Menu

  • Akcja klasy 8 b – „Szkoła Pamięta”

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akcja klasy 8 b – „Szkoła Pamięta”.

    Uczniowie klasy 8 b pod opieką p. A. Weitz odwiedzili plac przy grocie N. M. P., gdzie znajduje się pomnik pomordowanych jeńców obozów - Starobielsk, Ostaszków, Kozielsk. Jednym z zamordowanych przez NKWD był mieszkaniec Lidzbarka - Piotr Krajnik. Był on jeńcem obozu w Ostaszkowie. Młodzież zapaliła znicze i wysłuchała krótkiej informacji na temat Piotra Krajnika.

  • Aplikacji Quiver na zajęciach

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Aplikacji Quiver na zajęciach.

    Dnia 29.10.2019 uczniowie klasy 1 b po raz pierwszy korzystali na zajęciach z aplikacji Quiver, która pozwala nie tylko na rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, ale także sprawia, że kolorowanie i „ożywianie” obrazków staje się aktywne, zabawne oraz odrobinę magiczne.

    Aplikacja pozwala uczniom uwolnić duszę artysty, a interakcja z ich obrazkiem przy pomocy tabletu, sprawia im ogromną radość. Pierwszym etapem zabawy jest kolorowanie wydrukowanych obrazków. Dzieci mogą w tym momencie uruchomić swoją kreatywność i pokolorować rysunki w dowolny sposób. Kiedy prace są gotowe, uczniowie uruchamiają aplikację Quiver. Dzięki temu dzieci mogą zobaczyć, jak pokolorowana przez nich postać porusza się i macha do nich z ekranu.

    Rodzice mogą także pobrać darmową aplikację Quiver na własne urządzenia i wypróbować ją ze swoimi pociechami w domu.

    Gorąco zachęcamy!

    Patrycja Oleksiak

  • „Bohater On” w naszej szkole

    Po raz kolejny nasza szkoła włącza się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej Bohater On – włącz historię!

    Celem kampanii jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukacja społeczeństwa, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX w.

    Do naszych zadań należało:

    • zorganizowanie przez wychowawców na godzinach wychowawczych zajęć dotyczących Powstania Warszawskiego ( zajęcia mogły dotyczyć naszego patrona Szarych Szeregów)
    • każda klasa wykonuje również własnoręcznie kartkę, laurkę, które zostaną wysłane do uczestników Powstania Warszawskiego ( zamiast kartki klasa mogła napisać list).

     

    We wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lidzbarku jak co roku przystąpili do ogólnopolskiej kampanii pod tytułem „BohaterOn - włącz historię". W tym czasie we wszystkich klasach naszej szkoły zostały przeprowadzone lekcje, podczas których uczniowie oglądali filmy, słuchali tekstów informacyjnych dotyczących II wojny światowej a w szczególności Powstania Warszawskiego. Poznali historię harcerzy z Szarych Szeregów. Uczniowie poznali poprzez filmy i lektury młodych ludzi walczących o wolną Polskę. Podziwiali ich poświęcenie, odwagę, miłość i patriotyzm do Ojczyzny. W klasach 3 a i 3 b podczas  czytania lektury Joanny Papuzińskiej „Asiunia" dzieciom przybliżone zostały losy autorki książki i tysięcy ludzi zmagających się z wojenną tułaczką. W celu upamiętnienia i uhonorowania uczestników Powstania Warszawskiego, dzieci opisały Pomnik Małego Powstańca. We wszystkich klasach uczniowie wykonali gazetki o tematyce Szarych Szeregów. wykonane zostały też kartki, laurki dla Powstańców. Czworo uczniów napisało list do Powstańca. Były to piękne lekcje historii dla naszego młodego pokolenia!

  • Sukces świetlicy I-III w konkursie Cittaslow

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sukces świetlicy I-III w konkursie Cittaslow.

