Plan pracy Rady Rodziców

Kompetencje Rady Rodziców:

I. W szkole może działać Rada Rodziców zwana też ze względu na tradycję Komitetem Rodzicielskim.

II. O zasadności powstania Rady Rodziców decydują sami rodzice na zebraniu ogólnym jawnym.

III. Działalność Rady Rodziców nie może być sprzeczna ze Statutem.

IV. Rada Rodziców jest organem wspierającym działania Rady Szkoły w następujących sprawach:
1) opiniuje Statut szkoły, program wychowawczy i program profilaktyki
2) opiniuje plan finansowy szkoły, zestaw programów szkolnych i szkolny zestaw podręczników obowiązujący w kolejnym roku szkolnym oraz zasady noszenia jednolitego stroju szkolnego
3) wnioskuje o dokonanie oceny pracy nauczyciela
4) opiniuje dorobek zawodowy nauczyciela przy ubieganiu się o kolejny stopień awansu zawodowego i przedstawia swoją opinię w ciągu 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o dokonywanej ocenie dorobku zawodowego.
5) współuczestniczy w opracowaniu programu wychowawczego, opiniuje program profilaktyczny,  szkolny system oceniania
6) wyraża opinię przy ocenie pracy dyrektora szkoły
7) deleguje dwóch przedstawicieli do składu komisji konkursowej na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Lidzbarku
8) Rada Rodziców wyraża swoje stanowisko w głosowaniu jawnym w formie uchwał zapadających w obecności co najmniej 2/3 jej składu
9) Rada Rodziców działa zgodnie z uchwalonym przez siebie regulaminem, który nie może być sprzeczny ze statutem szkoły i przepisami prawa oświatowego.
10) Rada Rodziców może występować do Rady Pedagogicznej, Rady Szkoły, dyrektora gimnazjum z wnioskami i opiniami dotyczącymi wszelkich spraw Szkoły Podstawowej nr 2 w Lidzbarku.
11) W posiedzeniach Rady Rodziców uczestniczy dyrektor szkoły oraz inne osoby zaproszone przez przewodniczącego lub dyrektora.
12) Rada Rodziców opracowuje swój regulamin pracy, w którym określa sposoby prowadzenia funduszy oraz wewnętrznej kontroli nad nimi (komisja rewizyjna).

NUMER KONTA RADY RODZICÓW

62 8215 0006 2001 0014 4762 0001