Menu

  • Dyskoteka szkolne

    Dnia 22 czerwca 2022 r. Odbyła się, dyskoteka szkolna, która trwała od godziny 17.00-21.00. Organizatorami dyskoteki był Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę!!!

  • "O mowie nienawiści i hejcie"

    W dniu 22 czerwca uczniowie klas 8b i 8c brali udział w bardzo ciekawej lekcji na temat mowy nienawiści i hejtu.

    Lekcja odbyła się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku. Lekcje przeprowadziła Dyrektor Biblioteki Pani Edyta Marszak.

    Bardzo dziękujemy.

  • Informacja

     

    W dniu 17 czerwca 2022 r. (piątek) sekretariat szkoły będzie nieczynny

     

  • Klasa 1 a porządkowała Pomnik Ofiar Wojennych

    Nowa galeria Klasa 1a porządkowała Pomnik Ofiar Wojennych została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 15 czerwca klasa 1a pod opieką Magdaleny Kornowskiej i Arkadiusza Raszkowskiego udała się pod Pomnik Ofiar Wojennych. Teren wokół Pomnika został uporządkowany z liści, gałęzi. Celem było:

    • propagowanie przywiązań do Ojczyzny, do swojego regionu, miasta, rodziny
    • kształtowanie świadomości obywatelskiej
    • włączanie dzieci od najmłodszych lat w aktywne uczestnictwo w życiu społecznym
  • Warszawa w „Kamieniach na szaniec”

    Nowa galeria Warszawa w „Kamieniach na szaniec” – wycieczka klas 8a, 8b, 8c została dodana do albumu fotograficznego

    Warszawa w „Kamieniach na szaniec” – wycieczka klas 8a, 8b, 8c

    15 czerwca 2022 r. odwiedziliśmy nasza stolicę, aby przybliżyć sobie postacie, ich historię i miejsca znane z lektury A. Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.

    Podczas zwiedzania Pawiaka myśleliśmy, co czuł więziony i katowany tam Rudy.

    Zapaliliśmy znicze na Powązkach, na grobach Zośki, Rudego, Alka i A. Kamińskiego, a nasi koledzy przybliżyli nam ich wyjątkową historię.

    Na deser odbyliśmy spacer po Krakowskim Przedmieściu, na którym pod pomnikiem M. Kopernika Alek dokonał niezwykle bohaterskiego czynu, pozbywając się niemieckiej tablicy a odkrywając polską.

    Odwiedziliśmy też Stare Miasto, by tam też pochylić się nad trudną historią naszej ojczyzny.

  • Obietnica zuchowa

    Nowa galeria Obietnica zuchowa została dodana do albumu fotograficznego

    Obiecuję być dobrem zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha” to słowa Obietnicy, które zostały wypowiedziane przez nowo przyjęte zuchy do Gromady Zuchowej "Leśne duszki” w dniu 15 czerwca 2022 roku. Składanie Obietnicy Zucha jest świętem Gromady, a także najważniejszym i najbardziej uroczystym dniem w zuchowym życiu. Zuchy musiały udowodnić, że w pełni zasłużyły na Znaczek Zucha poprzez znajomość Prawa Zucha i zaliczenie wszystkich prób.

    Po uroczystości zuchy udały się poczęstunek do baru „Chata”, gdzie zajadały się pizzą i frytkami.

  • Puchar Klas

    Puchar Klas Dnia 15 czerwca 2022 r. Pan dyrektor Janusz Ławicki wręczył po raz ostatni w tym roku szkolnym Puchar przechodni za najlepsze zachowanie. Wśród klas 1-3 zwyciężyła klasa 3a wychowawca pani Ewelina Wojciechowska, natomiast w klasach 4-8 zwyciężyła klasa 6a wychowawca pani Magdalena Kornowska. Serdecznie gratulujemy! Jednocześnie przypominamy, że od września wznawiamy akcję.