    Dnia 21.10.2019 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Cittaslow. Ponad 200 prac z pięciu Szkół Podstawowych zaprezentowano na wystawie, która potrwa do końca października. Pomysłowość małych twórców zachwyciła jury a najlepsze prace w poszczególnych kategoriach zostały nagrodzone. Wśród zwycięzców byli też uczniowie naszej szkoły. Nagroda specjalna trafiła do dzieci z naszej świetlicy szkolnej klas I-III. Dzieci wraz z opiekunem zostały zaproszone do udzielenia wywiadu dla Radia 7, by zdradzić kulisy powstawania pracy zbiorowej na świetlicy. Dzieci w nagrodę otrzymały dyplom i kosz pełen cukierków, które bardzo im smakowały.

  • Las w klasie 2a

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Las w klasie 2a.

    Las zawitał do klasy 2 a , a to za sprawą pani Małgorzaty Przybylskiej i wszystkich uczniów. Przez cały tydzień października dzieci na zajęciach uczyły się o lesie:

    - wypowiadały się o jesiennym lesie na podstawie wielu ilustracji, zebranych książek i własnych doświadczeń;

    - omawiały właściwe zachowanie się w lesie;

    - rozpoznawały wybrane drzewa i krzewy oraz ich liście, nazywały ich owoce, poznały budowę drzewa i krzewu;

    - wspólnie opisały brzozę, a samodzielnie kasztanowca;

    - wypełniły kartę obserwacji wybranego drzewa, zrobiły odcisk jego kory i   liścia;

    - przyniosły do klasy jesienne bukiety i zrobiły jesienne drzewka bonsai;

    - poznały dary lasu; jeżyny, borówki, poziomki, grzyby;

    - wykorzystując atlasy grzybów rozróżniały je na jadalne, niejadalne i trujące;

    - poznały znaczenie grzybów dla roślin, leśnych zwierząt i człowieka;

    - wymieniły zasady właściwego zbierania grzybów;

    - wykonały grzyby do klasowej makiety lasu;

    - gromadziły informacje o pracy obserwatora przyrody i o najmniejszych przedstawicielach leśnej fauny- nazywały drobne zwierzęta żyjące w dolnych partiach lasu i ich pożywienie;

  • Spotkanie z lekturą

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z lekturą.

            24 października 2019 r. dla uczniów klasy 2 a, 3 a i 3 b panie A. Radziejewska, I. Machujska oraz  M. Przybylska przygotowały kolejne już spotkanie z bajką pod hasłem „Spotkanie z lekturą”. Tym razem do przeczytania wybrano lekturę pt. „Puc, Bursztyn i goście” Jana Grabowskiego.    

            Na początku pani dyrektor Barbara Stodolska przywitała wszystkie dzieci i życzyła miłych chwil z bohaterami książki. Dzieci ułożyły się wygodnie na poduszkach i kocykach i uważnie słuchały.

            Dwa pierwsze rozdziały przeczytała pani Iwona Figurska, mama ucznia klasy 3 b. Następnie w małych grupach dzieci rozwiązały krzyżówkę dotyczącą imion głównych bohaterów. Poznały również zasady korzystania z książki, które były zawarte w  wierszu pt. „Skarga książki” przeczytanym przez panią Irenę Machujską. Złożyły również obietnicę i przyrzekły dbać o wszystkie książki.

            Kolejne dwa rozdziały przeczytała pani Górska, również mama uczennicy klasy 3 b. Pani Aldona Radziejewska zadała dzieciom wiele pytań i zagadek , na które poprawnie i chętnie odpowiadały, a dotyczyły one nie tylko lektury, ale również właściwej opieki nad psami, ich ras i roli psów w życiu człowieka.

             Dzieci świetnie się bawiły, gdy pani Małgosia Przybylska poprowadziła długi pociąg zabierając wszystkich w podróż przy piosence pt. „Jedzie pociąg z daleka”. Na koniec wszyscy dostali do domu kartę pracy, którą mogą wypełnić w wolnej chwili.

            Spotkanie z lekturą pozwoliło dzieciom poznać ciekawe przygody bohaterów książki pt. „Puc, Bursztyn i goście”, a także była to wspaniała propozycja na wspólne spędzenie wolnego czasu. 

