Menu

  • Spotkanie z funkcjonariuszem Izby Administracji Skarbowej

    W ramach prowadzonej w naszej szkole profilaktyki zachowań ryzykownych odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie dotyczące niebezpieczeństwa związanego z uzależnieniem dzieci i młodzieży od gier hazardowych. Adresowane było głównie do uczniów klas starszych  /klasy VII a, VIII a, VIII b, VIII c/. Akcja „Hazard?  Nie daj się wciągnąć”  jest akcją ogólnopolską, która ma na celu przekazanie uczniom:

    - czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach

    - zagrożeń wynikających  z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych

    - skutków uzależnień od hazardu.

    Pedagog – J. Szczepaniak

  • „Mój zielnik” konkurs plastyczny organizowany przez GLPK

    Nowa galeria „Mój zielnik” konkurs plastyczny organizowany przez GLPK została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 18.11.2022 r. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy rozstrzygnął konkursuMój jesienny zielnik”. Konkurs polegał na przygotowaniu zielnika z liści drzew. Skierowany był do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem konkursu było rozbudzenie ciekawości poznawczej i twórczej dzieci, zainteresowanie różnorodnością świata przyrody oraz nauka rozpoznawania gatunków drzew na podstawie liści. Na otrzymanych 130 prac, zostało nagrodzonych 5, z czego dwoje uczniów naszej szkoły: Jakub Ojdowski z klasy 1a i Grzegorz Rynkiewicz z klasy 3c.

    Serdecznie gratulujemy !

  • Lekcja w klasie 1a przeprowadzona przez pracownika WPK

    Nowa galeria Lekcja w klasie 1a przeprowadzona przez pracownika WPK została dodana do albumu fotograficznego

    22 listopada edukację przyrodniczą w klasie 1a, przeprowadził pracownik Welskiego Parku Krajobrazowego p. Arkadiusz Abramowski.

    Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści pana Arka o „fotopułapce” oraz oglądały filmy i zdjęcia, zrobione przez ukryty w drzewach sprzęt. Zgłębiły również swoją wiedzę o znajomości drzew liściastych i iglastych oraz w jaki sposób liczymy ich wiek.

    Taka lekcja to wspaniała forma zdobywania przez dzieci wiedzy.

    Jeszcze raz bardzo dziękujemy panu Arkowi za przybycie i za przekazaną wiedzę!

  • Wizyta w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

    Nowa galeria Wizyta w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 23.11.2022 r. klasa 7a wraz z wychowawcą udała się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku. Pani Edyta Marszak w bardzo ciekawy sposób poprowadziła warsztaty na temat elektronicznych książek. Uczniowie pracowali na: laptopach, tabletach, czytnikach eBook.

  • Zbiórka nakrętek

    Nowa galeria Zbiórka nakrętek została dodana do albumu fotograficznego

    W dniach 23-24 listopada, odbyła się comiesięczna zbiórka nakrętek . Uczniowie klas 1-3, jak również uczniowie klas 4-8 spisali się na medal. Jak zawsze można było liczyć na pomoc Samorządu Uczniowskiego i wolontariuszy.

  • Klasowe muzeum pamiątek w klasie 2 b

    Nowa galeria Klasowe muzeum pamiątek w klasie 2 b została dodana do albumu fotograficznego

            Uczniowie w klasie 2 b poznając słownictwo związane z muzeum, utworzyli w klasie muzeum pamiątek z przeszłości. Odszukali we własnych domach wiele cennych staroci, które przynieśli do klasy i zaprezentowali koleżankom i  kolegom. Wśród zgromadzonych eksponatów znalazły się stare monety, ozdoby, dawne przedmioty codziennego użytku i fotografie. Dzieci poznały również zasady zachowania się w muzeum.

              Była to ciekawa lekcja historii.

    Bardzo dziękuję rodzicom za udostępnienie cennych rodzinnych pamiątek.

