Nowa galeria Hattrick W Pucharze Tymbarka została dodana do albumu fotograficznego
Wszystkie nasze drużyny, które wzięły udział, zwyciężyły w rozgrywkach o Puchar Tymbarka 2023 na etapie gminnym, a tym samym awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Nasza najmłodsza ekipa U-8 bardzo wysoko pokonała swoich rówieśników z SP 1 i SP Bryńsk.
Drużyna U-10, która również zmierzyła się z zespołem reprezentującym SP Dłutowo, wygrała w stosunku 4:0.
Nasza najstarsza drużyna U-12 stoczyła najbardziej zacięty bój. Przeciwnikiem była drużyna SP 1 w Lidzbarku. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla naszych chłopców. Opiekunami drużyn SP 2 byli: Arkadiusz Raszkowski i Robert Karda.
Wielkie brawa dla naszych chłopców i powodzenia na kolejnych etapach rozgrywek „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku 2023”.
U-8
Natan Dąbrowski
Adam Drzewiński
Jędrzej Leśniewski
Olaf Dąbrowski
Jakub Wasiak
Kacper Warlikowski
Mateusz Kalisz
Wiktor Pawlak
Aleks Piórkowski
Aleksander Pingot
U-10
Maciej Lewandowski
JanCzarnomorzec
Bernard Górnecki
Marcel Kordalski
Jakub Drzewiński
Filip Leśniewski
Damian Kornowski
Filip Wągiel
Kacper Kornowski
Filip Wach
Stanisław Żach
U-12
Ksawery Żurek
Krystian Gutowski
Miłosz Rostkowski
Alan Górzyński
Bartłomiej Ławicki
Filip Chojnowski
Nowa galeria Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny została dodana do albumu fotograficznego
Udział Uczniów Naszej szkoły w II Powiatowym Konkursie Przyrodniczo-Matematycznym
28 marca 2023 r. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Powiatowym Konkursie Przyrodniczo-Matematycznym w Działdowie.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 7-8. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 8 - Ewa Skibicka, Kornel Stempka i Daniel Urbański.
Celem konkursu było:
- rozwijanie zainteresowań chemią, biologią i matematyką,
- doskonalenie wiedzy i umiejętności matematyczno-przyrodniczych,
- mobilizowanie do systematycznej i samodzielnej pracy,
- popularyzacja pracy z uczniem zdolnym,
- poszukiwanie uczniów utalentowanych w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematycznych oraz praca nad rozwijaniem ich wiedzy.
Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach. Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu przez uczniów testu teoretycznego (elektronicznego) składającego się z 30 pytań zamkniętych z zakresu biologii, chemii i matematyki.
Drugi etap miał formę quizu, podczas którego uczniowie odpowiadali na pytania z dziedziny chemii, biologii i matematyki. Odpowiedzi były oceniane przez jury.
Dziękujemy Naszym uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie.
Lucyna Talarowska
Nowa galeria Szkolne rekolekcje wielkopostne została dodana do albumu fotograficznego
Społeczność naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyła w dniach 27.03-29.03 w rekolekcjach wielkopostnych, które zostały zorganizowane w hali sportowej . Ćwiczenia duchowe w dwóch grupach klas I - VI i VII – VIII oraz LO poprowadził o. Mariusz Lorenc OSPPE. Te trzy dni były dla nas czasem refleksji nad własnym życiem, wyciszenia i nawrócenia. Zastanowienia się, w którym miejscu jestem i na jakim poziomie mojego życia jest moja wiara i drugi człowiek.
Mogliśmy zatrzymać się, przeanalizować swoje postępowanie, inaczej spojrzeć na otaczający nas świat, a tym samym bardziej przygotować się do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie podczas Wielkiego Postu i rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy. Życie codzienne to zwykle pęd za sprawami doczesnymi. Wydaje się, że mamy coraz mniej miejsca dla Boga, ale i dla drugiego człowieka. Dlatego kiedy wkraczamy w czas rekolekcji, to jakby zatrzymujemy się, zwalniamy i uświadamiamy sobie, że nie tak powinno wyglądać nasze życie.
