Menu

  • WITAJ WIOSNO!

    WITAJ WIOSNO!

    Dzieci z małej swietlicy od kilkunastu dni przygotowywały sie na przyjscie wiosny. W swietlicy odbywały sie zajęcia mające na celu uswiadomienie dzieciom, czym charakteryzuje się przyjście tej wyczekiwanej pory roku. W tym celu przeprowadzono szereg zajęć plastyczno-techniczynych, sportowych, czytelniczych. Dzieci z chęcią przygotowywały ozdoby wiosenne i wsłuchwały sie w śpiew ptaków.

    jsl

  • Moje hobby!

    Moje hobby!

    Mam na imię Małgosia i prezentowałam Wam swoje pasje 2 tygodnie temu. Teraz chciałabym przedstawić Wam największego hobbystę jakiego znam. Jest nim mój Tata. Prawie całe swoje życie interesuje się (i kolekcjonuje!) modelami kolejowymi. Zbiera również modele budynków, ludzi, drzew, samochody i modele samolotów ( czyli wszystko co potrzebne jest do tworzenia makiet dworców i miast).Wszystkie modele są w skali H0 czyli 1:87 , firmy ROCO oraz Piko.

    Całe jego zainteresowanie zaczęło się kilkadziesiąt lat temu, jeszcze przed II Wojną Światową gdy jego dziadek zabrał go na wycieczkę na dworzec kolejowy ( wtedy mój Tata miał 4 lata). Od tamtej pory jest zachwycony kolejami. W 1938 roku dostał swój pierwszy model kolei. Od 1950 roku zbiera , kupuje je ( dopiero wtedy była możliwość zakupu tych modeli w Polsce).

     Ma ich ilości ogromne ( wszystkie pięknie zabezpieczone w pudełkach i posegregowane). Można z nich tworzyć całe makiety dworców i miast. Oczywiście są też tory i całą elektronika do modelarstwa kolejowego (wszystko jeździ i wygląda jak działający dworzec). Wcześniej sam też robił takie modele, które są jak wierne kopie tych kupowanych ( jak mówi tylko silniki były gotowe).

     Ma ogromną wiedzę na ten temat. Prenumeruje cały czas chyba wszystkie czasopisma ukazujące się na ten temat ( łącznie z czasopismami, które ukazują się za granicą).

     Jest niesamowity, podziwiam go ogromnie.

  • Biblioteka poleca!

    Dzisiaj chcę polecić Wam kultową serię:

    Jeżycjada – cykl powieści dla młodzieży Małgorzaty Musierowicz. Jego nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce.

    Jeżycjada to cykl 22 humorystycznych powieści młodzieżowych, których akcja rozgrywa się jak już wspomniałam w Poznaniu. Pomimo iż historie i postacie tam opisane są fikcyjne, to w  książkach tych można znaleźć wiele nawiązań do rzeczywistych miejsc oraz wydarzeń. 

     Małgorzata Musierowicz zaczęła je pisać w połowie lat 70-tych i nadal nie przestaje. Jeżycjada ma też nadal wierne grono czytelników, a raczej czytelniczek. W kolejnym tomach wracają znane już postaci, z którymi dorastamy, przeżywamy pierwsze miłości, sukcesy i porażki, aż w końcu poznajemy ich dzieci, które stają się głównymi bohaterami kolejnych powieści.

    Poszczególne tomy serii Jeżycjada są od siebie niezależne, co z tym idzie, można je czytać oddzielnie. Jednakże  Małgorzata Musierowicz zawarła tam tak wiele odniesień do innych części, że może być trudno zrozumieć pewne wątki bez uprzedniego zaznajomienia się z poprzednimi tytułami cyklu.

    Seria Jeżycjady to najlepsza forma relaksu i oderwania się od rzeczywistości zarówno dla dzieci jak i starszych czytelników. Małgorzata Musierowicz przenosi nas w wyjątkowy świat przygód oraz zagadek . Jeżycjada jest nie lada gratką dla miłośników literatury pełnej ciekawych przygód, humorystycznych dialogów, przyjaźni oraz ciepła rodzinnego.

    Zapraszam więc do biblioteki :)

  • Moje hobby!

    Witaj

    Nazywam się Dorota Kalinowska-Sosnowska i właśnie dumnie dołączam do grona „Osób z Pasją” prezentowanych na stronie szkoły. Dlaczego? Bo robię wiele rzeczy, które sprawiaja mi niezmierną radość i przyjemność.

