Nowa galeria Klasa 4b w Laboratorium Przyszłości została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 24 listopada klasa 4b wraz z wychowawcą Adelą Łozińską oraz panią Dorotą Charabin-Sokolowską wprowadziła dzisiaj trochę świątecznego klimatu do szkoły. Zapach pieczonych pierników przez długi czas unosił się na szkolnym korytarzu. Cudowne kształty pierników udekorowane lukrami i drobnymi dekoracjami można podziwiać na zdjęciach. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Doświadczenia dnia dzisiejszego, emocje i uśmiech dzieciaków były bezcenne. Pierniczki wykonane przez dzieci będzie można nabyć na Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Nowa galeria XXV Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 24.11.2023 r. reprezentanci naszej szkoły w składzie: Czarnomorzec Julia, Nadolska Roksana, Gorczyczewski Piotr i Węgrzynowski Alan, wzięli udział w XXV Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w Kiełpinach. Nasi uczniowie rywalizowali z uczniami ze szkół podstawowych z Kiełpin, Dłutowa i Słupa. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt 1. miejsce wywalczyła Czarnomorzec Julia 2. miejsce Nadolska Roksana. Natomiast wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej 1. miejsce zajął Gorczyczewski Piotr 2. miejsce Węgrzynowski Alan Serdecznie gratulujemy!!!!
Nowa galeria Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień została dodana do albumu fotograficznego
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Z tej właśnie okazji uczniowie klasy 4b zrealizowali projekt "Tydzień dobrych uczynków". Stworzyli kartę dobrych uczynków, które udało im się zrealizować przez cały tydzień. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie zadań. Swoje prace, na których napisali bądź narysowali dobre uczynki, zawiesili na klasowej gazetce. Dzień ten miał na celu przypomnieć, ile w naszych codziennych relacjach, znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, miłego dnia, a także, jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza uśmiech na twarzy. Dlatego też nie zabrakło miłych słów nie tylko uczniom, ale też i nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
Nowa galeria Opieka nad bezdomnymi zwierzętami została dodana do albumu fotograficznego
W roku szkolnym 2023/2024 wolontariusze kontynuują swoją działalność w Przytulisku w Lidzbarku. To dwie grupy młodych ludzi o wielkim sercu, którzy poświęcają swój wolny czas po lekcjach, a czasem nawet w weekendy, by pomóc bezdomniakom. Młodzież spotyka się regularnie aby wyprowadzać pieski na spacery, sprzątać ich kojce i teren przytuliska, karmić, czy po prostu pogłaskać spragnione miłości zwierzaki.
„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.
Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń”
Nowa galeria Kreatywne ozdoby świąteczne z recyklingu w klasie 5b została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy 5b podczas godziny wychowawczej wykonywali ozdoby świąteczne. Wykorzystali do ich przygotowania zużyte żarówki. Dzięki temu, nadali drugie życie niepotrzebnym już przedmiotom, pamiętając o recyklingu.
Dzięki kreatywności uczniów stare żarówki w magiczny sposób zamieniły się w bałwany, renifery, mikołaje, a nawet postać Grincha.
Łukasz Ruczyński
Nowa galeria Spotkanie z książką została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 23.11.2023 r. w Bibliotece Miejskiej klasa 8a wraz z wychowawcą Magdaleną Kornowską, dzięki uprzejmości pani Edyty Marszak, uczestniczyła w prelekcji dotyczącej książki „Dziennik” Anny Frank. Na spotkaniu dzięki goglom VR, uczniowie mieli okazję przenieść się do wirtualnego świata, do czasów II wojny światowej i zobaczyć, jak wyglądało wnętrze, w którym Anna Frank razem z rodziną ukrywała się przed nazistami. To niewątpliwie niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło uczniom głębiej zanurzyć się w historię i zrozumieć trudne realia tamtych czasów.
Nowa galeria Modelowanie i druk 3D na kółku informatycznym została dodana do albumu fotograficznego
Drukarki 3D, które zostały zakupione z funduszy programu „Laboratoria Przyszłości” cieszą się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. W ramach koła informatycznego uczniowie cały czas doskonalą swoje umiejętności. W ostatnim czasie uczyli się programowania, modelowania i projektowania trójwymiarowego, samodzielnie tworząc własne projekty modeli. Wykorzystali do tego m. in. aplikację webową Tinkercad. Uczniowie w ramach zajęć uczyli się jak skalibrować stół, załadować lub wymienić filament, rozpocząć wydruk oraz jak na końcu poprawnie go usunąć. Na zajęciach powstawały indywidualne projekty uczniów o określonej tematyce, a w ostatnim czasie rozpoczęliśmy przygotowania projektów o świątecznej tematyce.
Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy w Galerii.
Łukasz Ruczyński
Nowa galeria Godzina wychowawcza w klasie 7A z panią psycholog została dodana do albumu fotograficznego
Konflikty to nieodłączna część życia. Są naturalną pochodną kontaktów z ludźmi i nie da się ich zupełnie uniknąć. Jednak niektórym można zapobiec. Dlatego warto uczyć się ich właściwego rozwiązywania.