     

                                                                                             Małgorzata Przybylska

  • Warsztaty Bożonarodzeniowe w klasach I-III

    Nowa galeria Warsztaty Bożonarodzeniowe w klasach I-III została dodana do albumu fotograficznego

    Czas przed Świętami Bożego Narodzenia jest okresem różnych przygotowań. To świąteczne dekorowanie domu i przygotowywanie tradycyjnych potraw, ale też czas na wykonywanie ozdób świątecznych. Dawniej tradycyjną ozdobą choinki były ciastka, pierniki, orzechy, rajskie jabłuszka oraz własnoręcznie wykonywane ozdoby z bibuły, traw, kłosów itp. Przechowywano je potem przez cały rok aby w kolejny Adwent uzupełnić kolekcję o nowe skarby. Nawiązując do tej rodzinnej tradycji, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej zorganizowały w dniach 14 – 18 listopada warsztaty bożonarodzeniowe, w których uczestniczyły chętne dzieci z klas I – III wraz ze swoimi rodzicami. Jako główny cel postawiono sobie: rozwijanie aktywności twórczej, zacieśnienie więzi rodzinnych, rozwijanie zdolności i zainteresowań sztuką oraz podtrzymywanie tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia. Po zapoznaniu zebranych z zasadami BHP przystąpiono do pracy. W „Laboratorium przyszłości” we wspomnianym tygodniu pracowali uczniowie klasy I a wraz z rodzicami pod czujnym okiem pani Eweliny Wojciechowskiej, uczniowie klasy II a z rodzicami , rodzeństwem oraz chętną babcią pod kierunkiem pani Marzeny Czarnomorzec  oraz wesoła ekipa z klasy III c z rodzicami i rodzeństwem wraz z panią Marleną Majkowską. Mamy wraz z dziećmi ochoczo zabrały się za przygotowanie i rozwałkowanie ciasta, z którego potem dzieci wycinały za pomocą świątecznych foremek pierniczki. Korzenny zapach wypełnił całe pomieszczenie. Po upieczeniu, dzieci pięknie je udekorowały, słuchając i śpiewając świąteczne piosenki. Mając na uwadze, że wykonanie pierników jest bardzo pracochłonne, czas trwania tych warsztatów dochodził nawet do czterech godzin.

    W wykonanie „Świątecznego rękodzieła” zaangażowali się uczniowie z klasy I b wraz z rodzicami i panią Angeliką Kowalewską, z klasy II b z panią Małgorzatą Przybylską, z klasy III a z panią Grażyną Wąsiewską oraz z klasy III b z panią Ireną Machujską. Dzieci poznały pracę florystyki i rękodzielnictwa.  Twórczość uczestników okazała się bardzo różnorodna a także wartościowa pod względem estetycznym. Powstały świąteczne wianki na drzwi, choinki, świeczniki, zawieszki z szyszek na choinkę, aniołki, kolorowe bileciki na prezenty, bombki, kartki świąteczne. By nadać ozdobom świąteczny klimat, gotowe już dekoracje zdobiono suszonymi jabłkami ,pomarańczami, szyszkami, gałązkami jedliny i czerwonymi dodatkami. Pomocne okazały się także suszone kwiaty, tektura, orzechy, cekiny, brokat, wiklina i inne ozdoby. Rodzice chętnie korzystali z klejów na gorąco, które zostały wypożyczone z pracowni „Laboratorium przyszłości”. Podczas wszystkich tych zajęć warsztatowych uczniowie zdobyli twórcze kompetencje, integrowali się jako grupa klasowa wraz z rodzicami. Efekt by rewelacyjny. Kreatywnej zabawie towarzyszył  dobry humor . Wszystkie wytwory można podziwiać w salach lekcyjnych a już niedługo będzie można je nabyć na kiermaszu bożonarodzeniowym.

    Wychowawczynie podziękowały wszystkim uczestnikom za liczne przybycie, miło spędzony czas, wkład pracy i zaangażowanie.