  • I miejsce naszej szkoły w XXII Gminnym Turnieju Piłki Nożnej

    Nowa galeria I miejsce naszej szkoły w XXII Gminnym Turnieju Piłki Nożnej została dodana do albumu fotograficznego

    W dniu 14.06.2022 r. odbył się XXII Gminny Turniej Piłki Nożnej w Wąpiersku. W turnieju udział wzięło 6 reprezentacji szkół z naszej gminy. Były to szkoły z Dłutowa, Wąpierska, Kiełpin, Słupa, SP nr 1 z Lidzbarka i reprezentacja naszej szkoły czyli SP Nr 2. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Michał Milz (bramkarz), Artur Kornowski (kapitan), Paweł Witkowski, Miłosz Waszkiewicz, Michał Kochański, Michał Figurski, Bruno Wilamowski, Marcel Żurek, Antoni Kraszewski. Nasi piłkarze wygrali wszystkie mecze pokonując kolejno drużynę z Dłutowa 3:1, drużynę z Kiełpin 10:0, Słupa 3:0, Wąpierska 3:0 i drużynę SP Nr 1 2:1. W ten sposób wygrali cały turniej zdobywając I miejsce wyprzedzając drużynę SP Nr 1, która zajęła II miejsce i drużynę z Wąpierska która, uplasowała się na III miejscu. Jednocześnie najlepszymi strzelcami turnieju okazali się Artur Kornowski i Paweł Witkowski zdobywając po 5 bramek. Opiekunem drużyny był Arkadiusz Raszkowski. GRATULACJE dla całej drużyny!!! Oto krótka fotorelacja z turnieju.

  • Ach Te Dziady

    Nowa galeria ACH TE DZIADY została dodana do albumu fotograficznego

    „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie”- któż nie zna tych słów z  Dziadów cz. II A. Mickiewicza. Otóż  uczniowie klas 7a i 7c  naszej szkoły  postanowili zauważając  uniwersalne  wartości  tego  XIX - wiecznego  tekstu, ich trudnej  lektury – wcielić się w postacie  bohaterów  i w scenerii  dawnego  cmentarza  na lidzbarskiej  Górce, o godzinie  22.00  (10.06.2022) odtworzyć  dawne pogańskie  Święto  ku  czci  Zmarłych  Przodków.

                Spektakl  dostarczył wiele emocji  i sądzimy, że przełoży się na  niezatarte  wspomnienia.

  • Bal Ósmoklasisty

    Nowa galeria Bal Ósmoklasisty została dodana do albumu fotograficznego

  • Rekolekcje

    Nowa galeria Rekolekcje została dodana do albumu fotograficznego

    W piątek, 10 czerwca uczniowie klas IV – VIII z nauczycielami uczestniczyli w jednodniowych rekolekcjach w Parafii pw Wniebowzięcia NMP z okazji nawiedzenia kopii cudownej ikony Świętej Rodziny, która od stuleci znajduje się w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Naukę poprowadził o. redemptorysta Marcin Klamka ze Skarżyska Kamiennej.

    W swoich rozważaniach popartych licznymi przykładami, zwrócił uwagę na obraz Boga Ojca w naszym życiu, z kim wielu z nas Go utożsamia. Czy porównujemy Go do siwego, surowego starca z długą brodą? Może do św. Mikołaja, lub do kogoś, kto spełni nasze każde życzenie i pragnienie. Może powinien On być kimś zupełnie innym? Przyjacielem, kochającym , przebaczającym i troszczącym się o nas Ojcem, z którym powinniśmy często rozmawiać na modlitwie. Kim powinien być dla nas nasz ziemski ojciec? Z pewnością powinien swoją postawą naśladować Boga w dobroci i miłości do swoich dzieci?

    Wreszcie o. Marcin zatrzymał się przez chwilę na modlitwie, w której zanosimy nasze prośby, błagania i dziękczynienia aby zadbać o każdy najdrobniejszy w niej gest, by był on wykonywany z czcią i szacunkiem.

    Rekolekcje zakończyliśmy modlitwą przed cudownym obrazem, w której o. redemptorysta zawierzył nas opiece i wstawiennictwu Świętej Rodziny.

         

                                                                                                                                                          Ewa Rogozińska

  • Szkolny konkurs plastyczny – „Rodzina – trzymamy się razem”

    Nowa galeria Szkolny konkurs plastyczny – „Rodzina – trzymamy się razem” została dodana do albumu fotograficznego

    Rodzina to bezcenne, podstawowe dobro dla każdego człowieka. Człowiek przychodzi na świat w rodzinie i w niej uczy się nawiązywać relacje z innymi. W rodzinie człowiek doświadcza pierwszej miłości i to doświadczenie ma mu pomóc, by wzrastał w miłości przez całe życie, to właśnie w niej uczy się szanować i dostrzegać potrzeby drugiego człowieka.