  • Spotkanie z misjonarzem

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z misjonarzem.

    W niedzielę, 27 października włączając się w obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w naszej diecezji, Parafia Wniebowzięcia NMP w Lidzbarku na zaproszenie Ks. Kan. Mariana Wiśniewskiego gościła  Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Ojciec Krzysztof z klerykiem Danielem przyjechali z Iławy , by w naszej świątyni głosić tego dnia Słowo Boże. Historia pracy misyjnej polskich oblatów sięga końca XIX wieku. O. Krzysztof, który spędził 27 lat na misjach w Kamerunie zwrócił uwagę, iż posługiwali oni początkowo w Kamerunie i na Madagaskarze a następnie w wielu innych krajach świata. By móc służyć, musieli opanować wiele języków miejscowych. Głosząc Ewangelię, niosą pomoc ludziom cierpiącym z powodu jakiegokolwiek rodzaju biedy, troszczą się o rodziny a także  ukazują ewangeliczną wrażliwość taką jak miłość, szacunek, przebaczenie względem innych. Podkreślił, że dzięki pomocy Kościoła w Polsce, dzieci i młodzież w Kamerunie codziennie rozpoczynają naukę znakiem krzyża. Jest prowadzona katechizacja, podczas której przygotowuje się młodzież do przyjęcia sakramentów świętych. Odprawiana jest też Eucharystia.

                     O. Krzysztof podczas Mszy św. z udziałem dzieci wskazał na krzyż misyjny, który otrzymał wraz z posłaniem na misje. Opowiadał o swojej pracy w ponad 40  - to stopniowym upale, nękających go tam chorobach , między innymi malarii. Dzieci bardzo zaciekawił przykład niemowlęcia, któremu krótko po porodzie zmarła mama. Wtedy O. Krzysztof zlecił opiekę nad maleństwem posługującym tam siostrom zakonnym. Sam jeździł po miasteczkach w poszukiwaniu mleka dla dziecka a potem potrzebnych rzeczy dla jego życia i rozwoju. W rozmowie z misjonarzem dzieci wskazały, że poprzez modlitwę , oraz ofiary duchowe i materialne można się włączyć w dzieło ewangelizacji na całym świecie. Na zakończenie kazania O. Krzysztof zawierzył wszystkich wiernych opiece Matki Bożej Różańcowej błogosławiąc krzyżem misyjnym. Liturgię uświetnił śpiew scholi parafialnej -„Perełki Maryi”, do której należą uczniowie naszej szkoły z klas: I a, I b, II a, II b, III a, III b, IV a, V a, V b, V c, 

    VI a, VI b i VIII a . Schola po raz pierwszy wystąpiła w pięknych, zakupionych przez parafię strojach. Dzieci pod kierunkiem katechetki Ewy Rogozińskiej były też zaangażowane do czytań , śpiewu psalmu i wezwań modlitwy powszechnej. Dla dzieci z naszej szkoły było to już kolejne w tym miesiącu spotkanie z misjonarzem. Podczas Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego - 5 października, brały udział z katechetką w Diecezjalnym Spotkaniu Misyjnym w Działdowie.

                     

                                                               

                                                                                                                                                            Ewa Rogozińska

  • „Kinderuni” – jesteśmy studentami.

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „Kinderuni” – jesteśmy studentami. .

    Chętni uczniowie z klas piątych pod opieką pani Barbary Lewandowskiej dołączyli do międzynarodowego projektu Goethe- Institut, który stworzył niemiecki internetowy uniwersytet dziecięcy – KinderuniUczniowie zostali studentami tego uniwersytetu: oglądają poprzez Internet wykłady w domu i na zajęciach dodatkowych z języka niemieckiego,  a następnie wykonują ćwiczenia sprawdzające w trzech fakultetach: „Człowiek”, „Natura” i „Technika” na bezpłatnej platformie internetowej. Jak jeździ samochód bez kierowcy? Dlaczego muszle szumią? Co łączy samolot z blaszaną puszką? Jak działa drukarka 3D? Istnieje mnóstwo innych pytań „jak“ i „dlaczego“, które zadają sobie dzieci. Na internetowym uniwersytecie dzieci znajdują odpowiedzi na wiele spośród nich. Profesor Einstein, jego rezolutna asystentka Sophie Schlau i sympatyczny robot JOWO wyjaśniają dzieciom w sposób zrozumiały – w formie zabawy – złożone zjawiska przyrodnicze. Bawiąc się, dziecko może zdobywać kolejne szczeble kariery uniwersyteckiej począwszy od statutu studenta, a skończywszy na stopniu profesora.

