Menu

  • Świetlica po feriach

    Nowa galeria Świetlica po feriach została dodana do albumu fotograficznego

    W dobie pandemii koronawirusa zajęcia świetlicowe odbywają się w sali gimnastycznej. Jest to duże pomieszczenie, w którym dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w różnych formach aktywności oraz mogą swobodnie się przemieszczać i zachować bezpieczny dystans.

    Różnorodność zajęć oraz zabaw korzystnie wpływa na rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci. Nauczyciele świetlicy przygotowują interesujące zajęcia plastyczno – techniczne z wykorzystaniem różnych materiałów, które rozwijają kreatywność uczniów.

    Każdego dnia nauczyciele świetlicy zapewniają dzieciom wiele atrakcji poprzez przygotowanie różnych gier i zabaw.

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org

    DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

  • Biblioteka poleca!

    Tym razem dla małych naukowców i wszystkich zainteresowanych otaczającym nas światem!

    Autorką i ilustratorką książki jest Misha Maynerick Blaise. Na co dzień zajmuje się budownictwem ekologicznym, a w wolnych chwilach czyta w łóżku, pływa i ogląda ogród swojego męża. Lubi też omawiać wielkie idee przy filiżance mocnej perskiej herbaty.

    Czy wiecie, że podstawowym sposobem pozyskiwania energii przez ludzi jest spożywanie słońca? Czy przypuszczaliście, że w waszych ciałach aż roi się od mikroorganizmów? Dacie wiarę w to, że rośliny są świadome otoczenia i potrafią odczuwać oraz reagować na świat w sposób znany ludziom? To tylko trzy z wielu interesujących faktów o świecie, które możecie poznać dzięki tej szczególnej książce.
    Po lekturze tej niezwykłej opowieści o głębokiej wzajemnej więzi, łączącej ludzi z otaczającym ich wszechświatem będziecie w stanie zrozumieć cykl zadziwiającego życia. Jesteście na to gotowi? „Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?” to doskonała propozycja nie tylko dla młodych naukowców zafascynowanych tym, jak działa świat. To także świetny podręcznik dla rodziców, którzy chcieliby odpowiedzieć na wszystkie pytania swoich ciekawskich latorośli. Ta bogato ilustrowana książka w przystępny sposób pozwoli wam poszerzyć wiedzę i doskonale się bawić, wspólnie odkrywając tajemnice wszechświata.
    Po lekturze „Zadziwiającego życia…” spojrzycie na otaczający was świat zupełnie inaczej!

  • Dbamy o siebie w 3 a

    Nowa galeria Dbamy o siebie w 3 a została dodana do albumu fotograficznego

    W pierwszym tygodniu lutego 2021 r. w klasie 3 a pani Małgorzata Przybylska przeprowadziła cykl zajęć pt. Dbamy o siebie, w czasie których:
    - wyjaśniono na podstawie encyklopedii pojęcie choroba;
    - przeprowadzono zainspirowaną komiksem pt. Niewidzialni wrogowie  rozmowę o sposobach przenoszenia się bakterii i wirusów oraz o przyczynach zapadania na niektóre choroby;
    - uzupełniono zdania wyrazami: zakażenie, odkażanie - wyjaśniono te  pojęcia;
    - odbyła się rozmowa na temat zdrowego trybu życia;
    - poznano wewnętrzną budowę człowieka, najważniejsze narządy i ich funkcje: mózg i nerwy, serce i naczynia krwionośne, żołądek, drogi oddechowe i płuca, kości i mięśnie, nerki i pęcherz, na podstawie filmu Było sobie życie, filmowych prezentacji i książek;
    - na technice wykonano pracę przestrzenną - Bakteria Skarpetolla
    - na plastyce wykonano plakat reklamowy promujący zachowania prozdrowotne - Na zdrowie

    Małgorzata Przybylska

  • Dokarmianie ptaków

    Nowa galeria Dokarmianie ptaków została dodana do albumu fotograficznego

    Dzieci z klas  I b i I c  pomagają  ptakom przetrwać tegoroczną, dosyć mroźną i śnieżną,  zimę. Do szkoły przyniosły kolejny karmnik i zapas karmy.  Dzięki takiej postawie naszych uczniów wiele ptaków ma szansę przeżyć ten trudny dla nich okres.

  • Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022

    Drodzy Rodzice i Uczniowie klas 8 oto najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji:

    Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski będą składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.

    Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć: od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.

    Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.

    Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą: 2 sierpnia 2021 r.

    W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.          W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

    W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.

    Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontynuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty.

    Poniżej znajduje się link do harmonogramu, który uwzględnia szczegółowo wszystkie terminy.

    Terminy_rekrutacji_do_szkol_na_rok_szkolny_2020-2021.pdf​​​​​​​

  • Moje hobby!