     Kolejny rok, pod koniec maja, został ogłoszony dla uczniów klas I – III na poziomie trzech etapów wiekowych, szkolny konkurs plastyczny pt.: „Rodzina - trzymamy się razem”.

    Organizatorami konkursu były panie Ewa Rogozińska i Ewelina Wojciechowska.

    Celem konkursu było: promowanie wartości rodzinnych,  zachęcanie do powielania dobrych wzorców,  rozwijanie umiejętności wyrażania własnych uczuć i przekonań.

    Praca konkursowa miała być ciekawym i oryginalnym projektem przedstawiającym promowanie wartości rodzinnych.

    Złożone prace były oceniane pod względem zgodności z tematem konkursu, ciekawego ujęcia tematu, walorów promujących wartości rodzinne, samodzielności i oryginalności. Jego rozstrzygnięcie odbyło się 10.06.2022 r.

    Autorzy najciekawszych prac, którzy zdobyli pierwsze, drugie ,trzecie miejsce oraz wyróżnienie zostali nagrodzeni dyplomami.

    W kategorii klas pierwszych - pierwsze miejsce zdobył Kacper Kornowski z kl. I a

                                                         drugie miejsce  - Hanna Bielińska z kl. I a

    W kategorii klas drugich - pierwsze miejsce zdobyła Sandra Grochowska z kl. II a

                                                         drugie miejsce - Polina Karatieieva z kl. II c

                                                         trzecie miejsce - Judyta Ptaszyńska z kl. II b

                                                         wyróżnienie - Gabriela Stumska z kl. II a

    W kategorii klas trzecich - pierwsze miejsce zdobyła Martyna Rosa z kl. III a

                                                         drugie miejsce - Aleksander Lewandowski z kl. II b

                                                         trzecie miejsce - Anna Wielechowska z kl. III a

    Gratulujemy nagrodzonym i życzymy im dalszych sukcesów.

  • "Misja kieszonkowe"

    Nowa galeria MISJA - KIESZONKOWE została dodana do albumu fotograficznego

    SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W PROGRAMIE „MISJA KIESZONKOWE”

    Misja Kieszonkowe” to program edukacyjny, który został objęty patronatem honorowym Burmistrza Lidzbarka - Macieja Sitarka.

    Celem tego projektu jest propagowanie wiedzy na temat finansów i bankowości, wspieranie usamodzielniania dzieci i uczenie ich, jak mądrze gospodarować swoim kieszonkowym.

    Organizatorem programu jest BNP Paribas Bank Polska. Wspiera on dorosłych, oferując rodzicom i nauczycielom rzetelną wiedzę i praktyczne narzędzia do podjęcia niezwykle ważnych, a jednocześnie trudnych dla nich tematów związanych z edukacją finansową dzieci.

    W tym projekcie wzięły udział klasy III oraz IV-VI szkół podstawowych z całej Polski. 

    Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy. Nauczyciele, którzy zgłosili się wraz z swoimi uczniami do programu „Misja Kieszonkowe”, to pani Ewelina Wojciechowska z klasą 3 a i pani Joanna Lemańska z klasą 4 a. Przez cały miesiąc maj uczniowie rozmawiali na tematy związane z pieniędzmi i oszczędzaniem. Po realizacji zajęć, na podstawie scenariuszy i materiałów edukacyjnych przygotowanych przez doświadczonych metodyków, powstały plakaty tematyczne. 

    Uczniowie obu klas wykazali się kreatywnością i ogromną wiedzą, mierząc się z rówieśnikami z całego kraju.

    Klasa III a stworzyła plakat: Kieszonk(ow)e pełne marzeń, na którym w oryginalnych kieszonkach uczniowie umieścili obrazki przedstawiające marzenia, na które odkładają swoje oszczędności.