       Niemiecki internetowy uniwersytet dziecięcy łączy w sobie kilka nowoczesnych założeń i metod pedagogicznych. Przy nauce języka niemieckiego stosowana jest metoda CLIL – nauczanie języka zintegrowane z językiem fachowym. Decydujące są przy tym trzy argumenty: po pierwsze - udział ucznia w doświadczeniach empiryczno-eksperymentalych, zwłaszcza przyrodniczych, które odgrywają istotną rolę w procesie przyswajania sobie języka obcego: po drugie – uczenie się języka obcego w autentycznym kontekście; po trzecie – możliwość wypróbowania konstrukcji słownych na konkretnych i dających się opisać obiektach i procesach.

    Zdobywając wiedzę na Kinderuni uczniowie uczą się również świadomego korzystania z mediów i kompetentnego korzystania z technologii komputerowej. Natomiast w celu zainteresowania uczniów projektem zastosowano gamifikację, czyli wprowadzono elementy gry w sytuacjach nie związanych z grami.

    Życzymy uczniom wytrwałości i powodzenia.

  • Dzień kundelka

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień kundelka.

    W piątek 25 października z okazji dnia wszystkich psów wielorasowych uczniowie klas I-III wzięli udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez Danutę i Wojciecha Rozwadowskich. Goście nie tylko zaprezentowali swoich podopiecznych, suczkę rasy nowofundland i  pieska rasy cavalier king charles spaniel,  ale też przekazali  garść wiedzy przydatnej każdemu opiekunowi psa. Zainteresowanie uczestników wzbudziła legenda o powstaniu rasy nowofundland, której hodowli podjęli się prowadzący zajęcia . Uczniowie dowiedzieli się na czym polega pielęgnacja psów,  ile posiłków dziennie powinien spożywać czworonóg, kiedy zachodzi konieczność odwiedzenia weterynarza, a także po czym rozpoznać humor psa. Dowiedzieli się także, w jakich zawodach i sytuacjach psy są pomocne człowiekowi i dlaczego ich oddanie godne jest najcenniejszych nagród. Na zakończenie spotkania goście wspomnieli o ostrożności w obcowaniu z nieznajomymi psami, udzielili instruktażu zachowania  i przećwiczyli z dziećmi pozycję bezpieczną , tzw. „żółwika”,  Obecność psów, możliwość pogłaskania, przytulenia się do nich wywołały ogromną radość  i niecodzienne emocje.

    Aldona Radziejewska

  • Dzień Papieski w Domu Seniora w Lidzbarku

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Papieski w Domu Seniora w Lidzbarku.

    „Wstańcie, chodźmy” to hasło dziewiętnastego już Dnia Papieskiego. Z tej okazji 25 października 2019 roku, uczniowie naszej szkoły z klas IV a, V a,VI c, VII a , VIII a,  chór szkolny oraz wolontariusze wystąpili w Domu Seniora w Lidzbarku z programem artystycznym, poświęconym Papieżowi Janowi Pawłowi II. Całą uroczystość przygotowały panie: Karolina Gajewska, Ewa Rogozińska, Justyna Szostek. W programie można było usłyszeć teksty oraz recytowane wiersze przypominające postać naszego Papieża i Jego Pontyfikat, a także nawiązujące do Pierwszej przełomowej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Całość ubogaciły nastrojowe pieśni  w wykonaniu chóru szkolnego. Poprzez tych młodych wykonawców, Papież przypomina nam, abyśmy byli mocni wiarą i nie czekali bezczynnie. Wzywa do działania, mówiąc „wstańcie, chodźmy”. Występ artystyczny spotkał się z dużym aplauzem zgromadzonych w Domu Seniora.

