Menu

  • Nasi uczniowie w konkursie biologicznym "Szlachetne zdrowie"

    W piątek 27 maja 2022 r. dwoje uczniów naszej szkoły brało udział w III Powiatowym Konkursie Biologicznym "Szlachetne zdrowie". Julita Poterała z klasy VII b i Mateusz Aronowski z klasy VIII b to uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych. W konkursie uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego stylu życia, znajomością wielu chorób jak również wiedzą z zakresu profilaktyki. Dziękujemy zarówno Julicie jak i Mateuszowi za godne reprezentowanie szkoły.

  • Nasi uczniowie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

    Nowa galeria Nasi uczniowie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 2 czerwca 2022 r. odbyła się XIX edycja Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych na wydziale Matematyki i Informatyki w Olsztynie. W zawodach wzięło udział pięcioro uczniów naszej szkoły: Blanka Wasiak , Aleksander Waleszkowski z klasy 6 a, Daria Karbowska z klasy 8 c, Filip Skuza, Miłosz Waszkiewicz z klasy 8 b. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Adela Łozińska. Uczniowie zmagali się z pięcioma zadania , na które przeznaczony był czas 120 minut. Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

    Adela Łozińska

  • Wycieczka do Olsztyna

    Nowa galeria Wycieczka do Olsztyna została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 01.06.2022 r. klasy 4a i 4b pod opieką p. Joanna Lemańskiej, p. Barbary Lewandowskiej i p. Roberta Kardy brały udział w wycieczce do Olsztynka i Olsztyna.

    Podróż rozpoczęła się o godzinie 7.30. Mimo deszczowej pogody dzieci i opiekunowie bawili się doskonale.

    Pierwszym przystankiem była Huta Szkła Artystycznego w Olsztynku. W niewielkim budynku uczestnicy wycieczki obejrzeli na żywo niezwykły proces wytwarzania szklanych wyrobów szkła dekoracyjnego (kaczka, łabędź, ślimak..) oraz użytkowego (wazon, talerz…). Na oczach obserwatorów rzemieślnicy dmuchali i formowali gorącą masę szklaną tworząc artystyczne formy. Dzieci dowiedziały się wiele o hutnictwie i wzięły udział w konkursie, sprawdzającym zdobytą wiedzę. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe szklane figurki. Oryginalne i niepowtarzalne wyroby można było też zakupić w przyległym sklepiku.

    Następnie czwartoklasiści zawitali do Olsztyna, by tam obejrzeć seans edukacyjny w Planetarium. Była to przedstawiona w przystępny sposób i w widowiskowej formie prezentacja wiedzy astronomicznej stanowiącej element szkolnego programu nauczania. Uczniowie mogli obserwować niebo o różnych porach roku, a także wyruszyli w niecodzienną podróż przez Układ Słoneczny, podczas której odwiedzili poszczególne planety, ich księżyce i pasy asteroidów. Na pamiątkę zakupili magnesy z Olsztyńskim Planetarium lub ze swoimi znakami zodiaku.

    Kolejnym punktem programu był Park Trampolin 7Jump Street. Tu, po solidnej rozgrzewce, czekała na naszych uczniów: koszykówka, zbijak na trampolinach, strefa akrobacji i baseny z poduchami powietrznymi. Pod opieką wykwalifikowanych instruktorów bawili się świetnie. Taka forma aktywnego wypoczynku z pewnością przypadła im do gustu. W dobrych humorach lidzbarscy podróżnicy wrócili do Lidzbarka ok. godz. 17.10.

    To był wyjątkowy Dzień Dziecka!

  • Wycieczka do Torunia i Solca Kujawskiego klasy II c i III c

    Nowa galeria Wycieczka do Torunia i Solca Kujawskiego klasy II c i III c została dodana do albumu fotograficznego

    30 maja 2022 r. uczniowie klasy II c i III c pod opieką p. Marleny Kułakowskiej, p. Jolanty Kosman i p. Małgorzaty Raczyńskiej wybrali się na szkolną wycieczkę do Torunia i Solca Kujawskiego. Pierwszym punktem programu były warsztaty w Żywym Muzeum Piernika w Toruniu, podczas których dzieci własnoręcznie wykonały pierniki. Dowiedziały się o tradycjach piernikarskich oraz mogły poczuć zapach przypraw korzennych  pochodzących z dalekich krain. Wiedźma oraz czeladnik opowiedzieli wiele interesujących  historyjek o składnikach  i recepturach piernika.  

