Menu

  • Gminny Konkurs Plastyczny – „Moja rodzina przy choince”

    W przededniu wspomnienia św. Mikołaja biskupa, w czwartek - 5 grudnia w naszej szkole odbyła się druga edycja Gminnego Konkursu Plastycznego – „Moja rodzina przy choince”. Koordynatorami konkursu były panie: Justyna Michalska – nauczyciel plastyki, Ewa Rogozińska – katechetka oraz Ewelina Wojciechowska – nauczyciel kształcenia zintegrowanego. Jako główny cel postawiono sobie: rozwijanie aktywności twórczej, zacieśnienie więzi rodzinnych, rozwijanie zdolności i zainteresowań sztuką plastyczną oraz podtrzymywanie tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnikami byli uczniowie klas I – III, reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 z Lidzbarka, Bryńska, Kiełpin, Wąpierska i Słupa. Naszą szkołę reprezentowały : Martyna Rosa z kl. I a, Lena Szatkowska z kl. I b, Hanna Margalska z kl. I c, Maja Prusak z kl. II a, Eliza Soszyńska z kl. II b, Zuzanna Anlauf z kl. III a i Julia Czarnomorzec z kl. III b. Ogółem przybyło 21 uczestników wraz ze swoimi opiekunami. Witając zebranych gości, Pan Dyrektor Janusz Ławicki, wyraził zadowolenie z tak licznie zgromadzonych małych, uzdolnionych artystów. W przedświąteczny klimat wprowadził wszystkich chór szkolny pod kierunkiem pani Justyny Szostek, śpiewając kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Następnie panie Justyna Michalska i Ewa Rogozińska zapoznały dzieci z regulaminem konkursu życząc wszystkim bogatej inwencji twórczej. Uczestnicy mieli 120 minut na wykonanie samodzielnej pracy o formacie A – 3 wykorzystując kredki , farby oraz wszelkie ozdobniki do swojej choinki. Na twarzach naszych pociech malowało się ogromne skupienie, widać było, że każdy element rysunku był dokładnie przemyślany i zaplanowany. Już po godzinie czasu na kartkach wyłaniały się prawdziwe, godne naszego podziwu dzieła. Piękne barwy podkreślały świąteczny charakter pracy, zgromadzona przy strojnej choince w odświętnych ubraniach rodzina, śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem, dzieci czekające na upominki i oczekiwany Mikołaj. Ktoś przysiadł na fotelu w pobliżu palącego się kominka i zwierzęta, nierozłączni przyjaciele towarzyszący człowiekowi podczas wszelkich rodzinnych uroczystości. Oto najważniejsze elementy dziecięcych prac. Po intensywnej pracy nadszedł wreszcie zasłużony odpoczynek . Na dzieci i ich opiekunów czekały już smakołyki i owoce. Do intensywnej pracy zabrało się natomiast jury, które miało nie lada dylemat z wytypowaniem najlepszych prac, gdyż każda miała w sobie coś niepowtarzalnego, każda była wyjątkowa w swoim rodzaju. Szanowna komisja w składzie: pani Małgorzata Raczyńska oraz pani Edyta Marszak kierowała się w swojej ocenie mając na uwadze estetykę pracy , pomysłowość, kreatywność oraz jej zgodność z tematyką. Wyłoniono trzy najlepsze prace i przyznano trzy wyróżnienia.

    Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica naszej szkoły - Eliza Soszyńska z kl. II b.

    Drugie miejsce zajęła Oliwia Pałasz z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Słupie.

    Trzecie miejsce - Amelia Rostkowska z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Wąpiersku.

    Pierwsze wyróżnienie przyznano Weronice Klejnowskiej z kl.II ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku.

    Drugie wyróżnienie otrzymała Alicja Karda z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Wąpiersku.

    Trzecie wyróżnienie przyznano Lenie Strungowskiej z kl. III b ze Szkoły Podstawowej nr1 w Lidzbarku.