    Karolina Gajewska

  • Wolontariusze sprzątają groby

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wolontariusze sprzątają groby.

    Dnia 25 października 2019 roku  grupa należąca do Szkolnego Koła Wolontariatu z klas V b, V c, VI a pod opieką  pani Adeli Łozińskiej i pani Anny Weitz odwiedziła lokalny cmentarz, aby uporządkować groby oraz zapalić znicze. Uczniowie zobaczyli również groby zmarłych nauczycieli z naszej szkoły W czasie krótkiej rozmowy nauczycielki przybliżyły  dzieciom sylwetki zmarłych pedagogów.

    Celem akcji jest kształtowanie wśród uczniów: postaw patriotycznych oraz szacunku dla dokonań lokalnej społeczności.

  • #GdybyNieKsiążka

    #GdybyNieKsiążka. Akcja Wirtualnej Polski

    Andrzej Seweryn jest przekonany, że gdyby nie dzieła Szekspira, nie byłby aktorem, bo nie byłoby teatru, jaki znamy. Katarzyna Puzyńska dzięki "Morderstwu w Orient Expressie" została pisarką. "Pippi Langstrumpf" przypomina Katarzynie Zielińskiej, żeby codziennie się śmiać. A to tylko początek listy ludzi, którzy twierdzą, że czytanie zmienia życie na lepsze.

    Olga Tokarczuk w pierwszym wywiadzie, którego udzieliła po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla, powiedziała Wirtualnej Polsce: "Piszę książki po to, żeby otworzyć ludziom głowy. Żeby pokazać jakieś nowe punkty widzenia. Nowe perspektywy. (…) Że można spojrzeć na banalną, trywialną sytuację z innego punktu widzenia i nagle odsłania ona swoje inne znaczenia i poziomy. Po to jest literatura. Po to, abyśmy mogli poszerzać swoją świadomość, swoją umiejętność interpretowania naszego własnego życia i tego, co się nam w nim przydarza".

    Zainspirowani jej wyznaniem poprosiliśmy znanych Polaków o to, by podzielili się swoimi doświadczeniami z książkami. Żeby powiedzieli nam i państwu, jakie dzieła są dla nich najważniejsze.

    Do akcji #GdybyNieKsiążka przyłączyli się pisarze, aktorzy, sportowcy, youtuberzy. Każdy z nich zdobył się na bardzo osobiste refleksje. Mówią o książkach, które wpłynęły na wybór zawodu, oraz takich, które inspirują ich na co dzień, czyli - zgodnie ze słowami noblistki – otwierają głowy.

    Warto więc sobie przypomnieć o tym, jaką moc ma literatura, przy tak radosnej okazji jak nagroda dla Olgi Tokarczuk.

    Postanowiliśmy i my (społeczność SP2) włączyć się do akcji GdybyNieKsiążka. Jeśli też uważacie, że czytanie książek jest dobre ( a jest J), przyłączcie się do naszej akcji i opowiedzcie o swojej ulubionej książce (tytuł, autor i 2-3 zdania o niej). Wybór jednej ulubionej jest bardzo trudny więc może być kilka J Na kartki z opisami czekam w bibliotece szkolnej do 10 listopada.

  • „Kim zostanę?"

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „Kim zostanę?".

    W piątek uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni przez swoje koleżanki i swoich kolegów z klasy 2b oraz ich wychowawczynię – panią M. Czarnomorzec na część artystyczną pt. „Kim zostanę?".Uczniowie klasy 2 b we wspaniałych przebraniach za pomocą recytacji, piosenek i tańców ukazali kolegom i koleżankom specyfikę różnych zawodów (kosmetyczka, ekspedientka, elektryk, dentysta itp.). Ważnym przesłaniem dla zaproszonych było to, że praca powinna sprawiać przyjemność i dawać satysfakcję. Młodym artystom i ich wychowawczyni serdecznie dziękujemy.