    Kolejnym punktem wycieczki  to Jura Park w Solcu Kujawskim. Tutaj na drugoklasistów i trzecioklasistów czekał przewodnik, który opowiedział im o  czasach, w których żyły dinozaury.  Spacerując po  ścieżce dydaktycznej uczniowie mogli obejrzeć z bliska rekonstrukcje dinozaurów i dowiedzieć się o nich  wiele ciekawostek.  Następnie uczestnicy wycieczki udali się na seans do kina 5 D , gdzie  oprócz trójwymiarowego obrazu,  czekały na nich efekty specjalne takie jak: imitacja zjawisk fizycznych i atmosferycznych. Później przyszedł czas na zabawę na świeżym powietrzu. Dzieci korzystały z atrakcji znajdujących się na terenie Parku, m.in. ze  zjeżdżalni, piramidy z lin, trampolin,  basenu z piłeczkami.

    Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni wrażeń.

  • Kubusiowi Przyjaciele Natury w klasie I b – „W parku”

    30 maja w klasie I b już po raz trzeci i ostatni w tym roku szkolnym zostały przeprowadzone zajęcia z programu - Kubusiowi Przyjaciele Natury - W PARKU. Dbam o aktywność fizyczną. Zajęcia dotyczyły ruchu i planowania systematycznych ćwiczeń ogólnorozwojowych.

    Tym razem list do dzieci wysłała wiewiórka, która martwi się tym, że ludzie coraz mniej się ruszają  i coraz rzadziej przychodzą do parku. Poprosiła dzieci, aby zmieniły styl swojego życia. Dzieci otrzymały do domu kartę pracy, która wymagała od nich codziennych ćwiczeń przez minimum 30 minut. Poza tym wykonały prace plastyczne, które miały propagować takie hasła jak:

    - „Ruch to zdrowie”

    - „Sport to zdrowie”

    - „W zdrowym ciele zdrowy duch”

    - „Tętnić życiem”

    Dzieci do piosenki „O tym jak ćwiczymy” wspólnie z Kubusiem wykonały szereg ćwiczeń. Poza tym obejrzały dwie bajki „Ruch to zdrowie” oraz „Sport”.

    Dowiedziały się o tym, że ważne dla ciała jest to, żeby jak najwięcej jego części się ruszało i było ćwiczonych.  Na koniec dzieci obiecały, że będą  ćwiczyć regularnie i postarają się zachęcać do tego swoich rodziców i wszystkich znajomych.

    Małgorzata Przybylska

  • Dzień Dziecka w naszej szkole

    Nowa galeria Dzień Dziecka w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

    1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Od rana dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, a w salach lekcyjnych wychowawcy przygotowali  dla nich różne atrakcje: projekcje filmów, tańce, śpiew, malowanie na foli, tworzenie ilustracji do książeczek, prace plastyczno-techniczne i wiele innych. Na zakończenie pobytu w szkole nasze pociechy otrzymały lody oraz łakocie.

    Uczniowie klas 4-8 spędzili ten dzień aktywnie. Dla nich został przygotowany Dzień Sportu, w czasie którego rywalizowali oni w zespołach klasowych.

  • Wszystkiego najlepszego!!!

  • Światowy Dzień bez Tytoniu

    Nowa galeria Światowy Dzień bez Tytoniu została dodana do albumu fotograficznego

    31 maja to Światowy Dzień bez Tytoniu. W tym roku obchodzony był 35 raz. Inicjatywa obchodów tego dnia powstała, aby zwrócić uwagę na rosnącą liczbę osób używających wyroby tytoniowe i podnieść świadomość społeczeństwa na temat negatywnych skutków tego nałogu.