    Klasa IVa opracowała metodą projektu siatkę pojęciową związaną z kieszonkowym. Uczniowie zapisali pytania, podzielili zadania i przez 4 kolejne godziny wychowawcze wspólnie szukali odpowiedzi na postawione pytania. Efektem tych działań były dwa plakaty - roboczy i konkursowy.

    Jesteśmy bardzo szczęśliwi ponieważ znaleźliśmy się w gronie zwycięzców. Klasie 4 a udało się zdobyć nagrodę II stopnia w tym konkursie. 

    Otrzymane nagrody pomogą dzieciom utrwalić zdobytą wiedzę z zakresu edukacji finansowej.

  • Lekcje otwarte z udziałem Rodziców w klasach 2 c i 3 a

    Nowa galeria Lekcje otwarte z udziałem Rodziców w klasach 2c i 3a została dodana do albumu fotograficznego

    W dniach 29 kwietnia 2022 r. i  31 maja 2022 r. odbyły się lekcje otwarte z udziałem Rodziców klasy 2c i 3a.  Zajęcia te poprowadziły: wychowawczyni klasy 2c -  pani Marlena Kułakowska i wychowawczyni klasy 3a – pani Ewelina Wojciechowska. Celem zajęć w klasie 2c było poznanie zwyczajów panujących w pszczelej rodzinie oraz zdobycie informacji na temat pracy pszczelarza.  Dzieci obejrzały film edukacyjny o pszczelej rodzinie, wykonywały ćwiczenia interaktywne, sprawdzające uważne słuchanie. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Następnie jeden z rodziców- pan Rożyński opowiedział o pracy pszczelarza, pokazał różne przedmioty związane z tą profesją. Na zakończenie zajęć dzieci tworzyły rodzinę wyrazów do wyrazu „pszczoła”  oraz poznały pisownię tego wyrazu "pszczoła" jest wyjątkiem od reguły mówiącej, że po spółgłoskach " b, p, d, t, g, k, ch, j, w" piszemy "rz". 

    Natomiast zajęcia w klasie 3a były podsumowaniem zdobytych wiadomości i umiejętności z edukacji matematycznej, tj.: umiejętności mnożenia i dzielenia w zakresie 100, dodawania i odejmowania w zakresie 1000 oraz rozwiązywania zdań tekstowych. Uczniowie, korzystając z tabletów, rozwiązywali zadania oraz grali w gry matematyczne zredagowane i stworzone przez nauczyciela. Dzieci po przeprowadzonej lekcji odpowiedziały na pytanie kluczowe: Czy matematyka jest potrzebna w życiu codziennym? Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami oraz Dyrekcją podjęli wyzwanie odkodowania obrazka na macie, związanego ze zbliżającym się Dniem Dziecka,

    Lekcje otwarte przeprowadzono  z wykorzystaniem narzędzi TIK oraz zastosowano elementy oceniania kształtującego.

    Na zajęciach dzieci korzystały z tabletów oraz Internetu. 

    Rodzice byli bardzo zadowoleni, że mogli uczestniczyć w lekcji otwartej i obserwować dzieci podczas pracy.

  • Dzień Zawodów

    Nowa galeria Dzień Zawodów została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 3 czerwca 2022 r. w naszej szkole został zorganizowany dla uczniów klas I–III Dzień Zawodów. Dzieci na forum klasy prezentowały wybrany przez siebie zawód. Wystąpienia swoje wzbogaciły o odpowiednie atrybuty związane z przedstawianą profesją. Celem akcji było poznanie zainteresowań uczniów oraz ich uzdolnień i pasji. Dzieci dowiedziały się, że nauka jest bardzo ważna, bo dzięki niej zdobędą wiedzę potrzebną do wykonywania wymarzonego zawodu. Na zakończenie tego dnia uczniowie rozwiązywali zagadki związane z zawodami. Dzieci wspaniale poradziły sobie z tą konkurencją i wykazały się dużą wiedzą na temat różnych zawodów – nawet tych, które były wykonywane w dawnych czasach. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie podarunki za pomysłowość i poprawne rozwiązanie  zagadek.

    Dziękujemy Rodzicom za pomoc i przygotowanie dzieci.