    Ewa Rogozińska

  • Paczuszka dla Maluszka

    Nowa galeria Paczuszka dla Maluszka została dodana do albumu fotograficznego

    To bożonarodzeniowa ogólnopolska akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek z siedzibą w Szczecinie. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka ,matki z dziećmi znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz.

    Symbolem akcji, którą przeprowadzimy od 21 listopada w naszej szkole są specjalne „paczuszkowe” bombki, których komplet otrzyma każda klasa. Dzieci zbierają w swojej sali wymienione poniżej rzeczy. Organizują w swoim zakresie kartony potrzebne potem do przewozu do wskazanej placówki. W akcji biorą udział dzieci a także pracownicy szkoły. Kartony będą odbierane z klas 9 grudnia. 

    Pomagamy: Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej w Działdowie przy ul. Księżodworskiej 23, w którym mieści się także Ognisko Wychowawcze zrzeszające 50 dzieci w wieku od 6 do 15 lat z różnego rodzaju dysfunkcjami, znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej. Pomocy oczekują także matki z małymi dziećmi.

    Poniżej lista przykładowych rzeczy:

    - pampersy w różnych rozmiarach od 1 do 6, jak również chemię kosmetyczną dla niemowląt, dzieci oraz matek. 

    - kremy

    - szampony

    - oliwki

    - mydełka

    -nawilżane chusteczki

    - płyny do prania ubranek dziecięcych, płyny do płukania odzieży, proszki do prania

    - akcesoria do pielęgnacji tj. nożyczki do paznokci, szczotki do włosów.

    - kocyki

    - ręczniki 

    - rożki dla noworodków

    - smoczki

    - buteleczki

    - śliniaczki

    - środki czystości do sprzątania

    - środki do pielęgnacji dla matek

    - zabawki dla dzieci oraz słodycze ( już z myślą o Świętach Bożego Narodzenia)

     

     Nie zbieramy odzieży i mleka w proszku.                                                                    

                                                                                                                              

                                                                                                                                         Koordynatorzy:

                                                                                                                                         Ewa Rogozińska

                                                                                                                                         Joanna Sadowska

                                                                                                                                         Magdalena Kornowska 

                                                                                                                                         z Samorządem Uczniowskim

  • Zajęcia edukacyjne w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie

    Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w sali

    "Ognik" Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie prowadzonych przez mł. kpt. Jakuba Poniatowskiego.

    Naszą wizytę rozpoczęliśmy od założenia strojów strażackich w dziecięcych rozmiarach.

    Następnie uczniowie wymieniali różne rodzaje zagrożeń, uczyli się  sposobów zapobiegania im. Wyrabiali prawidłowe nawyki dotyczące zachowania w niebezpiecznych sytuacjach. Prowadzący przedstawił i omówił dzieciom znaki ewakuacyjne. Zapoznał ze sprzętem gaśniczym. Uczniowie przypomnieli, jak prawidłowo powiadomić o zdarzeniu straż pożarną przy użyciu numerów alarmowych

    Dla uatrakcyjnienia i zobrazowania treści zajęć, dzieci rozpoznawały oznaki pożaru przy pomocy symulacji początkowej fazy pożaru z użyciem efektów wizualnych i dźwiękowych, oglądały krótkie bajki edukacyjne.

    Najwspanialszą częścią zajęć dla dzieci była możliwość zobaczenia, jak w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej wygląda alarmowanie i przygotowanie strażaków do wyjazdu.

    Ponadto obejrzenie samochodów, łodzi strażackich, ich wyposażenia to niezwykłe przeżycie i doświadczenie.

     

    Podsumowując, zajęcia w których mieliśmy możliwość uczestniczyć, były niepowtarzalną lekcją.