    W ostatnich latach dałam się poznać jako malarka:

     oraz miłośniczka ceramiki, którą z pasja wytwarzam:

    ale muszę się przyznać, że to nie wszystko, co bardzo lubię robić…  Nie mówię o tym często , ale dziś się przyznam, że czasem piszę piosenki i wiersze… gdy dopadnie mnie zachwyt lub silne emocje, chwytam długopis, a on zaczyna pisać… jeśli chcesz, możesz posłuchać:

    Wiele przyjemności sprawia mi także praca w ogrodzie, uprwa pięknych kwiatów, krzewów – to mój najwspanialszy relax i wypoczynek, a gdy przyjdą wakacje…. marzę tylko o podróżach i poznawaniu nowych krain…  Życie jest piękne, pełne fascynujących rzeczy wokół nas, ale warto również zajrzeć w siebie, bo i tu kryja się wielkie cuda, a im szybciej je odkryjemy tym więcej będziemy mieli czasu, by je rozwinąć i podzielić się z innymi ludźmi.

  • Biblioteka poleca!

    Komiksy któż ich nie czytał??? (pewnie są takie osoby ale jest ich mniejszość)! Ten musicie.

    Tytus, Romek i A’Tomek - to kultowy  komiks, który zaczął ukazywać się od 25 października 1957 roku w czasopiśmie „Świat Młodych”, a od 1966 r. pojawiał się również w wersji książkowej. Rysownikiem komiksu był  Henryk Jerzy Chmielewski, zdrobniale zwany Papciem Chmielem ( zmarł 21 stycznia 2021 r.), człowiek o nieprzeciętnym poczuciu humoru i błyskotliwości. 

    Fabuła komiksu jest prosta. Dwaj przyjaciele i równocześnie harcerze - Romek i A'Tomek, próbują uczłowieczyć szympansa Tytusa de Zoo. Uważają bowiem, że mimo wszystkich cech jakie małpa posiada - jest chuliganem, złodziejem, cwaniakiem, oszustem i kłamcą, można w nim znaleźć także ośrodki ludzkie - miłości bliźniego, samokrytyki, grzeczności, wiedzy, gimnastyki, kultury bycia i nieszkodliwych żartów. W Każdym z "opowiadań" bohaterowie odbywają fantastyczną podróż przedziwnym wehikułem, skonstruowanym przez profesora T.Alenta z Instytutu Wszechzbytków. Odwiedzają tajemnicze krainy, pomagają jej mieszkańcom, wpadają w tarapaty, jednak zawsze wychodzą z opresji cało.

    Oprócz humoru, komiks pokazuje jak ważna w życiu jest przyjaźń, bezinteresowność i zaufanie, że należy pomagać innym i unikać szkodliwych substancji. Komiks jednak nie jest przeznaczony tylko dla dzieci. Dorośli pośmieją się z konwencji i parodii dzisiejszych czasów.

     

    Kultowy, po prostu świetny!

    Zapraszam do biblioteki

  • Moje hobby!

    Mam na imię Małgosia i jestem bibliotekarką.

    Zaczynając myśleć,  jak i co napisać Wam o moich pasjach (a jest ich trochę), układając sobie wszystko w „głowie” odkryłam, że moje pasje łączą się ze sobą! Ale po kolei.

    Jak na bibliotekarkę przystało bardzo lubię czytać książki. Zainteresowanie książkami zaczęło się bardzo dawno temu… Potem dostałam piękną kolekcję starych książek (jeszcze po mojej babci, prababci, wujkach…) i zaczęło się zainteresowanie takimi książkami. Większość z nich została wydana jeszcze przed I Wojną Światową. Są piękne! Obecnie najchętniej czytam książki podróżnicze i literaturę japońską (mój ulubiony autor to Haruki Murakami). Bardzo lubię też książki kucharskie, które kupuję i zbieram (pięknie wydane, prawdziwe dzieła sztuki!). Te ostatnie wynikają z mojej pasji do gotowania.

    Kolejna moja pasja to podróże. Nie wyobrażam sobie życia bez podróży, które nadają sens mojemu życiu i wszechstronnie rozwijają. Z wyjazdów zawsze przywożę zakładki do książek. Nie wracam nigdy bez zakładki. Są piękną pamiątką (mam już niezłą kolekcję).