  • Wycieczka do Muzeum Pożarnictwa w Lidzbarku

    Nowa galeria Wycieczka do Muzeum Pożarnictwa w Lidzbarku została dodana do albumu fotograficznego

    2 czerwca 2022 r. dzieci z klasy 3 a i 3 c wraz  z wychowawczyniami p. Eweliną Wojciechowską i p. Jolantą Kosman udali się do Muzeum Pożarnictwa w Lidzbarku. W muzeum podziwiali eksponaty, które prezentowały historię rozwoju techniki pożarniczej i dzieje lidzbarskich strażaków. Wśród eksponatów znajdowały się  dokumenty, odznaczenia, mundury strażackie, sztandary, instrumenty muzyczne oraz sprzęt przeciwpożarowy. Największą atrakcją było oglądanie i podziwianie wyposażenia wozów strażackich. Duże zainteresowanie sprawiło im przymierzanie hełmów strażackich. Dowiedziały się również na czym polega praca strażaka oraz jak należy zachować się będąc świadkiem pożaru czy wypadku.

    Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. Po wizycie w straży dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Ta wycieczka z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

  • Wycieczka klasy 5A i 5B do Malborka

    Nowa galeria Wycieczka klasy 5A i 5B do Malborka została dodana do albumu fotograficznego

          Wycieczki, zarówno te piesze jak i autokarowe doskonale wpisują się w realizacje działań związanych z Certyfikatami: Szkoła Wierna Dziedzictwu, Szkoła Promująca Zdrowie i Szkoła Przyjazna Środowisku.

           Celem tych wycieczek jest – rozwijanie indywidualnych zainteresowań ucznia historią, tradycją i kulturą własnego kraju i regionu,  upowszechnianie aktywnych form wypoczynku oraz  integracja zespołu klasowego.

           6 czerwca  2022r. uczniowie z klasy 5A i 5B udali się na wycieczkę do Malborka. Opiekunami wycieczki były Panie: Anna Weitz, Lucyna Talarowska i Joanna Lemańska.

          Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie największego zamku pokrzyżackiego, jednej                 z najpotężniejszych budowli średniowiecznej Europy, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób wprowadziła uczniów w tajemnice tej budowli. Uczniowie obejrzeli zamkowe kuchnie i refektarze. Niestraszne były im mroczne korytarze  i wąskie przejścia. Zwiedzający byli zachwyceni pięknem zamku.

        Następnie wraz z przewodnikiem uczniowie udali się na spacer po centrum miasta, podczas którego piątoklasiści zobaczyli miniaturowe zabudowania zamkowe, fontannę  oraz pomnik króla Kazimierza Jagiellończyka.

         Około południa uczniowie posilili się w MacDonaldzie. Następnie odwiedzili park linowy Jumpy Park. Jest to doskonałe miejsce zabawy na świeżym powietrzu. Cała konstrukcja wspinaczkowa jest stabilnie umocowana do drzew, a wspinający są wyposażeni w uprząż asekuracyjną. Dzięki temu wspinaczka jest bezpieczna i pewna. Warto zaznaczyć, że jest to jeden                     z największych parków linowych w Polsce. Naszym uczniom bardzo podobały się atrakcje parku.               Dla tych, którzy nie zdecydowali się na wspinaczkę czekały ciekawe zajęcia, np. strzelnica.

    Na koniec wycieczki wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnego pamiątkowego  zdjęcia.

           Uczniowie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domów.

         Wycieczka do Malborka pozostanie w ich pamięci na długo.

     

     

     

    Anna Weitz

    Lucyna Talarowska

    Joanna Lemańska

        

  • Kampania Rowerowy Maj czwarty raz w naszej szkole!!!

    Nowa galeria Kampania Rowerowy Maj czwarty raz w naszej szkole!!! została dodana do albumu fotograficznego

    Wzorem lat poprzednich przystąpiliśmy  do Ogólnopolskiej Kampanii Rowerowy Maj organizowanej przez gminę Lidzbark. Tym razem zgłoszono 260 uczestników z czego 256 było aktywnych.

    W szkole okazały się najlepsze klasy: 

    2c - I miejsce

    2a - II miejsce

    4a - III miejsce

    W ramach kampanii Rowerowy Maj od dnia 4 do 31 maja, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przyjeżdżali do szkoły rowerem, hulajnogą lub na rolkach.