Uczniowie klasy 7A podczas godzin wychowawczych często rozmawiali na temat emocji, radzenia sobie z nimi oraz właściwych relacji z rówieśnikami.
Na jedną z lekcji zaproszono panią psycholog, która rozszerzyła uczniom ten temat.
Uczniowie pracowali metodą warsztatową. Wykazali się aktywnością kreatywnością, a lekcja była dla nich bardzo przydatna.
Lucyna Talarowska
HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI W DNIU 28.11.2023 r. (wtorek):
17.00-17.30 - zebranie dla rodziców uczniów klasy VIII, dotyczące wyników egzaminu próbnego oraz przygotowania do egzaminu zewnętrznego (mała sala gimnastyczna)
16.30 - zebrania dla klas I-III;
17.00 - zebrania dla klas: IV c i klas V-VI;
17.30 - zebrania dla klas: VII - VIII oraz IV a i IV b
Nowa galeria Światowy Dzień Dobroci w klasie 3 B została dodana do albumu fotograficznego
13 listopada przypadał Światowy Dzień Dobroci i w związku z tym dzieci z klasy 3 b w tym dniu miały wykonać w domu jakiś dobry uczynek i napisać na kartce o tym kilka zdań oraz wykonać do tego rysunek.
Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zaangażowaniem:
- robiły zakupy,
- sprzątały w domu,
- wspólnie z tatą zmieniały opony w samochodzie,
- wynosiły śmieci,
- organizowały zabawy dla młodszego rodzeństwa,
- były z kimś z domowników robiąc mu herbatę i rozmawiając z nim.
Był to wspaniały dzień pełen dobroci.
Małgorzata Przybylska
Nowa galeria Uczniowie klasy 4 a w Laboratorium Przyszłości została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy IV a korzystając ze sprzętu zakupionego w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości samodzielnie przygotowali i upiekli gofry. Następnie przystąpili do dekoracji wypieków. Na koniec każdy z uśmiechem na twarzy zjadł swoje pyszne danie.
Magdalena Cejman
Nowa galeria Zielniki w klasie 3b została dodana do albumu fotograficznego
Jesień charakteryzuje się różnorodnością, bogactwem i pięknem świata przyrody. Kolorowe spadające liście zachwyciły dzieci z klasy 3b w czasie wycieczki do parku. Dzieciaki nazbierały mnóstwo liści, z których na lekcji techniki zrobiły jesienne bukiety. Pozostałe liście zostały zabrane do domu i ususzone. Posłużyły one dzieciom do wykonania zielników.
Zrobienie takich zielników było wspaniałą okazją do nauki rozpoznawania gatunków drzew i krzewów.
Małgorzata Przybylska
Nowa galeria Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia została dodana do albumu fotograficznego
17.11.2023 obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do działań włączyła się cała społeczność szkolna. Świętowali i młodsi i starsi. W klasach 1-3 przeprowadzono egzaminy z tabliczki mnożenia oraz wykonano prace plastyczne. W klasach starszych nauczyciele podczas lekcji przeprowadzili egzaminy. Na górnym korytarzu Samorząd Szkolny przygotował „Spacer matematyczny”, a podczas przerwy przeprowadzono egzamin z tabliczki mnożenia. Pytano nauczycieli, uczniów, a nawet dyrekcję. Klasa 4c wyruszyła poza mury szkoły, uczniowie pytali napotkane osoby czy wiedzą jaki dzisiaj dzień? Następnie uczniowie zadawali pytania związane z tabliczka mnożenia. Świętowano również na świetlicy szkolnej, tam uczniowie wykonali plakat i gazetkę.
To był wspaniały dzień, dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Rozpoczęła się prawdziwa listopadowa jesień: liście zasypały chodniki, ulice i trawniki oraz świetlicę szkolną. Nasze wspaniałe dzieciaki porzuciły więc papier i postanowiły je wykorzystać jako materiał do tworzenia pięknych kompozycji. Przy okazji fajnej zabawy, dzieci poznawały przyniesione gatunki liści i zamieniały je w myszki, rybki, liski, chrabąszcze – nie ma końca kreatywnym pomysłom… Może i Ty wykorzystasz ten pomysł, by w domu pobawić się w jesiennego ARTYSTĘ? Jeśli się uda, pokaż nam zdjęcia swojego dzieła. Dobrej zabawy.
Dorota Kalinowska-Sosnowska
Nowa galeria Jesienne inspiracje na naszej szkolnej została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Konkurs „Rodzina świętuje Odzyskanie Niepodległości Ojczyzny” została dodana do albumu fotograficznego
11 listopada 1918 roku po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu aresztowanymi i prześladowanymi.
Obecnie 11 listopada to dzień w którym odbywają się patriotyczne koncerty, biegi niepodległościowe. Uroczystość ta może być też doskonałą okazją do świętowania w gronie rodziny.