    Ostatnio zaczęła mnie interesować nowoczesna kaligrafia. Jest to coś, co niezmiernie relaksuje i rozwija. No i sama zaczęłam robić zakładki do książek. Miesiąc temu zaczęłam wyzwanie 4 kroje w 4 tygodnie. Co tydzień poznaję i ćwiczę nowy krój pisma.

    Nie wyobrażam sobie mojego życia  bez moich pasji!! Rozwijam się, relaksuję, wspaniale spędzam czas wolny.

    To prawda, że pasje wyzwalają pozytywne emocje i nadają życiu kierunek i sens. Szukajcie, próbujcie to naprawdę działa.

  • Dzień Żołnierzy Wyklętych

    Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca 2021

  • Informacja dotycząca pracy biblioteki szkolnej

     

    Biblioteka będzie czynna ( do odwołania) w:

    Poniedziałek, wtorek, czwartek od 16.00 do 18.00.

    Plan pracy biblioteki będzie obowiązywał od jutra tj. 2.03.2021.

     

    Wejście główne do szkoły, proszę dzwonić dzwonkiem!

     

  • Biblioteka poleca!

    DZIENNICZEK CWANIACZKA – międzynarodowy bestseller

    To seria książek Jeffa Kinneya o przygodach Grega Heffey’a. Na czym polega fenomen tych książek? Przeczytajcie:

    „Kiedyś będę sławny, ale na razie utknąłem w gimnazjum z bandą kretynów” I wszystko jasneJ

    Książki przepełnione humorem i po prostu rozśmieszają młodzież do łez.

    „Najfajniejsza osoba, którą znam to ja.”

    „To naprawdę nie jest proste – napisanie podziękowań za prezenty, których tak naprawdę się nie chce.”

    „Mama zawsze powtarzała, że przyjaciele przychodzą i odchodzą, a rodzina nigdy cię nie opuści. Cóż, jeśli to prawda, mam przechlapane.”

    To zapiski Grega Heffleya, tytułowego „Cwaniaczka”.

    To seria znana na całym świecie jako” książka dla (…) dzieci, jeżeli lubią czytać… a zwłaszcza jeżeli nie lubią”

  • Matematyka wcale nie musi być nudna

    Nowa galeria Matematyka wcale nie musi być nudna została dodana do albumu fotograficznego

    Uczniowie kl. 3b w szkole nigdy się nie nudzą. W piątek, 26.02. 2021 r. wychowawczyni - Marzena Czarnomorzec zapoznała uczniów z historią gry w warcaby, a także jej zasadami. Omawialiśmy różne strategie. Następnie przygotowaliśmy tradycyjne plansze i pionki, ale także korzystając z tablicy interaktywnej rozpoczęliśmy rozgrywki w parach.

    Zajęcia były pełne emocji, a uczniowie z ogromnym zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo w każdej kolejnej rozgrywce.

    Tak właśnie wyglądają lekcje w naszej szkole.

     

    Marzena Czarnomorzec

  • Klasowe Konkursy Pięknego Pisania

    Nowa galeria Klasowe Konkursy Pięknego Pisania została dodana do albumu fotograficznego

    18 lutego 2021 r. odbyły się w naszej szkole Klasowe Konkursy Pięknego Pisania. Konkursy zorganizowano dla uczniów klas pierwszych zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

    Celem konkursu było:

    - rozbudzanie umiejętności kształtnego i estetycznego pisania;

    - odkrywanie i rozwijanie zainteresowań oraz talentów uczniów;

    W czasie trwania konkursu uczniowie  klas pierwszych mieli za zadanie przepisać wskazany fragment drukowanego tekstu.

    Prace były oceniane według następujących zasad:

    - przestrzeganie prawidłowego kształtu liter i kierunku ich pisania;

    - prawidłowe rozmieszczenie  wyrazów  w zdaniach;

    - brak skreśleń w przepisywanym tekście;

    - zgodność tekstu z oryginałem.

    Zwycięzcami konkursu zostali:

     

    Klasa  I a

     I miejsce - Sandra Grochowska
    II miejsce - Zuzanna Ławicka, Anna Kapińska
    III miejsce - Maciej Lewandowski, Gabriela Stumska
    Wyróżnienie: - Aurelia Nosek, Zuzanna Osmańska, Laura Rzymowska.