                                                                                                  Lidia Ostrowska

  • W piekarni

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Piekarnia.

    22 października uczniowie klas IIIa i IIIb z wychowawcami p. Ireną Machujską i Aldoną Radziejewską udali się do piekarni Samopomoc Chłopska w Lidzbarku. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały pracę piekarza i uważnie śledziły etapy powstawania chleba. Poznały produkty niezbędne do wypieku chleba, rodzaje mąki i maszyny pomocne piekarzowi w pracy. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się urządzenie do formowania bułek. Podczas swojej wizyty zwiedziły główne pomieszczenia piekarni: magazyn z mąką, halę produkcyjną, pomieszczenie ważenia i pakowania bułki tartej oraz obejrzały wielki piec          i miejsce, w którym wyrasta pieczywo. Piekarz, pan Adam pokazał dzieciom jak w wielkich pojemnikach miksują się składniki aż do osiągnięcia odpowiedniej konsystencji. Następnie uczył przyszłych adeptów sztuki piekarskiej formować bułeczki, rogaliki, chałki i bagietki. Gdy ugniecione i uformowane pieczywo wyrosło i upiekło się w odpowiedniej temperaturze, każdy z uczestników wycieczki zabrał swoje wyroby do domu.

    Jesteśmy wdzięczni prezesowi piekarni Samopomoc Chłopska w Lidzbarku Panu Marcinowi Pawelskiemu za możliwość zwiedzenia piekarni i cenną lekcję piekarstwa.

  • Tajniki lasu

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tajniki lasu.

    17 października 2019 uczniowie klas trzecich gościli pracownika Welskiego Parku Krajobrazowego, pana A. Abramowskiego. Leśnik rozbudził ciekawość dzieci, przybliżył obraz lasu, jego zasobów i mieszkańców. Wyjaśnił warstwową budowę lasu w oparciu o atrakcyjną prezentację multimedialną, zaprezentował mieszkańców lasu,  a także roślinność należącą do poszczególnych warstw lasu. Dzięki wizycie leśnika uczniowie utrwalili wiadomości, przypomnieli sobie jak należy zachowywać się w lesie, zrozumieli że las to zbiór roślin, w którym najważniejszą rolę pełnią drzewa, a te zaś decydują o warunkach życia dla pozostałych organizmów roślinnych i zwierzęcych. Ponadto drzewa zacieniając dno lasu,: zmniejszają parowanie i zwiększają wilgotność powietrza.

     Wizyta leśnika, jak zawsze, okazała się bardzo owocna.

  • „Poznajemy drzewa i krzewy Polski”

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „Poznajemy drzew i krzewy Polski”.

    W październiku br. uczniowie klas 5 i 6 naszej szkoły wzięli udział w zajęciach terenowych pt. „Poznajemy drzewa i krzewy Polski”. Pogoda bardzo nam sprzyjała więc lekcja na świeżym powietrzu okazała się nie tylko pożyteczna, ale także przyjemna. W podmiejskim parku zebraliśmy liście drzew i krzewów  potrzebne do zrobienia zielnika, w końcu warto znać rośliny, które stale towarzyszą naszemu życiu.

  • Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki

    W środę - 23. października gościem klasy 1c była mama jednej z uczennic - p. Paulina Remus. Wszystko to za sprawą udziału uczniów klasy 1c w projekcie promującym czytanie. Pani Paulina przeczytała uczniom baśń Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Po przeczytaniu, dzieci pod opieką wychowawczyni uzupełniały swoje lekturniki, rozmawiając o problematyce baśni i  jej bohaterach. Na koniec lekcji wychowawczyni poczęstowała uczniów lizakami, które otrzymały od p. Rehmus za to, że z uwagą i zaciekawieniem słuchały treści bajki.

    Jeszcze raz dziękujemy mamie naszej Marysi, że znalazła czas, aby urozmaicić naszą lekcję swoją głosową interpretacją baśni.