     

    Serdecznie dziękujemy p. Jakubowi Poniatowskiemu za ogromne zaangażowanie podczas prowadzenia zajęć,  a także tacie Kacperka, który umożliwił nam poznanie miejsca pracy, życzliwie przywitał, a także przekazał dzieciom upominki.

     

    Dziękujemy!!!

    Klasa 2a i wychowawczyni - Marzena Czarnomorzec

     

     

  • Książki elektroniczne

    Nowa galeria Książki elektroniczne została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 16 listopada klasa 5a w ramach godziny wychowawczej udała się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku. Uczniowie wzięli tam udział w lekcji o elektronicznych książkach przygotowanej przez Panią Edytę Marszak.

    Czym jest elektroniczna książka? To elektroniczny odpowiednik tradycyjnej książki w formie pliku. Do jej odtworzenia potrzebujemy odpowiedniego urządzenia: czytnika ebooków, smartfona, tableta lub laptopa.

    Dzięki ciekawie przeprowadzonym warsztatom młodzież poznała zalety tej formy książek i aplikacje służące do ich odtwarzania: Legimi, EmpikGo i cyfrową bibliotekę internetową- wolne lektury.pl.

    W erze cyfrowych treści można polubić elektroniczne książki. Z pewnością mają one wiele zalet, są wygodne i praktyczne. Miejmy jednak nadzieję, że nigdy nie zastąpią całkowicie tradycyjnych, papierowych książek.

    Dziękujemy za miłą atmosferę i ciekawą lekcję biblioteczną.

  • Doradztwo zawodowe

    Nowa galeria Doradztwo zawodowe została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 18 listopada na zajęciach  z doradztwa zawodowego w klasie 8a gościliśmy Pana Grzegorza Lemańskiego- pośrednika pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku.

    Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką pracy w Urzędzie Pracy, dowiedzieli się jak planować swoją karierę zawodową i mieli możliwość zadawania pytań o interesujące ich kwestie związane z szukaniem pracy, czy ścieżkami edukacyjnymi dla różnych zawodów.

    Dziękujemy Panu Lemańskiemu za przekazaną nam wiedzę i cenne rady na przyszłość.

  • Wycieczka do piekarni

    Nowa galeria Wycieczka do piekarni została dodana do albumu fotograficznego

    7 listopada 2022 r. uczniowie klasy 1a, wybrali się do piekarni GS Samopomoc Chłopska w Lidzbarku, by poznać pracę piekarza od podszewki. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka. Poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Największe jednak wrażenie wywarł na nich piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa.

    Największą atrakcją dla uczniów było własnoręczne wykonanie smacznych bułek.

    Wycieczka była bardzo kształcąca i dostarczyła niezapomnianych wrażeń za co, bardzo dziękujemy, a w szczególności mamie Olka i dziadkowi Jędrka.

  • Defibrylator przy Szkole Podstawowej nr 2

    Nowa galeria Defibrylator przy Szkole Podstawowej nr 2 została dodana do albumu fotograficznego

    Defibrylator do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy Szkole Podstawowej nr 2

    Przed głównym wejściem do Szkoły Podstawowej nr 2 został zainstalowany defibrylator. W sytuacjach zagrożenia życia związanego z brakiem krążenia urządzenie wspiera czynności resuscytacyjne. AED podłączone jest do szkolnej instalacji elektrycznej i zainstalowane na zewnątrz budynku, dzięki czemu może być wykorzystane również w przypadku zdarzeń mających miejsce poza szkołą (np. przy ul. Nowej w centrum miasta itd.).

    Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki współpracy z Fundacją PKP Energetyka, która  w czerwcu br. zainicjowała projekt z zakresu wsparcia rozwoju systemu ratownictwa obywatelskiego Energia dla serca. Jest on adresowany do lokalnych społeczności w miejscowościach do 10 tys. mieszkańców, które zgłosiły potrzebę posiadania ogólnodostępnego defibrylatora a także zdobycia wiedzy w zakresie pierwszej pomocy. W projekcie mogła wziąć udział społeczność rekomendowana przez pracownika PKP Energetyka. W naszym przypadku takim pracownikiem był mieszkaniec Lidzbarka Pan Przemysław Szatkowski - specjalista PKP, któremu za decyzję o lokalizacji urządzenia oraz zaangażowanie we wdrożenie przedsięwzięcia należą się podziękowanie.