     

    Klasa I b

    I miejsce - Łucja Kochalska i Izabela Lech
    II miejsce -Marcel Janicki
    III miejsce - Jakub Szostek
    wyróżnienie - Szymon Rogożeński

     

    Klasa I c

    I  miejsce – Bernard Górnecki

    II miejsce – Filip Wach

    III miejsce – Marta Nadolska

    Wyróżnienie:  Filip Leśniewski

     

    Gratulujemy zwycięzcom!

  • Moje hobby!

    A oto znana chyba większości w naszej szkole - artystka

    Mam na imię Justyna

    Kocham moje pasje, a mam ich mnóstwo i wciąż odkrywam nowe. Nigdy się nie nudzę, ponieważ zawsze pod ręką mam szkicownik. Zabieram go wszędzie, bo wszędzie znajduję coś, co można naszkicować. W podróży, w plenerze, podczas słuchania muzyki, oglądania TV, na leżaku, w restauracji, podczas przerw w szkole, w górach i nad morzem…

    1 lutego podjęłam wyzwanie 100 dayproject. W ciągu 100 dni zamierzam wykonać 100 małych rysunków i akwarel. Kilka lat temu brałam udział w wyzwaniu- namalować 100 akwarel w ciągu roku. Udało się! To właśnie wtedy poznałam największych polskich akwarelistów i miałam okazję uczyć się od najlepszych na plenerze w Kazimierzu Dolnym. Dwa lata temu w artystycznym gronie spotkaliśmy się na plenerze w Łodzi.

    Należę do grup artystycznych na facebooku i na facebooku można podziwiać moje prace. Maluję akwarelami, akrylami, olejami, pastelami, rysuję ołówkiem, a ostatnio kupiłam iPada i mam zamiar malować na ekranie tableta.

    Jestem dumna z moich uczniów, których zaraziłam swoją pasją i dzisiaj albo uczą się na uczelniach artystycznych albo mimo licznych obowiązków nadal tworzą lub po latach szukają ze mną kontaktu i wskazówek, bo ta iskra artystyczna wciąż się w nich pali.

    Od roku jestem zafascynowana ceramiką i tworzę swoje pierwsze gliniane naczynia, mozaiki i realizuję autorskie pomysły.

    Bardzo lubię fotografować. Fotografuję nie tylko w czasie wycieczek i podróży, ale wszędzie, gdzie jestem i gdzie widzę coś ciekawego. A podróże po prostu kocham. Zwiedziłam niemal wszystkie kraje Europy. Najbardziej kocham Rzym i …nasz Kraków.

    Już w dzieciństwie moje babcie nauczyły mnie robić na drutach, na szydełku, haftować, szyć… Mam mnóstwo rozpoczętych prac, ponieważ wciąż zapalam się do czegoś nowego. Ostatnio przymierzam się do renowacji mebli. Już nawet kupiłam sobie wiertarkę, a czeka mnie jeszcze zakup szlifierki 

    Kilkanaście lat trwa już moja scrapbookingowa pasja. Tworzę albumy, kartki i różne cudeńka DIY, czyli potrafię zrobić coś z niczego 

    Kocham ludzi z pasją, bo wciąż mnie czymś inspirują J Czego mi brakuje? Czasu na te wszystkie pasje 

  • Klasa I a poznaje instrument – gitara

    Nowa galeria Klasa I a poznaje instrument – gitara została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 19.02.2021 r. w klasie I a odbyły się zajęcia z edukacji muzycznej. Na lekcji uczniowie poznali budowę oraz rodzaje gitar. Dowiedzieli się m.in. co to jest pudło rezonansowe, otwór rezonansowy, gryf, stroiki (klucze) oraz progi. Mieli szanse wypróbować swoje umiejętności biorąc instrument do rąk. Na koniec nauczyciel razem z uczennicą dali koncert całej klasie.

    Karolina Zalewska

  • Biblioteka poleca!

    Chociaż „Cudowny chłopak” to propozycja skierowana głównie do młodszych czytelników, to dobrze by się stało, gdyby przeczytali ją wszyscy, niezależnie od wieku.

    Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.
    August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji…

    Polecam zarówno młodszym jak i starszym !!!

  • Moje hobby!

    Cześć! Nazywam się Nadia. Jedną z moich wielu pasji jest taekwondo i właśnie o tym będę dziś opowiadać.