    Choć pogoda przez wiele dni w maju nie zachęcała do jazdy na rowerze, to uczniom nie robiło to większej różnicy. Przyjeżdżali do szkoły z ochotą na swoich pojazdach.

    Jazda do szkoły na rowerze to nie tylko przyjemność. To także korzyści. Przede wszystkim jest to ekologiczny środek transportu i okazja do wyrobienia dobrej kondycji. Jednak dzieciaki same najlepiej wiedzą, dlaczego warto przesiąść się na ten jednoślad. Jest szybciej i przyjemniej.  Dla dorosłych i rodziców, to okazja do oszczędności i cegiełka dla środowiska. 

    Koordynatorzy, wychowawcy i wolontariusze odnotowywali aktywności i uczestnicy otrzymywali naklejki do swoich dzienniczków.

    W związku z akcją, do której przystąpiliśmy kolejny  raz, nauczyciele prowadzili liczne lekcje i dyskusje na temat aktywności fizycznej, jej wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne, a także aktywnej mobilności w ruchu drogowym z wykorzystaniem środków transportu: roweru, hulajnogi, rolek.

    Na lekcjach przyrody, wychowania fizycznego, świetlicy i na godzinach wychowawczych podejmowano tematy na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego oraz omawiano atrakcyjne szlaki turystyczne w okolicy. Rower zaistniał jako podmiot rysunkowy w pracach plastycznych, technicznych w klasach pierwszych. Był inspiracją do ozdoby na zakładkach do książki w klasie 3b.

    Pierwszaki z I b przemierzały rowerowe szlaki.

    W klasie I b odbyło się kilka zajęć dotyczących jazdy na rowerze.

    Dzieci:

    - omówiły bezpieczne poruszanie się po drodze dla rowerów;

    - poznały znaki drogowe;

    - wymieniły bezpieczne miejsca do jazdy na rowerze;

    - dowiedziały się o bezwzględnym zakazie poruszania się po drogach bez opieki dorosłych;

    - poznały budowę roweru i jego konieczne wyposażenie zgodne z przepisami ruchu drogowego dotyczącymi rowerzysty;

    - wykonały z kartonu  model roweru;

    - narysowały swój wymarzony rower;

    - pokonywały trasę,  jadąc rowerem ścieżką rowerową po magnetycznej makiecie.

    Dzieci  bezpiecznie wyruszyły na rowerowe wycieczki i chętnie uczestniczyły

     w ogólnopolskiej akcji „Rowerowy Maj”.

     

    Dzięki tej akcji chcemy przyzwyczaić dzieci, od najmłodszych lat, do poruszania się po mieście w sposób aktywny, niekoniecznie autem. Oby rowerowy nie tylko był MAJ!!

  • Zbiórka nakrętek

    Nowa galeria Zbiórka nakrętek została dodana do albumu fotograficznego

    W dniach 2-3 czerwca odbyła się ostatnia comiesięczna zbiórka nakrętek na cele charytatywne, jak każdego miesiąca można było liczyć na naszą młodzież, wolontariuszy i samorząd uczniowski.

    Dziękujemy !

  • Wizyta klasy I b w szkolnej bibliotece

    Nowa galeria Wizyta klasy I b w szkolnej bibliotece została dodana do albumu fotograficznego

    3 czerwca dzieci z klasy I b wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Przybylską udali się do szkolnej biblioteki .

    W czasie tej wizyty uczniowie:

    - Wypowiadali się o czasopismach.

    - Słuchali informacji pani bibliotekarki i nauczycielki, aby zrozumieć terminy związane z czasopiśmiennictwem.

    - Poznali cykliczne rubryki "Świerszczyka".

    - Głośno czytali fragmenty tekstów z różnych numerów czasopisma.

    - Wręczyli pani Małgosi własnoręcznie zrobione książeczki.

    Bardzo dziękujemy pani Małgorzacie Raczyńskiej za poprowadzenie bardzo ciekawej lekcji, która poszerzyła wiedzę pierwszakom i pokazała, że można czytać nie tylko książki, ale również czasopisma.

    Małgorzata Przybylska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów
    13-230 Lidzbark
    ul. Nowa 10
  • 23 69 61 150

Galeria zdjęć