    Warto dodać, że w ramach projektu zostało przeszkolonych 60 osób w zakresie pierwszej pomocy i obsługi AED. Większość z nich to pracownicy szkoły Podstawowej nr 2. W szkoleniu uczestniczyli również pracownicy Urzędu Miasta i Gminy oraz innych jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego.

    Wynikiem akcji, która potrwa do końca 2022 roku będzie instalacja w 14 lokalizacjach w całej Polsce zestawów AED oraz przeszkolenie ponad 350 osób z zakresu pierwszej pomocy. Do programu zgłosiły się gminy, ochotnicze straże pożarne, gminne ośrodki kultury oraz szkoły i biblioteki. Dzięki działaniu Fundacji ponad 30 tys. mieszkańców małych miast i wsi będzie miało dostęp do zestawów ratujących życie.

  • Lekcja o zdrowiu - klasa 3a

    Nowa galeria Klasa 3a została dodana do albumu fotograficznego

    Na lekcję o zdrowiu zaprosiliśmy panią pielęgniarkę Mariolę Bojanowską. Dzieci dowiedziały się, jakie witaminy gromadzą owoce i warzywa w zależności od swojej kolorystyki oraz jakie znaczenie dla zdrowia mają spożywane przez nas warzywa i owoce.

    Z ciekawością zobaczyliśmy, jakie produkty dzieci spożywają na drugie śniadanie. Pani pielęgniarka zwróciła uwagę, by nie spożywać słodyczy. Działają niekorzystnie na uzębienie i system nerwowy. Warto pamiętać o cennej wiedzy,  jaką  przekazała nam p. pielęgniarka.

    Następnego dnia w sali wyposażonej w ramach Laboratorium Przyszłości dzieci przygotowały soki i musy z ulubionych owoców, które były niezłą bombą witamin. Podczas zajęć dzieci obierały, kroiły i blendowały owoce. Dbały o dobrą organizację  i porządek na stanowisku pracy. Z wielkim apetytem i radością dzieci skosztowały skomponowanych smakowo soków.

    Grażyna Wąsiewska

  • Życzenia dla Niepodległej

    Nowa galeria Życzenia dla Niepodległej została dodana do albumu fotograficznego

    Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w klasach 1-3 został zorganizowany plastyczny konkurs pt. Życzenia dla Niepodległej.

     

    Nagrodzeni w konkursie zostali:

    - klasy pierwsze:

    I miejsce: Jakub Ojdowski – kl. 1a

    II miejsce: Jędrzej Leśniewski – kl. 1a,

    III miejsce: Aleksandra Szulc – kl. 1a

    - klasy drugie:

    I miejsce: Hanna Bielińska – kl. 2a

    II miejsce: Damian Kornowski – kl. 2a,

    III miejsce: Kacper: Kornowski – kl. 2a

    - klasy trzecie:

    I miejsca: Sandra Grochowska – kl. 3a

    II miejsce:  Filip Wach – kl. 3c,

    III miejsce: Zuzanna Turczyńska – kl. 3a

     

    Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

    Organizatorzy: M. Przybylska, I. Machujska,  M. Czarnomorzec

  • Czytamy poezję patriotyczną z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości

    Nowa galeria Czytamy poezję patriotyczną z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

    W  dniach  8-10  listopada  podczas  lekcji  religii,  odbyło  się  czytanie  poezji  polskiej  z  okazji  104  rocznicy  odzyskania  przez  Polskę  niepodległości.  Uczniowie  pod  kierunkiem  pani  Karoliny  Gajewskiej,  odczytali  najstarsze    polskie  pieśni  religijne  i  polskie  teksty  poetyckie,  takie  jak  „Bogurodzica”,  „Hymn  polski”,  „Rota”,  „Katechizm  polskiego  dziecka”,  „Co  kochać?”,  „Ziemia  rodzinna”  oraz  inne.