         Na godzinie wychowawczej w klasie 5A  uczniowie dowiedzieli się , jakie substancje chemiczne wchodzą w skład dymu tytoniowego oraz jaki jest ich wpływ na organizm człowieka. Dowiedzieli się również, że na nasze zdrowie wpływa też  palenie bierne.

         Warto zaznaczyć, że klasa realizowała program antynikotynowy „ Bieg po zdrowie”,  którego  głównym celem było   zapobieganie paleniu wśród młodzieży szkolnej, zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia papierosów. 

       Uczniowie rozmawiali z wychowawcą na temat tego nałogu oraz wykonali prace plastyczne.

    Lucyna Talarowska

  • Spotkanie z legendą

    Nowa galeria Spotkanie z legendą - fotorelacja została dodana do albumu fotograficznego

    W poniedziałkowe popołudnie 30.05.2022r., w naszej szkole w klimatycznej scenerii odbyła się żywa lekcja historii. Za sprawą zaproszonych gości: p.kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy - M. Bielskiej- Brydzińskiej, p.kierownik Dziennego Domu Senior + - I. Bartkowskiej, p. dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej- E. Marszak,  p. M.  Klemens-Zawackiej- lokalnej malarki, autorki publikacji o lidzbarczaninie Edwardzie Klemensie, p.  Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lidzbarku - M. Dzimiry, a także dyrekcji szkoły i wszystkich zaangażowanych w przygotowanie spotkania przenieśliśmy się do początków Lidzbarka.

    Na początku p. Michał Dzimira zabrał zebranych w podróż do przeszłości naszego miasteczka. Następnie p. Magdalena Klemens - Zawacka opowiedziała o swoim ojcu- Edwardzie Klemensie. W dalszej części spotkania zaproszeni goście odczytywali kolejno treść legend o Lidzbarku. Zgromadzeni uczniowie i ich rodzice uważnie przysłuchiwali się odczytywanym tekstom. Czwartoklasiści, podczas słuchania, mieli notować pytania, które później zadawali gościom. Ponadto rozwiązywali krzyżówkę związaną z Lidzbarkiem i dobierali wyświetlone ilustracje do wybranych legend. W trakcie ich pracy goście oglądali prezentację multimedialną o Lidzbarku.

    Całość uroczystości uświetnił chór szkolny i zespół instrumentalny pod opieką p. J. Szostek, prezentując m. in. „Piosenkę o Lidzbarku”.

      Dla podkreślenia celu spotkania, prowadząca, p. dyrektor Lidia Ostrowska wypowiedziała niezwykle ważne słowa:

    ,,Dumni z naszych przodków, bogaci ich mądrością z ufnością spoglądamy w przyszłość. Jesteśmy świadomi tego, że my również będziemy tworzyć historię " młodością silni". Pragniemy kochać całym sercem nasze miasteczko, pełni optymizmu żyć jego współczesnością".

    W podziękowaniu za przybycie, zaproszeni goście otrzymali tomiki twórczości naszych uczniów, wydane z inicjatywy szkoły, a na obecne dzieci i ich rodziców czekały słodkie niespodzianki.

    Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za przybycie.

    Ponadto wyrazy wdzięczności za włożoną pracę w przygotowanie spotkania należą się zuchom z gromady ,, Leśne duszki" i ich opiekunce-p. E.Wojciechowskiej, p. B. Skuzie, p. M. Czarnomorzec, p. J. Sadowskiej, p. L. Szymańskiej- Rybickiej, p. A. Weitz i p. S.Lewickiej.Spotkanie z legendą.

     

  • Wycieczka klas 6 a oraz 7 a do Gdańska w ramach programu „Poznaj Polskę”

    Nowa galeria Wycieczka klas 6 a oraz 7 a do Gdańska w ramach programu „Poznaj Polskę” została dodana do albumu fotograficznego