    Dzisiaj przedstawiam Wam całą Rodzinkę

     

    Cześć, nazywam się Marta Ostrowska i jestem uczennicą  klasy 6b. Chcę Wam opowiedzieć o mojej rodzince, która jest wyjątkowa, ponieważ każdy z jej członków ma różne pasje, które wypełniają nasz dom.

    Moja mama czyta wszystko i wszędzie. Kocha książki i ma ich tysiące. Mogłaby otworzyć prywatną bibliotekę. Jeśli w pobliżu nie ma książki, czyta nawet etykiety na produktach spożywczych i chemicznych.

    Mój tata to perkusista. Perkusja, jak sam twierdzi,  jest oprócz mnie i mamy najważniejszą  „kobietą” w jego życiu. Gra na niej od ponad 30 lat i nigdy nie ma dosyć. Dlatego bardzo często w naszym domu drżą okna i ściany, ponieważ tata rozładowuje emocje, waląc w gary w piwnicy….

    Mój brat to prawdziwy fan piłki nożnej. Nie tylko trenuje tę dyscyplinę sportu od  7 lat, ale posiada ogromną wiedzę na temat piłkarzy i klubów piłkarskich.

    A ja? Ja pasjonuję się malarstwem. Uwielbiam spędzać czas przed sztalugą i przenosić swoje emocje na płótno. Lubię obdarowywać swoich bliskich moimi pracami.

    Ostatni członek mojej rodzinki, to mój ukochany pies - Bodzio. Jego pasją jest zabawa z nami. Uwielbia też gumowe gryzaki.

  • Czego potrzebują do życia rośliny?

    Nowa galeria Czego potrzebują do życia rośliny? została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 1.02.2021 r., w klasie I a, pod okiem pani Karoliny Zalewskiej odbyły się zajęcia
    z edukacji przyrodniczej, na której dzieci dowiedziały się, czego potrzebują do życia ludzie, rośliny oraz zwierzęta. Z tej okazji uczniowie posiali rzeżuchę w klasie. Do posiania przygotowaliśmy: płaskie naczynie, watę, nasiona oraz wodę. Zadaniem uczniów jest codzienne podlewanie klasowej rośliny.

  • Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

    Nowa galeria Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy została dodana do albumu fotograficznego

    W piątek 29.01. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w akcji wspierającej WOŚP.

    Tego dnia wychowawcy zbierali w swoich klasach pieniążki do puszek. Następnie wszystkie zebrane w poszczególnych klasach datki zostały przesypane do puszki WOŚP.

    Pełna puszka stała się świadectwem tego, że nasze dzieci mają gorące serca i  satysfakcję z pomagania innym.

    Organizatorkami akcji na terenie szkoły były: p. E. Wojciechowska - prowadząca grupę zuchów i p. Lidia Ostrowska - opiekunka Samorządu Uczniowskiego.

  • Moje hobby!

    Mój sport, moja pasja – piłka nożna!

     

    Nasze hobby to gra w piłkę nożną. Aby realizować naszą pasję uczęszczamy do klubów sportowych. Wyjeżdżamy na różne turnieje zdobywając medale. Każdą wolną chwilę staramy spędzić się aktywnie. 

    Artur Kornowski klasa 7a

  • Biblioteka poleca!

    Drużyna – seria powieści fantasy autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana. 

    Bohaterami serii są Skandianie: Hal Mikkelson, Stig Olafson, Thorn i drużyna Czapli. Hal jest synem skandyjskiego wojownika i aralueńskiej matki. W Skandii od dawna zwyczajem jest, że chłopcy zostają podzieleni na drużyny i przechodzą trzymiesięczne szkolenie, w trakcie którego uczą się żeglarstwa, walki, taktyki, sztuki przetrwania. To wyzwanie ma na celu, aby młody mężczyzna stał się wojownikiem, a najsilniejsza drużyna zwycięża. Kiedy w końcu im się to udaje, pełnią honorową wartę pilnując skarbu Skandii. Podczas ich straży do portu zawitał piracki okręt, którego załoga wykrada skarb. Drużyna Czapli staje się wyrzutkami. Wyruszają wraz z Thornem, by odzyskać skarb Skandii.

    Seria dostępna w bibliotece

  • I a pomaga ptakom przetrwać zimę

    Nowa galeria I a pomaga ptakom przetrwać zimę została dodana do albumu fotograficznego

    Uczniowie z klasy Ia aktywnie przyczyniają się do dokarmiania ptaków w czasie zimy. Część uczniów przyniosła do szkoły własnoręcznie wykonane karmniki oraz karmy dla ptaków.  Dziękujemy!

  • Dzień Babci i Dziadka w klasach 1-3

    Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka w klasach 1–3 została dodana do albumu fotograficznego

    21. i 22. stycznia uczniowie klas 1-3 uczcili Dzień Babci i Dziadka, wykonując piękne laurki, pisząc pomysłowe, pełne miłości życzenia. Uczniowie klas 3 wykonali prace plastyczne techniką kolażu, wykorzystując plastelinę, makaron i nasiona.