  • Konkurs plastyczny - Ślimak Cittaslow

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs plastyczny - Ślimak Cittaslow.

    Uczennica kl. 2 b, Lena Nizgorska była jedną z wielu uczestniczek konkursu organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku na pracę przedstawiającą ślimaka Cittaslow. Dzieło Lenki wykonane było przede wszystkim z drobnego makaronu i bez wątpienia, przygotowanie zajęło mnóstwo czasu. Ale zapał został doceniony, 21.10.2019 r. ogłoszono wyniki - uczennica naszej szkoły zajęła 3 miejsce.

    Ponadto uczniowie „Małej świetlicy” także wspólnie wykonali pracę konkursową. I również sukces - otrzymali nagrodę specjalną, kosz cukierków dla dzieci świetlicowych.

                Gratulujemy!!!

  • Spotkanie z policjantem w klasie 5b

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z Panem Policjantem w klasie 5 b.

    Dnia 18 października  2019 r. uczniowie klasy 5b  w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na godzinie wychowawczej mieli zaszczyt gościć Pana Policjanta, który opowiedział o swoim zawodzie i codziennej pracy Policji. Uczniowie  czynnie uczestniczyli w spotkaniu oraz zadawali bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać policjantem oraz czy jest to trudny zawód. Pan Policjant uświadomił uczniom, że nie jest osobą, której należy się bać lecz osobą, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

    Dbając o bezpieczeństwo uczniów w szkole i poza nią Pan Policjant  przeprowadził również pogadankę na temat  cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Omówił  jakie zagrożenia mogą spotkać nas w Internecie oraz jak się chronić przed zagrożeniami, które niesie sieć. Ostrzegał uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócił także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci.

    Serdeczne podziękowania dla Pana Policjanta za ciekawe i pouczające spotkanie.

  • Kawałek dobrego tenisa

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kawałek dobrego tenisa.

    11-13.10.2019 r. w ŁAZISKACH GÓRNYCH k/KATOWIC został rozegrany 1.GRAND PRIX POLSKI ŻACZEK w TENISIE STOŁOWYM.  Bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica naszej szkoły (na co dzień trenująca w klubie "WEL" LIDZBARK) - LENA RUCIŃSKA (ucz. kl. 3b) zajmując w turnieju ostatecznie miejsce w przedziale 9-12. TO NAPRAWDĘ DUŻY SUKCES LENY.                                                                             

    Grupę eliminacyjną, przeszła jak burza, pozostawiając w pokonanym polu: KOCIK Wiktorię (DWÓJKA Rawa Mazowiecka) 3-0 (7;4;4) ; PILARSKĄ Weronikę (KUSY Laskowice) 3-0 (7;3;10) i WOJTULĘ Maję (ROKITA Brzeg Dolny) 3-0 (1;2;2), awansując do Turnieju Głównego z pierwszego miejsca. W Turnieju Głównym, w 1/16 FINAŁU wygrała z ROGALĄ Anną (LKS LAR Kielnarowa) 3-0 (2;4;4). W 1/8 FINAŁU, LENA uległa rozstawionej z nr 5 TWARDAWEJ Emilii - jak się później okazało, brązowej medalistce turnieju - (CZECHOWICE-DZIEDZICE) 1-3 (2;-7;-5;-10)po bardzo dobrej i trochę pechowej grze. W walce o przedział 9-12 wygrała z MAKAR Aleksandrą(NURT Przemyśl) 3-1 (-12;7;6;4).                                

    LENA podczas całego turnieju pokazała kawałek dobrego tenisa. Stosuje coraz większy zakres zagrań. Nie boi się podejmować walki w sytuacji stresowej. To wszystko napawa optymizmem na przyszłość i motywuje do większej pracy. TO BYŁ NAPRAWDĘ ŚWIETNY TURNIEJ W WYKONANIU LENY. 

    Sławek Ostrowski           

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów
    13-230 Lidzbark
    ul. Nowa 10
  • 23 69 61 150

Galeria zdjęć