    27.05.2022r. uczniowie klas 6 a oraz 7 a w ramach programu „Poznaj Polskę” udali się na wycieczkę do Gdańska. Z Lidzbarka wyruszyliśmy o godzinie 6.30. W Gdańsku zameldowaliśmy się około godziny 9.00. Pierwszym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej. W Muzeum za pomocą wielu interaktywnych ekspozycji uczniowie zapoznali się z historia II Wojny Światowej. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali przewodnika, który w niezwykły ciekawy sposób opowiadał i wyjaśnił przyczyny, przebieg i zakończenie II wojny światowej. Po zwiedzaniu Muzeum udaliśmy się w rejs statkiem do miejsca, w którym zaczęła się II wojna światowa czyli na Westerplatte. Na miejscu pan przewodnik opowiedział uczniom o bohaterskiej obronie Westerplatte i Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Przewodnik przybliżył uczniom historie miasta, pokazał wiele ciekawych miejsc w tym m.in. Żurawia, Złotą Bramę, fontannę Neptuna. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się w podróż powrotną do Lidzbarka. Do Lidzbarka bezpiecznie wróciliśmy o godz. 21.00

    Magdalena Kornowska

    Arkadiusz Raszkowski

  • Pierwszaki na wycieczce do Wioski Mydlarskiej w Górznie

    Nowa galeria Pierwszaki na wycieczce do Wioski Mydlarskiej w Górznie została dodana do albumu fotograficznego

    27 maja uczniowie z klasy I a oraz I b pod opieką pań:  M. Czarnomorzec, D. Kalinowskiej-Sosnowskiej, M. Raczyńskiej oraz M. Przybylskiej udali się na wycieczkę do Wioski Mydlarskiej w Górznie.

    W czasie tej wycieczki podczas warsztatów dzieci miały możliwość zrobić sobie własne mydło i sól do kąpieli, które zabrały do domów. W między czasie obejrzały sprzęt pralniczy, który kiedyś używano. Dodatkową atrakcją było pole golfowe (12 dołków) i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Był również czas na grę w piłkę i zabawy na świeżym powietrzu.

    Dzieci wróciły do domów bardzo zadowolone i bogatsze o nowe umiejętności. Wiedzą już jak zrobić mydło i sól do kąpieli i znają zasady gry w golfa. To była bardzo pouczająca wycieczka.

    Małgorzata Przybylska

  • Wycieczka kl. 7 b oraz 7 c do Warszawy w ramach programu „Poznaj Polskę”

    26 maja 2022 roku wyjechaliśmy na wycieczkę do stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejścia przez Starówkę, którą malowniczo opisywał nam pan przewodnik. Poznaliśmy m. in. historię powstania, zniszczenia i odbudowy Krakowskiego Przedmieścia, Kościoła Karmelitów Bosych, Placu Zamkowego wraz z pięknym Zamkiem Królewskim. Utrwaliliśmy sobie również historię Kolumny Króla Zygmunta. Chwile refleksji przeżyliśmy pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

    Kolejnym punktem naszego zwiedzania był Polin – Muzeum Historii Żydów Polskich. Udaliśmy się w podróż przez wieki, podążając trasą wyznaczoną przez osiem tematycznych galerii, odsłaniających przed nami niełatwą historię Żydów na terenach Polski.

    Następną atrakcją było Centrum Nauki Kopernik – gdzież można lepiej bawić się i uczyć jednocześnie, jeśli nie tu? To przestrzeń , która zainspiruje każdego do obserwacji, eksperymentów, zadawania pytań i świetnej zabawy.

    Na koniec naszego pobytu, poznawaliśmy uroki Łazienek Królewskich. Podziwialiśmy klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody, a tajemnice życia królewskiego dworu ciekawie opowiadała nam pani przewodnik.

    Pobyt w Warszawie pełen był wspaniałych wrażeń, wielu ciekawych informacji i miłych chwil spędzonych z koleżankami i kolegami.