Czas rekolekcji dla klas I-VI uświetnili uczniowie naszej szkoły należący do scholi prowadzonej przez pana organistę Krzysztofa Gmyra, działającej przy Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP. Dzieci ubogaciły pieśniami każde ze spotkań zachęcając tym samym całą społeczność do wspólnego śpiewu. Na zakończenie naszych rekolekcji uczniowie podziękowali o. Mariuszowi gromkimi brawami i wręczyli własnoręcznie wykonany świąteczny stroik. Najlepszą recenzją tego czasu były słowa młodych, usłyszane w klasach i na szkolnym korytarzu którzy stwierdzili krótko: szkoda, że się już skończyły.
Posłuchaj jak śpiewały dzieci - kliknij w link.
Listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych do klas I i klasy IV sportowej są wywieszone na drzwiach sekretariatu i dostępne do wglądu w godz. 7.30-15.30.
Przewodnicząca komisji rekrutacyjnej
Lidia Ostrowska
Nowa galeria Zbiórka nakrętek została dodana do albumu fotograficznego
Jak każdego miesiąca w naszej szkole odbyła się zbiórka nakrętek na cele charytatywne. 27 i 28 marca 2023 r. klasy 1-3, jak i 4-8 chętnie uczestniczyły w tej akcji, przynosząc do szkoły nakrętki. Dziękujemy za pomoc wolontariuszom i samorządowi uczniowskiemu.
Informuję, że zgodnie z zapisem pkt. 3 harmonogramu rekrutacji do oddziałów sportowych klas I i IV na rok szkolny 2023/2024, podaje się do publicznej wiadomości listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej.
Zgodnie z art. 158 ust. 4 ustawy – Prawo Oświatowe (Dz. U. 1082 tj. z dnia 2021.06.17.) listy, o których mowa wyżej są wywieszone na drzwiach sekretariatu szkoły i dostępne do wglądu w godzinach od 7.30 do 15.30.
Przewodnicząca komisji rekrutacyjnej
Lidia Ostrowska
Nowa galeria Konkurs „Moje postanowienia wielkopostne” została dodana do albumu fotograficznego
Wielki Post to czas szczególnej przemiany duchowej, nawrócenia – czas intensywnego treningu duszy. Ważne jest, aby zatrzymać się w codziennym zabieganiu i znaleźć czas na refleksję nad swoim życiem. Postanowienia wielkopostne to rodzaj wyzwań, które ludzie stawiają sami sobie, aby stać się lepszymi ludźmi. Takie wyzwania podjęli uczniowie naszej szkoły, przystępując do konkursu „Moje postanowienia wielkopostne”. Cele konkursu to zapoznanie się z wartościami związanymi czasem Wielkiego Postu; motywowanie do uczestnictwa w nabożeństwach związanych z okresem Wielkiego Postu; rozbudzenie twórczej inwencji dziecka i kreatywności.
Zwycięzcami konkursu zostały: Maja Kacprowicz, Antonina Ławicka, Lena Rucińska z klasy VI b oraz Lena Nizgorska i Natalia Łozińska z klasy V b
Karolina Gajewska
Nowa galeria Warsztaty krawieckie w klasie 2a została dodana do albumu fotograficznego
03 marca 2023r. uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach krawieckich przeprowadzonych przez mamę Ady i mamę Łucji w szkolnym Laboratorium Przyszłości.
Zajęcia rozpoczęliśmy od poznania krótkiej historii maszyny do szycia, następnie mamy zaprezentowały jej budowę, funkcje oraz opowiedziały o rodzajach maszyn.
Dzieci wzbogaciły także swoją wiedzę o materiałach, z których wykonane są różne przedmioty.