    To  wydarzenie  pozwoliło  wzbudzić  ducha  patriotyzmu  i  w  ten  sposób  przygotować  się  do  obchodzenia  Narodowego  Święta  Niepodległości.

    Karolina  Gajewska

  • Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę

    "Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości".

    Dziś, 10.11.2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe obchodzone co roku na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto, które uczy każdego z nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, nie jest dana, ale jest zadana. Wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować.

    Z tej okazji cała społeczność szkolna zebrała się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny, słuchali pięknych pieśni. Dziękujemy uczniom za słowo mówione, chórowi za śpiew, zespołowi za grę na instrumentach oraz pocztowi sztandarowemu. Była to pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

  • Lekcja otwarta z chemii

    9 listopada 2022r. w klasie 7A odbyła się lekcja otwarta z chemii dla chętnych nauczycieli. Lekcje poprowadziła Lucyna Talarowska.

    W lekcji uczestniczyła Pani Dyrektor, Pani Pedagog oraz nauczyciele różnych przedmiotów.

    Tematem zajęć była: Budowa atomu. 

    Uczniowie wykazali się dużą wiedzą teoretyczną na temat atomów oraz doskonale radzili sobie w praktyce, modelując cząsteczki różnych związków chemicznych.

    Podczas lekcji uczniowie korzystali z bogatego wyposażenia pracowni chemicznej, zestawów do układania modeli, modelu atomu 3D.

    Była to również lekcja z zastosowaniem technik technologii informatycznej. Siódmoklasiści korzystali z Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej oraz aplikacji WordWall.

    Lekcja podobała się zarówno uczniom, jak i przybyłym nauczycielom.

     

    Lucyna Talarowska

  • Puchar Klas

    9 października 2022 r. Pan dyrektor wręczył po raz kolejny puchar przechodni klasom za najlepsze zachowanie. W październiku w klasach 1-3 najlepszą klasą okazała się klasa 1a - wychowawczyni pani Ewelina Wojciechowska, natomiast w klasach 4-8 zwyciężyła klasa 8b - wychowawczyni pani Adela Łozińska. Serdecznie gratulujemy.

  • Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie

    W dniu 8 listopada 2022 r. w Sali Rycerskiej w Zamku w Nidzicy odbyła się uroczysta  Wojewódzka Konferencja  Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. 

    Nasza szkoła reprezentowana była przez Lucyne Talarowską i Dorotę Kalinowską-Sosnowska. Byliśmy gościem podczas konferencji, bowiem certyfikat ten otrzymaliśmy w ubiegłym roku.

    W konferencji wzięły udziały udział szkoły i placówki, które otrzymały certyfikat w tym roku oraz zaproszeni goście.

    Podczas konferencji udziałem Swoim zaszczycił Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty Pan Marek Nowacki, który wygłosił słowo wstępne i zaznaczył, jak ważną rolę odgrywa zdrowie w Naszym życiu.

    Podczas spotkania wykład inauguracyjny „Dialog i interaktywna komunikacja w promocji i profilaktyce” wygłosił Pan Profesor dr hab. Krzysztof Ostaszewski - kierownik Zakładu Publicznego w Profilaktyce Młodzieżowej Pro-M w Zakładzie Zdrowia Publicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie..

    Wyróżnione szkoły i placówki przedstawiły Swój dorobek oraz korzyści wynikające z uzyskania Certyfiktu . Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, którą uświetniły razem śpiewane pieśni.

     

    Lucyna Talarowska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów
    13-230 Lidzbark
    ul. Nowa 10
  • 23 69 61 150

Galeria zdjęć