    Taekwondo zostało utworzone w Korei Południowej. Jest to sztuka walki w której używa się rąk i nóg.

    Zaczęłam trenować 4 lata temu. Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu.

    Wiele razy brałam udział w zawodach ogólnopolskich, a także mistrzostwach Polski. W sumie zdobyłam już 10 medali: w tym złote i brązowe Mistrzostw Polski, w trzech kategoriach - walki bong mat-sogi, czyli walki miękkim kijem, walki na rękawice, układy formalne oraz techniki specjalne. W tym roku odbyły się jedynie Internetowe Mistrzostwa Polski, gdzie należało wysłać film z nagranym układem. Mnie udało się zdobyć 3 miejsce.

    Bardzo polecam ten sport wszystkim, którzy lubią się mocno zmęczyć, są uparci i lubią fajne towarzystwo.

    Jeżeli chcesz spróbować, to zapraszam na trening! 

  • Czy wiesz, że możesz mówić nie?

    W poniedziałek 15. lutego uczniowie klas 1-3 wzięli udział w nietypowej lekcji. Była to lekcja profilaktyczna w ramach projektu o charakterze oddziaływania edukacyjnego pt. „Czy wiesz, że możesz mówić nie: …Bezpieczny uczeń- jak unikać zagrożeń” w nawiązaniu do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu przeprowadzona na platformie ZOOM.

    Głównym celem projektu było podniesienie wiedzy uczniów na temat występujących zagrożeń oraz sposobów ich unikania i przeciwdziałania, sprzyjające wzmocnieniu świadomości uczniów w zakresie odpowiedzialności prawnej dzieci i młodzieży.

    Lekcja o charakterze hybrydowym składała się z dwóch części: I- prelekcja on-line policjantki, II- zajęcia w formule bezpośredniej z uczniami w klasach.

    Organizatorem projektu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Wydział Kształcenia, Wychowania i Opieki Warmińsko –Mazurskiego Kuratorium Oświaty.

    Pierwszą część lekcji poprowadziła zdalnie policjantka Ewa Szczepanek, która zaprezentowała dzieciom zawód policjanta, porównała jego rolę do roli każdego człowieka ( w tym ucznia) jako osoby, która ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych ludzi. Następnie omówiła sytuacje, w których dziecko może napotkać zagrożenie wraz z rozwiązaniami, jak do nich nie dopuścić ( droga do szkoły, droga ze szkoły, spędzanie wolnego czasu w domu, pobyt w szkole, zimowe zabawy, korzystanie z Internetu). Zaprezentowała również prawidłowy sposób powiadamiania służb ratunkowych, wskazała najważniejsze komunikaty w rozmowie z operatorem.

    Drugą część lekcji przeprowadzili w klasach wychowawcy. Na podstawie krótkiego filmu edukacyjnego „Owce w sieci. Zabawa w śnieżki” przeprowadzili ze swoimi uczniami pogadanki, poświęcone zagadnieniom poruszanym w  filmie i podczas lekcji.

    Lidia Ostrowska

  • Walentynki w klasach 1-3

    Nowa galeria Walentynki w klasach 1-3 została dodana do albumu fotograficznego

    W piątek 12. lutego sale lekcyjne w naszej szkole zdominował kolor czerwony. To za sprawą walentynek. Uczniowie klas 1–3 ubrali się na czerwono a ich stroje ozdabiały serduszka.

    W klasach została zorganizowana poczta walentynkowa, dzięki której uczniowie mogli przekazać kilka ciepłych słów koleżance lub koledze. Ponadto uczniowie wykonywali prace plastyczno-techniczne związane z tym obyczajem.

    Z okazji walentynek odbył się również konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę  walentynkową. Organizatorkami były panie: I. Machujska, E. Wojciechowska, P. Oleksiak i L. Ostrowska. Uczniowie klas I, II i III licznie do niego przystąpili a nagrodzeni i wyróżnieni  zostali:

    Klasy I:

    I miejsce: Komuńska Amelia (1a), Grochowska Sandra (1a), Wach Filip (1c)

    II miejsce: Sokołowski Maksymilian (1b), Górnecki Bernard (1c)

    III miejsce: Rynkiewicz Grzegorz (1c), Różyńska Julia (1c), Szostek Jakub (1b)

    Wyróżnienia: Nadolska Marta (1c), Rogożeński Szymon (1b), Soszyński Bartosz (1a)