Najciekawszą częścią zajęć było wykonanie woreczków sensorycznych. Uczniowie najpierw zszywali materiał, następnie wypełniali go ryżem. Ostatnią częścią pracy było pospinanie szpileczkami i przeszycie, które zamykało woreczek.
Drugoklasiści wspaniale zaangażowali sie w pracę. Z niezwykłą uwagą słuchali wskazówek mam i uczyli się nowych umiejętności.
Efekt końcowy był wspaniały. Dzieci poznały pracę krawcowej, same miały możliwość wypróbować różne ściegi i stworzyć pomoc dydaktyczną, która od razu posłużyła do rzucania, noszenia na głowie, podnoszenia stopami, a nawet ku zdziwieniu do wypoczywania.
Serdecznie dziękujemy mamom za niezwykłą lekcję!!!
Uczniowie klasy 2a
wraz z wychowawczynią Marzeną Czarnomorzec
Nowa galeria Mali kucharze w klasie 2 b wrócili do pracy została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie w klasie 2b na zajęciach rozmawiali o czynnikach wpływających na prawidłowy rozwój dziecka i omówili produkty najbardziej pożyteczne dla rozwoju młodego człowieka. Następnie na technice z różnych materiałów wykonali kompozycję przestrzenną, którą było „Zdrowe danie”.
Z zielonej bibuły wycięli liście sałaty, a z plasteliny lub masy solnej zrobili małe pomidorki i inne warzywa. Na kartonie odrysowali kształt ryby, wycięli go i owinęli folią aluminiową. Z gąbki powycinali ziemniaki i plasterki cytryny, które pomalowali żółtą farbą. Ułożyli swoje zdrowe dania na talerzach.
Na koniec odbyła się prezentacja i zorganizowanie klasowej wystawy zdrowych propozycji obiadowych.
Małgorzata Przybylska
21 marca uczniowie klasy 3a, 3b, 3c i 1a podczas przemarszu propagowali hasła związane z ważną rolą wody w naszym życiu. Rozdawali również ulotki, które zawierały informacje „W jaki sposób oszczędzać wodę”.
Nowa galeria Dzień Kolorowej Skarpetki została dodana do albumu fotograficznego
21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Celem obchodzonego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tej wady genetycznej, propagowanie praw i dobra ludzi z Zespołem Downa oraz integracja z nimi. Jednym ze znaków rozpoznawczych są dwie niepasujące do siebie skarpety, które symbolizują różnorodność i akceptację. Z tej okazji na znak tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa uczniowie i pracownicy naszej szkoły ubrali kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem tego dnia. W czasie zajęć szkolnych i na świetlicy najmłodsi uczniowie kolorowali skarpetki, wykonali plakaty oraz gazetkę na szkolnym korytarzu.
Bądźmy otwarci na różnorodność i tolerancyjni dla wszystkich, dzięki temu stworzymy lepszy i bardziej sprawiedliwy świat dla nas wszystkich.
Pierwszy dzień wiosny
21 marca uczniowie klasy 2a, 2b i 1b przywitali wiosnę przemarszem ulicami naszego miasta w kolorowych strojach z Marzanną, plakatami, grzechotkami i kolorowymi balonami.
Nowa galeria Bądź widoczny na drodze została dodana do albumu fotograficznego
Kończy się okres jesienno-zimowy, dzień jest coraz dłuższy, lepsza jest widoczność na drodze, czas rozstrzygnąć szkolny konkurs plastyczny dla klas 4-tych „Bądź widoczny na drodze!”. W listopadzie 2022 r. w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Bądź widoczny na drodze!”. Celem konkursu było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz uświadomienie uczniom jak ważne jest noszenie odblasków. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas czwartych, ponieważ właśnie w klasie czwartej poznają oni przepisy ruchu drogowego przygotowując się do Egzaminu na Kartę Rowerową. Konkurs przygotowany i przeprowadzony został przez: p. Joannę Lewicką. Wystawa najlepszych prac znajduje się na dolnym korytarzu w przybudówce. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli naszej szkoły przyznała następującą kolejność miejsc:
I miejsce - Alicja Bojanowska, kl. 4a;
II miejsce - Maja Lewandowska, kl. 4c;
III miejsce - Hania Margalska, kl. 4c.
Gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy za piękne prace plastyczne, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.
Nowa galeria Marzec miesiącem Matematyki została dodana do albumu fotograficznego
Marzec to miesiąc królowej nauk – matematyki. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnego rodzaju konkursach. Podjęto wiele działań mających na celu zainteresowanie uczniów matematyką, uświadomienie, że jest ona obecna w naszym życiu na co dzień i ma praktyczne zastosowanie. Dnia 14 marca obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Liczby Pi. Z tej okazji przeprowadzono w klasach ósmych lekcje matematyki poświęcone liczbie Pi . Uczniowie dowiedzieli się wielu informacji o tej tajemniczej liczbie nazywanej Ludolfiną. Uczennica klasy 8a Urbańska Kaja wykonała plakat o liczbie Pi. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Uczniowie klas czwartych i piątych brali udział w konkursie pt. Moda na figury geometryczne. Do wykonania był lapbook, w którym miały zareklamować co najmniej trzy figury geometryczne. W tym konkursie wzięło udział 9 uczniów. Najlepsi w tej kategorii ukazali się uczniowie: I miejsce - Kacper Chojnacki z klasy 5b, II miejsce - Konrad Miłoszewski z klasy 4b, III miejsce - Rafał Szczepański z klasy 4b. Uczniowie klas szóstych i siódmych wykonywali plakat pt. Pola figur płaskich. W tym konkursie wzięło udział 11 uczniów. W tej kategorii zostali wyróżnieni uczniowie: I miejsce - Oliwia Kowalska z klasy 6a, II miejsce - Michał Badaczewski z klasy 7a, III miejsce - Klaudia Szczepańska z klasy 6a. Uczniowie klas ósmych bardzo licznie brali udział w konkursie pt. Potyczki egzaminacyjne. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązywaniu zadań w domu. W pierwszym tygodniu marca uczniowie otrzymywali zestaw zadań na każdy dzień. Rozwiązane zadania uczniowie przekazywali następnego dnia nauczycielowi do sprawdzenia. Łącznie rozwiązali siedem zestawów zadań. W pierwszym etapie wzięło udział 61 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 17 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów.
Drugi etap konkursu odbył się 13.03.2023 r. Uczniowie rozwiązywali zestaw zadań konkursowych w czasie 45 minut. Najlepsi w tej kategorii okazali się uczniowie: I miejsce zdobyło trzech uczniów uzyskując taką samą liczbę punktów: Nadia Raniszewska z klasy 8b, Julia Osiecka z klasy 8b, Bianka Masłowska z klasy 8c. II miejsce ex aequo zajęli uczniowie: Antoni Gmyr z klasy 8a, Urbański Daniel z klasy 8b Ewa Skibicka z klasy 8c. III miejsce również ex aequo zajęli uczniowie: Julita Poterała z klasy 8b, Franciszek Byliński z klasy 8b, Kamil Łukasz Kraszewski z klasy 8c. Konkurs dla klas ósmych był niezłym treningiem przed egzaminem ósmoklasisty. Organizatorkami konkursów były matematyczki: Adela Łozińska, Katarzyna Szymańska oraz Aleksandra Jurkowska. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów.