    Nagrody ufundował i wręczył dzieciom Pan Dyrektor Janusz Ławicki z pomocą organizatorów konkursu. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszyscy pozostali uczestnicy zostali obdarowani świątecznymi upominkami, aby każdy poczuł się doceniony i zauważony. Konkursowi towarzyszyła miła atmosfera, czuć było klimat zbliżających się świąt. Z wykonanych przez dzieci prac zostanie w szkole zorganizowana wystawa , którą będą mogli obejrzeć uczniowie, pracownicy i wszyscy odwiedzający naszą szkołę.

    Składamy podziękowania także paniom Joannie Lemańskiej, Ewelinie Wojciechowskiej, Patrycji Oleksiak, które przyczyniły się do tego, aby nasza sala gimnastyczna wyglądała odświętnie. Dziękujemy także panom Jankowi i Benkowi za przygotowanie sali a panu Piotrowi i paniom kucharkom za sprawne przygotowanie poczęstunku dla naszych gości.

     

    Ewa Rogozińska

  • Nasi uczniowie na konkursie plastycznym

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nasi uczniowie na konkursie plastycznym.

  • Akcja „Warto Być Dobrym”

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akcja „Warto Być Dobrym”.

    Uczniowie naszej szkoły brali udział w kampanii pod hasłem „Warto Być Dobrym”,  organizowanej przez p. Karolinę Gajewską. Akcja w szkole trwała do końca  listopada 2019 r. Celem akcji jest wyzwolenie w młodych ludziach mody na dobro  oraz uświadomienie,  że  warto  być  dobrym, a  tym  dobrem  można  zarazić  innych  nawet  starszych,  pokazanie  dobra i wolontariatu  jako  wartości,  świetnej  zabawy i drogi  do  samorealizacji,  docenienie  odpowiedzialnego  i  pomocnego  zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia,  społeczności  lokalnej,  świata.  Głównym  elementem  akcji  skierowanej  do  uczniów  był  konkurs  na  dobre  uczynki.  Uczniowie  pokazywali  w   jaki  sposób  czynią  dobro  wobec  innych.  Działania  w  ramach  akcji  były  przeróżne:  pomoc  kolegom w nauce,  opieka  nad  zwierzętami,  pomoc rodzicom, osobom starszym, udział w akcji „Dziewczynka  z  zapałkami” oraz inne działania, które przyczyniają się do pomocy potrzebującym.  Zwyciężczynią  konkursu  została  Zosia  Lewandowska  z  klasy  VII B,  która  to  oddaje  włosy  (każdego  roku  około  30 cm)  dla  Fundacji  Rak n Roll.  Czyni  to  nieopłatnie  i  w  ten  sposób  przyczynia  się  do  poprawy  jakości  życia  chorych.

    Nasi uczniowie wiedzą, że czynić dobrze, to znaczy patrzeć na innych sercem. Akcja  „Warto  Być  Dobrym”  pozwoliła   uświadomić  uczniom,  że  czynić  dobrze,  to  nie  jest  trudna  sprawa, a uśmiech i wdzięczność tych, którym się pomaga są  największą  nagrodą.

    Karolina  Gajewska

  • Szachy w SP2

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szachy w SP2.

    Ośmioro uczniów z klasy 6c bierze udział w projekcie "Gry logiczne - szachy" pod kierunkiem p. Iwony Figurskiej. Uczniowie coraz lepiej radzą sobie z grą w szachy, która jest idealnym treningiem wspomagającym rozwój logicznego myślenia.

    Szachy – rodzina strategicznych gier planszowych rozgrywanych przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy, za pomocą zestawu bierek. Popularnie, choć nieprecyzyjnie, szachami nazywa się również wspomniane bierki. Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznaje szachy za dyscyplinę sportu.

  • Uzyskanie certyfikatu: „SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU”

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uzyskanie certyfikatu: „SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU”.

    29 listopada br. w Olsztynie, pan dyrektor Janusz Ławicki wraz z p. Dorotą K – Sosnowską wzięli udział w uroczystej gali odebrania certyfikatu „Szkoła przyjazna środowisku”.