  • Gminny Konkurs Wokalny Piosenka Dla Mamy

    Nowa galeria Gminny Konkurs Wokalny Piosenka Dla Mamy została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 27.05.2022 r. odbył się II Gminny Konkurs Wokalny PIOSENKA DLA MAMY, którego organizatorem była Szkola Podstawowa w Bryńsku. W konkursie wzięło udział pięć uczennic naszej szkoły: Maria Rehmus kl. III c, Katarzyna Lewicka, Lena Nizgorska, Zuzanna Brydzińska, Eliza Soszyńska z kl. IV b. Dziewczęta zaprezentowały się wspaniałe dostarczając wielkich wzruszeń i przeżyć artystycznych.Konkurs zakończył się sukcesem: Maria Rehmus zdobyła w konkursie III miejsce, również III miejsce zajęła Lena Nizgorska , natomiast Zuzanna Brydzińska zdobyła wyróżnienie za wspaniałą interpretację piosenki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów👏🎤🎼❤️

  • Wycieczka klas II b i III a

    Nowa galeria Wycieczka klas II b i III a do Torunia została dodana do albumu fotograficznego

    25 maja uczniowie klas II b i III a pod opieką nauczycieli: Eweliny Wojciechowskiej, Ireny  Machujskiej i Sylwii Lewickiej uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem pobytu w Toruniu były warsztaty w Żywym Muzeum Piernika. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań o historii pierników, a następnie, z wielkim zapałem, własnoręcznie je przygotowały.

    Po zajęciach w muzeum odbył się spacer po Starym Mieście Torunia. Pan przewodnik opowiedział o najważniejszych zabytkach miasta.

    Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w teatrze "Baj Pomorski" i obejrzenie spektaklu "Słowik". Po spektaklu przyszedł czas na zakup pamiątek oraz pyszny obiad w restauracji.

    Wielką atrakcją dla uczestników wyjazdu był  jego ostatni punkt, czyli pobyt w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Dzieci świetnie tam się bawiły.

    Wszyscy wracali do domu trochę zmęczeni, ale zadowoleni i szczęśliwi.

  • Powodzenia!!!

    Punktualnie o 9.00 uczniowie klas ósmych SP nr 2 w Lidzbarku rozpoczęli Egzamin ósmoklasisty. Po czynnościach organizacyjnych, o godzinie 9.20, zaczęli pracę z arkuszem egzaminacyjnym.

    Za wszystkich ósmoklasistów trzymamy kciuki!

    Wiemy, że dacie radę! - Dyrekcja i Nauczyciele SP 2 w Lidzbarku

  • Numer konta Rady Rodziców

     

     

    Numer konta Rady Rodziców

    62 8215 0006 2001 0014 4762 0001

     

     

  • Wewnątrzklasowy Konkurs o Zdrowiu

    Dbałość o zdrowie, dobre samopoczucie  i promocja zdrowia to jedno z zadań wychowawczo-profilaktycznych szkoły.

    Tematyka zdrowotna wpisuje się w realizację podstawy programowej z chemii w klasie 8. Uczniowie poznają wówczas składniki pokarmowe, ich chemiczną budowę, wzory  oraz znaczenie dla organizmu.

    W dniu 23 maja 2022r. odbył się wewnątrzklasowy konkurs o zdrowiu. Uczestniczyło w nim  osmioro  uczniów z klasy 8B.

    Celem konkursu było:

    • Propagowanie wśród uczniów wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, opartego na zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej,
    • Nabywanie prozdrowotnych nawyków i przyzwyczajeń,
    • Stwarzanie sytuacji do kształtowania w uczniach postawy prozdrowotnej.

     

    Młodzież odpowiadała na testowe pytania zamknięte z zakresu składników żywieniowych, chorób związanych z ich niedoborem oraz znaczenia ruchu dla organizmu.

    Nagrodą dla zwycięzców była ocena celująca z chemii, w kategorii aktywność oraz dodatnie punkty z zachowania.

    Uczniowie klasy 8 poszerzyli swoja wiedzę z zakresu tematyki zdrowia. To była ciekawa lekcja chemii, a zarazem jedno z działań promujących zdrowie w Naszej szkole.