Nowa galeria Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski "Ja, Szymborska" została dodana do albumu fotograficznego
W związku z 100. rocznicą urodzin i ogłoszeniem roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej oraz przystąpieniem naszej szkoły do projektu "Mistrzyni Szymborska", 14 marca w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski "Ja, Szymborska". Przystąpiło do niego 16 uczniów z klas IV-VIII. Jury wyłoniło spośród nich 5 zwycięzców: L. Szatkowską z kl. IV, J. Poterałę, N. Sosnowską, A. Wardowską oraz F. Bylińskiego z kl. VIII, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego w SP w Bryńsku. Piękną oprawę muzyczną zapewnił nam jak zwykle niezawodny chór szkolny pod opieką p. J. Szostek, który wyśpiewał słowa wiersza W. Szymborskiej "Nic dwa razy"w wersji Sanah. Organizatorkami konkursu były polonistki: J. Cichocka, B. Skuza oraz L. Ostrowska.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom a za zwycięzców trzymamy kciuki na etapie gminnym. Oglądaj w Chrome: Nic dwa razy...
Nowa galeria Pieczenie gofrów w kl. 6b została dodana do albumu fotograficznego
Pieczenie gofrów.
Chłopcy z klasy VI b 9.03.2023r. pod opieką wychowawczyni Anny Weitz piekli gofry w sali Laboratorium Przyszłości.
Podczas pracy panowała miła atmosfera.
Gofry wszystkim smakowały.
Nowa galeria Modelowanie na lekcji chemii została dodana do albumu fotograficznego
9 marca 2023 r. lekcja chemii w klasach ósmych była bardzo ciekawa. Uczniowie korzystali z zasobów pracowni chemicznej i układali modele różnych związków chemicznych. Chemia to nie tylko trudne wzory i reakcje, ale również czasami zabawa. Z kolorowych kulek ósmoklasiści tworzyli rozbudowane modele.
Modelowanie pobudza wyobraźnię przestrzenną i uczy kreatywności. Uczniom lekcja bardzo się podobała.
Lucyna Talarowska
Dnia 10 marca Samorząd Uczniowski nie zapomniał o naszych wspaniałych mężczyznach. Od samego rana zostały wręczone Certyfikaty Super Mężczyzny. Nasi mężczyźni są: wyjątkowi, fantastyczni, niesamowici, najfajniejsi, najmilsi, najsympatyczniejsi, najweselsi, najwspanialsi
Nowa galeria Klasa 4b smaży naleśniki została dodana do albumu fotograficznego
W dniach 6 oraz 13 marca 2023 r. dziewczęta z klasy IV b pod opieką wychowawcy pana Łukasza Ruczyńskiego skorzystały z sali Laboratorium Przyszłości. Uczennice wykorzystując sprzęt oraz przyniesione produkty, przygotowywały od podstaw pod okiem nauczyciela naleśniki oraz dekorowały je. Następnie nastąpiła najmilsza chwila, czyli konsumpcja. Na koniec pracownia została posprzątana, a naczynia i sprzęt kuchenny umyte.
Zapach unosił się po korytarzach szkoły i przyciągał innych uczniów.
Nowa galeria Mali kucharze w klasie 2 b została dodana do albumu fotograficznego
8 marca uczniowie w klasie 2 b na moment zamienili się w małych kucharzy.
Przypomnieli sobie piramidę żywieniową, tworzyli jadłospisy na cały dzień i planowali zdrowe posiłki. Przygotowali potrzebne produkty i narzędzia zamieniając ławki w stoły kucharskie, a siebie w kucharzy. Oczywiście pojawiły się również odpowiednie stroje - fartuszki. Następnie zabrali się do wykonania wybranych przez siebie potraw, czyli zdrowych surówek i past. Nieoceniona okazała się pomoc naszej pani Magdy, która chętnie pomagała maluchom w tarciu warzyw, krojeniu jajek oraz sprzątaniu. Dzieci na koniec jednogłośnie stwierdziły, że praca kucharza jest trudna, ale przyniosła im wiele radości.
Własnoręcznie wykonane surówki i pasty okazały się hitem drugiego śniadania i zostały zjedzone w czasie długiej przerwy.
Małgorzata Przybylska