    Tytuł ten był efektem kilkuletniej współpracy całej społeczności szkolnej : uczniów, nauczycieli, rodziców, społeczności lokalnej na rzecz ochrony środowiska. Szkoła aktywnie zaangażowała się w wiele projektów na skalę gminną , powiatową, wojewódzką i ogólnopolską, by wypracować postawy proekologiczne i przyjazne środowisku oraz rozwijać i podnosić poziom świadomości ekologicznej u całej społeczności szkolnej. Nasze starania i wysiłki zostały w pełni docenione. Uzyskany przez nas certyfikat, jest dla nas mobilizacją do dalszej współpracy z całym środowiskiem szkolnym i poza szkolnym na rzecz naszego wspólnego dobra, jakim jest zamieszkiwana przez nas planeta: Ziemia, ze wszystkimi jej mieszkańcami nazwanymi kiedyś przez św. Franciszka z Asyżu naszymi mniejszymi braćmi.

  • Nowe odczynniki chemiczne i sprzęt laboratoryjny

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nowe odczynniki chemiczne i sprzęt laboratoryjny.

    W listopadzie Szkoła Podstawowa nr z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi pozyskała nowe odczynniki chemiczne i sprzęt laboratoryjny. Doświadczenia to ulubiona metoda pracy uczniów na lekcji.

    Dzięki eksperymentom mogą Oni lepiej przyswajać wiedzę i nabywać nowe umiejętności. Poza tym lekcje chemii są ciekawe i zajmujące. Opiekunem sali chemicznej jest Lucyna Talarowska.

  • Wolontariusze na Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w Toruniu

    W piątek 29 listopada 2019 roku w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu odbyła się Inauguracja XXVI Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w której brali udział wolontariusze z naszej szkoły.  Byli to uczniowie z klasy VI b pod opieką p. Karoliny Gajewskiej. Głównym punktem imprezy było zapalenie świecy i przypomnienie o jej symbolice: cieple domowego ogniska, nadziei i pochylaniu się nad drugim człowiekiem. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci.

    Karolina  Gajewska

  • Ozoboty w naszej szkole

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ozoboty w naszej szkole.

    Do naszej szkoły zawitali niezwykli goście – roboty Ozoboty, czyli bardzo inteligentne roboty do nauki programowania. Nauczą one naszych uczniów planowania i dokładności, zachęcą do kreatywności oraz rozwiną ich kompetencje informatyczne. Ozoboty to małe robociki mieszczące w sobie ogromne możliwości – są bardzo atrakcyjnym narzędziem do nauki podstaw programowania oraz zabawy. Zdobyły wiele nagród w Polsce i na świecie. O tym wszystkim mogli przekonać się uczniowie w miniony piątek. Wraz z nauczycielami programowali go poprzez rysowanie i kolorowanie kształtu Świętego Mikołaja. Robot poruszał się po jego konturze i odczytywał kolory, które ułożone w odpowiedniej kolejności stanowiły dla niego kody – zadania. Niebawem zajęcia z Ozobotami odbędą się w kolejnych klasach, by wszyscy mogli poznać jego podstawowe funkcje a następnie rozszerzone. Znaczy to tyle, że roboty będą mogły wspomagać nauczanie na wielu przedmiotach. Serdecznie dziękujemy pani Edycie Marszak dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku - za pomoc w zorganizowaniu piątkowych warsztatów oraz zaprezentowaniu ciekawej oferty biblioteki dla uczniów w zakresie nauki programowania.

  • Powiatowy Konkurs Astronomiczny

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powiatowy Konkurs Astronomiczny.

    19 listopada 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku już po raz jedenasty przeprowadzono zawody astronomiczne na szczeblu powiatowym dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Konkurs organizowany był pod patronatem Starostwa Powiatowego w Działdowie, które było fundatorem atrakcyjnych nagród.

    Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Maria Karbowska i Olga Kilanowska z klasy  VIIa oraz Filip Kalisz z klasy VIIb.

    Zawodnicy musieli się zmierzyć z zadaniami pisemnymi i częścią ustną konkursu.

    Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Olga Kilanowska zajęła II miejsce, a Maria Karbowska III miejsce.

  • Dzieci pomagają dzieciom!

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzieci pomagają dzieciom!.

    Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Są jednak kraje, w których głód, bieda i brak podstawowych środków do życia oraz dostępu do szkoły przesłaniają ten obraz . Nasze dzieci żyją już nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, jednak wiedzą, że aby się do nich dobrze przygotować, potrzeba świadectwa wiary w codziennym życiu, wielu wyrzeczeń, postanowień oraz małych gestów konkretnej miłości. W naszej szkole do tradycji już przeszło, że właśnie w tym czasie troską ogarniamy dzieci z krajów misyjnych niosąc pomoc cierpiącym rówieśnikom. W miesiącu listopadzie katechetka Ewa Rogozińska zainicjowała na lekcjach religii wśród dzieci akcję wykonania kart świątecznych, która miała się przyczynić do pozyskania funduszy na ten cel. Dzieci z klas I a,

     I b, I c, IIa, II b, III a, III b oraz IV miały dwa tygodnie na wykonanie kart. Do pomocy ochoczo włączyli się rodzice i powstały prawdziwe dzieła, prześcigające się zarówno pomysłowością jak i kolorystyką. Do ich wykonania użyto dostępne na naszym rynku wszelkiego rodzaju ozdobniki, świąteczne naklejki, wełnę, nici, wstążki, brokat itp. Dzieci były bardzo dumne i zadowolone z takiej ilości kart oraz z tego , że wykonały je z przeznaczeniem na tak szczytny cel. Szkoła współpracuje z Parafią Wniebowzięcia N.M.P. i to właśnie tam, 1 grudnia w niedzielę po Mszach świętych, odbyła się  ich sprzedaż. Do akcji włączyły się  dzieci należące do naszej parafialnej scholi ale także te, które rokrocznie nawiedzają mieszkańców naszej parafii w roli Kolędników Misyjnych. Oczywiście  można było liczyć jak zawsze przy takich okazjach na pomoc rodziców. Pozyskane ze sprzedaży pieniądze zasilą Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci umożliwiając tym najpotrzebniejszym naukę w szkole, ochronę życia, ciepły posiłek, odzież, lekarstwa, dach nad głową oraz lepsze poznanie Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie w akcję i za to , że mogła zostać sprawnie przeprowadzona.

                                                                                                                                                           Ewa Rogozińska

  • POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY.

    7 listopada nasi zdolni uczniowie odebrali bardzo cenne nagrody w powiatowym konkursie plastycznym "PIĘKNO MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY". Organizatorem konkursu było Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej przy wsparciu Starostwa Powiatowego. 

    1. miejsce zdobył Kacper Kraszewski z kl.7a

    2. miejsce zdobyła Alicja Jerchewicz z kl.5c

    3. miejsce zdobyła Weronika Grzywacz z kl.6b

    Na konkurs zgłoszonych zostało 12 prac z naszej szkoły. Wszyscy uczniowie w formie plastycznej podkreślali piękno Lidzbarka i okolic- naszej małej ojczyzny. Mamy się czym chwalić. Możemy też być dumni z laureatów konkursu i serdecznie im gratulujemy. 

    Uroczystość wręczenia nagród połączona była z rozstrzygnięciem konkursu Wiedzy o Powiecie Działdowskim w Szkole Podstawowej nr 1. Organizatorzy wręczali nagrody i gratulowali laureatom sukcesów i talentu oraz dziękowali tym wszystkim, którzy przygotowywali uczniów. Naszą grupę przygotowywała pani Justyna Michalska nauczycielka plastyki. Dziękujemy organizatorom, że mogliśmy zaprezentować nasze talenty, nasze miasto i okolice. Dziękujemy za nagrody i upominki.

     

    Justyna Michalska

  • Andrzejki

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki.