     

    Lucyna Talarowska

  • Światowy Dzień Pszczół w klasach I a i I b

    Nowa galeria Światowy Dzień Pszczół w klasach I a i I b została dodana do albumu fotograficznego

    20 maja obchodzony jest – ustanowiony przez ONZ – Światowy Dzień Pszczół. W tym dniu do szkoły przybyło dwóch panów zajmujących się pszczelarstwem i należących do Rejonowego Koła Pszczelarzy w Lidzbarku. Uczniowie z klas I a oraz I b w ramach realizowanego projektu Kubusiowi Przyjaciele Natury mogli poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą budowy i życia pszczół oraz ich znaczenia dla środowiska i człowieka. Obserwowali urządzenia, narzędzia, stroje pszczelarza, mały ul, a także wytwory pszczół takie jak propolis, pierzga, plastry z wosku, świecę i kit pszczeli. Niektórzy uczniowie  ubrali się nawet w strój pszczelarza.

    Na koniec dzieci obiecały, że poproszą rodziców, żeby wszelkie opryski roślin wykonywali wieczorami, aby w ten sposób chronić pszczoły. To jest  zadanie domowe skierowane do dzieci przez prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Lidzbarku pana Andrzeja Goszkę.

    To była bardzo ciekawa lekcja przyrody, za którą pierwszaki jeszcze raz  bardzo serdecznie dziękują panom pszczelarzom.

    Małgorzata Przybylska

  • Mój Zabytek

    Nowa galeria MÓJ ZABYTEK została dodana do albumu fotograficznego

    W kwietniu br. uczniowie naszej szkoły brali udział w wojewódzkim konkursie fotograficznym pt. „Mój zabytek”, organizowanym przez Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie. Z całego województwa warmińsko-mazurskiego nadesłano 405 prac 102 autorów, do wystawy zakwalifikowało się 30 prac 20 autorów. W grupie wiekowej 10-14 lat z naszej szkoły wzięło udział 15 uczniów: Oliwier Górnecki 4a, Eliza Soszyńska 4b, Adam Nadolski 5b, Agata Braun 5b, Marcin Kotewicz 5b, Aleksandra Wojnarowska 5b, Oliwia Grochowska 6a, Julia Krysińska 7a, Zofia Staszak 7a, Julia Osiecka 7b, Liwia Karda 7b, Oskar Jędraszek 7b, Anna Szulc 8a, Marianna Ziółkowska 8c, Wiktoria Mendalka 8c.

    Gratulujemy uczennicom: Agacie Braun, Oliwii Grochowskiej i Annie Szulc zakwalifikowania się ze swoimi pracami na wystawę w ścisłym gronie 20 wytypowanych autorów. Ponadto fotografia „Kałamarz” Agaty Braun stała się tłem dyplomów nagrodzonych uczestników. 14 maja 2022 r. odbyło się podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy, na które otrzymaliśmy zaproszenie. Na zdjęciach z Pałacu Młodzieży możemy obejrzeć relację z tego wydarzenia oraz wybrane zdjęcia naszych uczennic.

    Uczestnikom z naszej szkoły dziękujemy za udział w konkursie, a autorom zakwalifikowanych do wystawy prac
    SERDECZNIE GRATULUJEMY!
     

    jsl

  • Najpiękniejszy ekosystem naturalny

    Nowa galeria Najpiękniejszy ekosystem naturalny została dodana do albumu fotograficznego

    Na lekcjach biologii, kończąc dział „Ekologia”, uczniowie klas 8 naszej szkoły wykonali piękne prace projektowe pt. „Najpiękniejszy ekosystem naturalny”. Jestem pod wrażeniem ich talentu, pomysłowości i zaangażowania. Każda grupa projektowa zaprezentowała efekt swojej pracy kolegom i koleżankom uzasadniając swój wybór, charakteryzując wybrany przez grupę ekosystem, przedstawiając swój wkład pracy w wykonany projekt. Uczniowie, utrwalając swoje wiadomości z zakresu ekologii, szlifowali jednocześnie umiejętności społeczne, trenowali umiejętne wyszukiwanie informacji, zabłysnęli talentami plastycznymi a nawet technicznymi, gdyż pojawiła się także makieta imitująca ekosystem pustynny, poznawali walory naturalnych ekosystemów nie zmienionych przez człowieka. Najpiękniejsze prace zawisły na wystawie w szkole dodając uroku szkolnym murom.

    DK-Sosnowska

    M. Markowska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów
    13-230 Lidzbark
    ul. Nowa 10
  • 23 69 61 150

Galeria zdjęć