    Klasy II:

    I miejsce: Górzyńska Nadia (2c), Miłoszewski Konrad (2c)

    II miejsce: Bielińska Kornelia (2a), Kraszewska Hanna (2b), Sieńska Maja (2c)

    III miejsce: Leśniewska Zuzanna (2b), Szatkowska Lena (2b)

    Wyróżnienia: Margalska Hanna (2c), Budna Aleksandra (2b)

    Klasy III:

    I miejsce: Chołaścińska Maja (3a)

    II miejsce: Brydzińska Zuzanna (3b)

    III miejsce: Soszyńska Eliza (3b)

    Do atrakcji walentynkowych przyłączyła się również świetlica szkolna. Opiekunowie świetlicy zorganizowali dzieciom mnóstwo ciekawych i kreatywnych gier, zabaw i prac plastycznych.

                                                                                                              Lidia Ostrowska

  • Biblioteka poleca!

    Dla wszystkich językowców, którzy chcą  w przyjemny i skuteczny sposób poszerzyć znajomość języka angielskiego.

    Chciałabym polecić Wam PEARSON ENGLISH READERS.

    To wyjątkowa seria lektur w języku angielskim dostępna aż na siedmiu poziomach zaawansowania. Świetna do wykorzystania w szkole lub samodzielnie, w domu.

    • duży wybór dzieł klasyki literatury, współczesnej prozy, fantastyki, biografii oraz hitów kinowych;
    • do większości dołączone MP3 lub audio CD;
    • słuchanie nagrania podczas czytania wspomaga zrozumienie i prezentuje prawidłową wymowę;
    • nowe ćwiczenia i lista słów do wszystkich tytułów.
  • Konkurs plastyczny „Bezpieczne zabawy zimowe na świeżym powietrzu”

    Nowa galeria Konkurs plastyczny „Bezpieczne zabawy zimowe na świeżym powietrzu” została dodana do albumu fotograficznego

    Na przełomie stycznia i lutego w klasach 1-3 odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne zabawy zimowe na świeżym powietrzu”. Organizatorkami były panie: I. Machujska, P. Oleksiak, E.Wojciechowska i L. Ostrowska.

    Głównym celem konkursu było wdrażanie dzieci do przestrzegania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

    Najliczniej do konkursu przystąpili nasi najmłodsi uczniowie, czyli pierwszoklasiści. Prace wszystkich uczniów związane były z tematem, co świadczy o tym, że nasi uczniowie doskonale wiedzą, jak bezpiecznie spędzać czas zimą.

    Jury w składzie: E. Wieczorek, I. Machujska i L. Ostrowska wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w trzech kategoriach wiekowych:

    Klasy I:

    I miejsce: Julia Rożyńska (1c) i Bernard Górnecki (1c)

    II miejsce: Sandra Grochowska (1a)

    III miejsce: Filip Wach (1c)

    Wyróżnienia: Marcel Janicki (1c), Nadia Głuszek (1b), Maja Łączyńska (1b).

    Klasy II:

    I miejsce: Zofia Bartykowska (2c)

    II miejsce: Krzysztof Zelma (2b)

    III miejsce: Maria Rehmus (2c)

    Wyróżnienie: Hanna Margalska (2c)

    Klasy III:

    I miejsce: Wiktor Pluskota (3a)

    II miejsce: Lena Nizgorska (3b)

    III miejsce: Mikołaj Raniszewski (3a)

    Wszyscy uczestnicy otrzymali punkty dodatnie z zachowania, a nagrodzeni i wyróżnieni dodatkowo dyplomy.

    Lidia Ostrowska

  • Tłusty czwartek w klasach I-III

    Nowa galeria Tłusty czwartek w klasach I-III została dodana do albumu fotograficznego

    „Góra pączków, za tą górą tłuste placki z konfiturą, za plackami misa chrustu, bo to dzisiaj są zapusty”.

    Dnia 11.02.2021 r. w klasach I-III obchodziliśmy TŁUSTY CZWARTEK. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapominał o spróbowaniu pulchnego, smakowitego ciastka, co stanowi zadośćuczynienie wielowiekowej polskiej tradycji. Dzieci wykonały również prace plastyczno – techniczne związane z tym świętem.

    Karolina Zalewska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów
    13-230 Lidzbark
    ul. Nowa 10
  • 23 69 61 150

Galeria zdjęć