    Andrzejki od dawna były wspaniałą okazją do dobrej, wspólnej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W naszej szkole w czwartek 28 listopada 2019 r. również zapanowała magiczna atmosfera i swoją "andrzejkową imprezę" miały dzieci z klas I-III. Na początek uczniowie poszczególnych oddziałów, wraz ze swoimi wychowawczyniami, za pomocą wróżb przenieśli się w świat marzeń i fantazji. Pobudzają one wyobraźnię dzieci, jak również uczą kreatywności. Pozwalają także, choć na chwilę, oderwać się od codziennej rzeczywistości i w zabawny sposób poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z zapałem i niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów, poznawał znaczenie wybranego koloru. Nie zabrakło także ustawiania butów, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodyczy z ukrytą wróżbą na przyszłość, wróżenia z daty urodzenia, itp. Katalog wróżb był bardzo bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy świetnie się bawili, jednak wszelkie przepowiednie i proroctwa były traktowane z przymrużeniem oka. Kiedy uczestnicy zabawy już zaspokoili swoją ciekawość i poznali swoją przyszłość, przyszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce. Wszyscy udali się do sali gimnastycznej, która wcześniej została pięknie udekorowana symbolami andrzejkowymi. Pani dyrektor Barbara Stodolska powitała zebranych i zachęciła do wspólnej zabawy. Wszystkie dzieci, jak również ich nauczyciele, świetnie bawili się przy dźwiękach ulubionych przebojów. Po wspólnych tańcach wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do swoich klas.

  • Pielęgniarka szkolna

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pielęgniarka szkolna.

    Dnia 27.11.2019 roku pielęgniarka szkolna w ramach programu promocji zdrowia „Otyłość i choroby układu krążenia” przeprowadziła badania uczniów klas VII.

    Badania dotyczyły pomiaru ciśnienia krwi, masy ciała i wzrostu.

    W trakcie badań przeprowadziła rozmowę i udostępniła ulotki na temat szkodliwości palenia tytoniu i zdrowego stylu życia.

  • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik.

  • Teatr profilaktyczny dla rodziców

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Teatr profilaktyczny dla rodziców.

  • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA.

    25 listopada obchodzony jest w Polsce DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W związku z tym dyrekcja i nauczyciele klas 1-3 wpadli na pomysł, aby uczniowie uczcili ten dzień wraz ze swoimi rodzicami. 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w hali sportowo-widowiskowej, spotkali się: pani dyrektor -B. Stodolska, nauczyciele klas 1-3, rodzice, dzieci oraz ich misie.

    Zabawę rozpoczęła p. dyrektor, witając ze swoim pluszowym misiem wszystkich zebranych. Następnie głos zabrała prowadząca całą imprezę - p. G. Wąsiewska. Jeszcze raz powitała rodziców, dzieci i ich misie, po czym krótko przypomniała historię pluszowego misia. Tuż po niej, głos zabrały dzieci-przedstawiciele poszczególnych klas, opowiadając o swoich ulubionych misiach. Po prezentacji dzieci, wszyscy zebrani zrobili długi pociąg i zatańczyli do piosenki "Jadą, jadą misie". Po tanecznych pląsach przyszedł czas na pierwsze konkurencje, w których brały udział dzieci z rodzicami. I tak uczniowie i ich rodzice układali misiowe puzzle, rozwiązywali quiz o misiach oraz zagadki. Dużo śmiechu dostarczył konkurs, w którym rodzice z zawiązanym oczami musieli malować misie według instruktażu ich dzieci. Zabawną konkurencją okazała się również ta, w której rodzice i dzieci musieli zebrać rękawicą kucharską wykałaczki i wsypać do pojemniczka. Pojawił się również test przyrodniczy. Między konkurencjami uczniowie i ich rodzice znaleźli czas na chwilę relaksu, wykonując masażyki według instruktażu prowadzącej. Na koniec wszyscy zgromadzeni  złożyli misiom uroczystą przysięgę, że będą je przytulać i nie dadzą im zrobić krzywdy. Ostatnim punktem programu były zdjęcia w misiowej fotobudce.