    Prace plastyczne zostały poprzedzone ustnymi i pisemnymi wypowiedziami uczniów na temat ich babć i dziadków.

    Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim duuużo zdrowia.

                                                                                                  Lidia Ostrowska

  • Kolejna porcja środków do dezynfekcji

    Nowa galeria Kolejna porcja środków do dezynfekcji została dodana do albumu fotograficznego

    Z Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku dostarczono kolejną porcję środków do dezynfekcji oraz maseczek dla uczniów klas I-III.

  • MOJE HOBBY!

    Zainteresowania, pasje, hobby...  Przedstawiam Wam mamę naszego ucznia i jej ciekawą pasję –

    Witam! Nazywam się Agnieszka Chojak. Jestem psychologiem i moją pasją jest poznawanie tajników ludzkiego umysłu. Nauka związana z pracą mózgu, o tym jak uczymy się, zapamiętujemy nowe informacje, jak myślimy, czujemy, widzimy świat, i w jaki sposób to wszystko odbywa się w mózgu, to NEURONAUKA. 

  • Szkolny Mistrz Mięśni Brzucha

    W grudniu został ogłoszony konkurs Szkolny Mistrz Mięśni Brzucha, polegający na wykonaniu ćwiczenia tw. deska w jak najdłuższym czasie. Konkurs przeznaczony był zarówno dla dzieci i młodzieży korzystającej z zajęć świetlicowych, jak również dla wszystkich chętnych uczniów z z naszej szkoły. Wyniki przedstawiają się następująco:

    1. Dawid Głuszek kl. 4b. czas: 5m 10s

    2. Liwia Karda kl. 6c, czas 2m 14s

    3. Roksana Trzcińska kl. 8a, czas 0m 35s

    Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy!!!

  • Zawód Leśniczego

    Nowa galeria Zawód Leśniczego została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 18.01.2021r. w klasie 1a, pod okiem pani Karoliny Zalewskiej, odbyły się zajęcia z edukacji przyrodniczej, na których dzieci poznały zawód leśniczego oraz jego obowiązki w trakcie trwania zimy. Z tej okazji, odwiedził nas online leśniczy z Nadleśnictwa Orneta w Leśnictwie Wałsza - Ireneusz Zalewski. Opowiedział uczniom jak dbać o zwierzęta zimą. Pokazał karmniki, swój gabinet oraz leśniczówkę, w której mieszka. Po lekcji, dzieci udały się do szkolnego ogrodu, aby zawiesić karmę dla ptaków, którą otrzymały od naszego gościa. Dziękujemy serdecznie leśniczemu - panu Ireneuszowi Zalewskiemu za niezwykle ważną i ciekawą lekcje.

  • Naszej szkole został oficjalnie przekazany certyfikat ”Szkoły Promującej Zdrowie”

    Certyfikat w rękach dyrektora szkoły Janusza Ławickiego i szkolnego koordynatora projektu, Pani Lucyny Talarowskiej.

    Treść certyfikatu Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie”.

    Gratulacje od instytucji z okazji uzyskania certyfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

  • Biblioteka poleca!

    Dzisiejszą książkę poleca Wam Nadia Raniszewska

    „Prawdziwe znaczenie Smekodnia” Adama Rexa.

    Zachęcam wszystkich do przeczytania książki „Prawdziwe znaczenie Smekodnia”. Opowiada historię dwunastoletniej dziewczynki - Tip, która musiała napisać opowiadania pod takim tytułem jak tytuł książki. Zastanawiała się o czym napisać opowiadanie, bo wielu, interesujących i wręcz niesamowitych historii w jej życiu było pełno.

  • Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową

    Nowa galeria Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową została dodana do albumu fotograficznego

    W grudniu 2020 roku, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu ogłosili diecezjalny konkurs rodzinny na najładniejszą szopkę. Uczestnicy mieli nadsyłać do organizatorów zdjęcia swoich prac wykonanych z  różnorodnego materiału. Z naszej szkoły szopki do konkursu zgłosili : rodzeństwo  - Bartosz Soszyński z klasy I a i Eliza Soszyńska z klasy III b wraz z rodzicami, Zuzanna Turczyńska z klasy I a z rodzicami, Julia Rożyńska z klasy I c z rodzicami oraz Oliwia Grochowska z klasy V a z rodzicami. Ogółem na konkurs wpłynęło 26 szopek. Rozstrzygnięcie świątecznego konkursu nastąpiło 6 stycznia .Trzecie miejsce i nagrodę w postaci gier rodzinnych otrzymali nasi uczniowie : Bartosz i Eliza Soszyńscy wraz z rodzicami. Pozostali nasi uczniowie otrzymali upominki pocieszenia za udział w konkursie. Gratulujemy i życzymy dzieciom oraz ich rodzicom dalszych sukcesów i inwencji twórczych.

                                                                                                                                              Ewa Rogozińska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów
    13-230 Lidzbark
    ul. Nowa 10
  • 23 69 61 150

Galeria zdjęć