - 4 podstawowe i 2 ponadpodstawowe.
Celem konkursu było:
- popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy na temat zdrowego odżywiania,
- promowanie idei zdrowotnej,
- edukacja prozdrowotna,
- przygotowanie uczniów do świadomego wyboru spożywania posiłków.
Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała zakres wiedzy związany z dietą geniusza, czyli co jeść, aby lepiej się uczyć?
Konkurs corocznie odbywa się w korelacji ze Światowym Dniem Zdrowia, którego hasłem w tym roku było: „Nasza Planeta, Nasze Zdrowie”.
Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej.
Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu przez uczniów testu obejmującego zakres wiedzy teoretycznej na temat zdrowego odżywiania i roli składników odżywczych w organizmie człowieka.
W części praktycznej uczestnicy samodzielnie przygotowali zdrowe batoniki - musli. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i kreatywnością. Była to dla Nich doskonała zabawa w Małego MasterChefa.
Podczas ogłoszenia wyników obecny był wicestarosta powiatu nowomiejskiego.
Uczennica Naszej szkoły Emilia Lautenbach zajęła 1 miejsce w konkursie i otrzymała cenne nagrody. Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody książkowe i dyplomy.
Emilce i Frankowi dziękujemy za reprezentowanie Naszej szkoły w konkursie.
Uczestnictwo w tym konkursie wpisało się w realizacje zadań związanych z certyfikatem „Szkoła Promująca Zdrowie”.
Lucyna Talarowska