    Dzień Pluszowego Misia stał się dobrym pretekstem do zorganizowania wspólnego czasu dla dzieci i ich rodziców. Mamy nadzieję, że dzięki takim imprezom szkoła nie będzie się kojarzyć tylko z obowiązkiem, ale również z miło spędzonym czasem. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i wspaniałą zabawę.

  • Wolontariusze w lidzbarskim „Przytulisku” dla zwierząt

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wolontariusze w lidzbarskim „Przytulisku” dla zwierząt.

    W sobotę 23 listopada 2019 roku grupa wolontariuszy naszej szkoły: Oliwier  Cupał,  Lena  Kramkowska,  Nikola  Lis,  Lucyna  Łożyńska  z  klasy  Vb  oraz  Antek  Brzóska,  Marysia  Kusiak,  Natalia  Rudnik  z  klasy  Vc  pod  opieką  p.  Karoliny  Gajewskiej  udali  się  z  wizytą  do  schroniska  dla  bezdomnych  zwierząt.  Dzieci  przyszły  do  piesków  z  prezentami  w  postaci  karmy  oraz  zabawkami.

    Celem  sobotniej  akcji  była  chęć  niesienia  pomocy  w  pracach  porządkowych,  poprawa  standardu  pobytu  w  schronisku,  a  także  wyprowadzenia  zwierząt  na  spacer.

    Ta  wizyta  to  znakomity  przykład  tego,  że  warto  uczyć  młodych  miłości  i szacunku  do  „braci  mniejszych”.  Warto  zaszczepiać  w  uczniach  jak  najwięcej  pozytywnych  wartości,  uwrażliwiać  na  nieszczęście  i  wpoić  chęć  niesienia  pomocy  potrzebującym.  Uczyć  przyjaznego  stosunku  do  wszystkich  zwierząt,  tych  mieszkających  w  naszych  domach  i  tych,  dla  których  domem  jest  niestety  schronisko.

    Karolina Gajewska

  • Nagroda dla scholi „Perełki Maryi”

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nagroda dla scholi „Perełki Maryi”.

    W sobotę, 23 listopada nasi uczniowie należący do scholi „Perełki Maryi” działającej przy parafii pw. Wniebowzięcia N.M.P. już po raz trzeci brali udział w Diecezjalnym Cecyliańskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej w Toruniu. Przegląd odbył się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika . Organizatorami byli: Fundacja Chopin w Ogrodzie Sztuk, Wydział Teologiczny UMK oraz Koło Naukowe „Portamus Gaudium”. Opiekę nad dziećmi z klas I a, I b. II b, III a, III b, IV, V a, V b, V, c, VI a, VI b i VIII a sprawowali pan Krzysztof Gmyr, katechetka Ewa Rogozińska, pani Katarzyna Budna oraz wsparciem duchowym służył jak zawsze ks. Marcin Nowicki. Festiwal rozpoczął się uroczystą Mszą świętą, której przewodniczył ks. Leszek Stefański. W Słowie Bożym kierowanym do uczestników wspomniał o św. Cecylii , męczennicy i patronce chórzystów i śpiewu kościelnego. Nasi uczniowie byli także włączeni  w przygotowanie Liturgii. Nikola Kraynik  odczytała wezwanie do modlitwy wiernych, zaś Natalia i Patryk Gajewscy nieśli święcę w procesji z darami ofiarnymi. Następnie nadszedł długo oczekiwany przez wszystkim czas przesłuchań. Aula zgromadziła w tym dniu ponad 300 –tu uczestników należących do scholi oraz młodzieżowych zespołów  działających przy parafiach. Poziom wykonawców był bardzo wysoki. Nasze dzieci zaprezentowały dwa utwory. Pierwszym była pieśń tradycyjna – „Zbliżam się w pokorze” a drugim piosenka religijna – „Jezus zwyciężył”. Do utworów pięknie przygrywali : na gitarze pani Katarzyna Budna, na dzwonkach Kaja Urbańska z kl. V a i Anna Szulc z kl. VI b. Na tamburynie i grzechotce  - Lena Nizgorska i Natalia Łozińska z kl. II b. Na twarzach wszystkich malowało się duże skupienie i zaangażowanie. Było widać, że jako zespół ,dzieci chciały wypaść jak najlepiej. Z wielką uwagą obejrzały występy innych a następnie czekał na wszystkich słodki poczęstunek i chwila odpoczynku. Po przerwie ponownie udaliśmy się do auli, gdzie do wspólnej zabawy i śpiewu rozgrzewał wszystkich Gość Specjalny Festiwalu - Klerycki Zespół Muzyczny „CIS” z Wyższego Seminarium Duchownego z Pelplina. Przyszedł wreszcie czas ogłoszenia wyników. Szanowne Jury w składzie: ks. Leszek Stefański – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Łaskawej w Toruniu, Iwona Klamann – wykładowca z zakresu harmonii, kształcenia słuchu oraz zasad muzyki z elementami edycji nut z Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu oraz Marcin Łęcki – nauczyciel gry na organach w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Toruniu miało poważny dylemat w przyznaniu nagród z uwagi na bardzo wysoki poziom występujących. Radość naszej scholi była ogromna, gdy została wyczytana po odbiór nagrody za zajęcie trzeciego miejsca. Dzieci przywiozły ze sobą do parafii dwa mikrofony bezprzewodowe. W drodze powrotnej myślały już o przyszłorocznym udziale w Cecyliadzie. Pragniemy na zakończenie podziękować czterem mamom naszych dzieci paniom: Kowalskiej, Zakrzewskiej , Szymańskiej i Kochańskiej , które pomagały nam dzielnie podczas wyjazdu i sprawowanej opiece nad dziećmi, panu kierowcy Marcinowi Budnemu za bezpieczną jazdę i wspaniałą atmosferę podczas podróży .

                                                                                                                                              Ewa Rogozińska

  • Gminny Turniej Tenisa Stołowego

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny Turniej Tenisa Stołowego.

    Dnia 21.11.2019 roku w Kiełpinach odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowali Lena Rucińska, Zuzanna Pingot, Samanta Nawrocka, Paweł Witkowski, Wiktor Chojak oraz Kacper Kraszewski. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych klasy 4-6 oraz 7-8. System rozgrywek każdy z każdym.

    Oto wyniki: dziewczęta:

    1 miejsce Lena Rucińska,

    2 miejsce Zuzanna Pingot,

    5 miejsce Samanta Nawrocka.

    chłopcy:

    1 miejsce Paweł Witkowski,

    2 miejsce Wiktor Chojak,

    4 miejsce Kacper Kraszewski.

    Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!!!!

  • ABC - EKONOMII w klasie 2 a

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ABC - EKONOMII w klasie 2 a.

    W klasie 2 a pod okiem pani Małgorzaty Przybylskiej dalej trwa edukacja finansowa dzieci uczęszczających na zajęcia rozwijające „Mały Przedsiębiorca”. Dzieci poszerzają swoją wiedzę o nowe pojęcia i potrafią je wytłumaczyć swoimi słowami.

    Wiedzą co to jest bank i po co ludzie do niego chodzą? Wymieniają instytucje państwowe związane z wytwarzaniem pieniędzy (Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Mennica Polska, Narodowy Bank Polski) i wskazują ich funkcje. Znają polskie pieniądze, a modelując w plastelinie wykonały własne monety według swojego pomysłu. W czasie zabawy naśladowczej „Targ” każde dziecko mogło być właścicielem straganu i zdobyć utarg.

    Wspaniałą zabawą okazała się wizyta w markecie „Stokrotka”, gdzie dzieci poznawały ceny różnych towarów, a następnie robiły listę zakupów w kwocie 20 zł. Planowały w ten sposób swoje wydatki i aby nie przekroczyć podanej kwoty musiały dobrze dodawać. Była to wspaniała lekcja matematyki, ale również właściwego zachowania się podczas wizyty w sklepie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów
    13-230 Lidzbark
    ul. Nowa 10
  • 23 69 61 150

Galeria zdjęć