W naszej szkole został zorganizowany konkurs „Rodzina świętuje Odzyskanie Niepodległości Ojczyzny”. Organizatorem konkursu była p. Karolina Gajewska. Konkurs ma na celu poszukiwania możliwości oraz pokazania dobrych praktyk wspólnego obchodzenia świąt patriotycznych w rodzinie; skłonienie do kreowania różnych możliwości wspólnego spędzania czasu w rodzinie oraz podejmowanie tematów patriotyzmu i tworzenia tradycji rodzinnych, budowanie w świadomości dzieci i całych rodzin pojęcia patriotyzmu jako wdzięczności za wolność i bohaterskość w walce o niepodległą Ojczyznę. Zadaniem uczniów było udokumentowanie rodzinnego świętowania Odzyskania Niepodległości.
Nagrodzone prace należały do:
I miejsce – Amelia Rostkowska klasa 5A
II miejsce – Igor Pawlak klasa 5A
III miejsce – Martyna Rosa klasa 5A oraz Adam Cybulski klasa 6B
Karolina Gajewska
Nowa galeria Życzenia dla Niepodległej została dodana do albumu fotograficznego
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, podobnie jak w poprzednich latach, w klasach 1-3 został zorganizowany konkurs plastyczny pt. Życzenia dla Niepodległej.
Nagrodzeni w konkursie zostali:
- klasy pierwsze:
I miejsce: Aniela Skorupska– kl. 1c
II miejsce: Helena Brodowicz– kl. 1c
III miejsce: Lena Szostek– kl. 1a
- klasy drugie:
I miejsce: Jakub Wypych – kl. 2b
II miejsce: Jakub Ojdowski – kl. 2a
III miejsce: Malwina Sternicka – kl. 2b
- klasy trzecie:
I miejsca: Adam Łukowicz – kl. 3a
II miejsce: Hanna Bielińska – kl. 3a
II miejsce: Antoni Banaszewski – kl. 3b
III miejsce: Kacper Kornowski – kl. 3a
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.
Organizatorzy: M. Przybylska, I. Machujska, M. Czarnomorzec
Nowa galeria Emocje - spotkanie klasy 4C ze szkolnym psychologiem została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy 4C podczas zajęć z wychowawca poruszyli temat emocji. Na zajęciach obecna była szkoła psycholog Pani Julita Skuza, która pomogła dzieciom nazwać podstawowe emocje. Uczniowie zagrali w grę Ja czuję.. Kto czuje... w której użyli swojego talentu aktorskiego. Starali się wyrazić emocje i uczucia zapisane na kartkach. Na zakończenie klasa wykonała plakat, którego hasło brzmi wszystkie emocje są ważne.
Ewelina Falba
Narodowe Święto Niepodległości
„Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumfw dniu dzisiejszym.
Dzisiaj wielkie święto narodu, święto radości po długiej i ciężkiej nocy cierpień”
Józef Piłsudski
Dnia 10 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Cała społeczność szkolna zebrała się na hali sportowej na apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora Janusza Ławickiego, w którym wymienił wybitnych Polaków walczących o wolność naszej Ojczyzny oraz poinformował, że szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W związku z tym o symbolicznej godzinie 11.11 nauczyciele i uczniowie zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Po hymnie członkowie koła teatralnego pod kierunkiem p. Marleny Majkowskiej zabrali widzów w historyczną podróż do wolności. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia oraz nazwiska zasłużonych Polaków, które miały wpływ na odzyskanie wolności przez Polskę . O oprawę muzyczną zadbał chór szkolny pod opieką p. Justyny Szostek. Natomiast dekoracje przygotowały: p. Ewelina Wojciechowska, p. Irena Machujska, p. Dorota Charabin – Sokołowska.
Wspaniałym akcentem był występ pierwszoklasistów, którzy wyrecytowali „Katechizm polskiego dziecka” oraz zaśpiewali piosenkę pod tytułem „Moja Ojczyzna”. Najmłodszych artystów przygotowały wychowawczynie: p. Arleta Wiśniewska-Bader, p. Marlena Majkowska, p. Irena Machujska.
To była interesująca i wzruszająca lekcja historii.
Nowa galeria Gdy słota za oknem w klasie 3b została dodana do albumu fotograficznego
Nastała jesień i uczniowie w klasie 3 b wspólnie z panią Małgorzatą Przybylską przeprowadzili wiele tematów, dzięki którym będzie ją można zdrowo przetrwać.
Poza tym uczeń Dominik Sulkowski wziął udział w gminnym konkursie
recytatorskim „Moda na zdrowie” i zdobył wyróżnienie recytując wiersz pt. „Zdrowie mam, bo o siebie dbam” Agaty Dziechciarczyk.
Wszystkie te działania miały uświadomić dzieciom potrzebę prowadzenia zdrowego trybu życia.
Małgorzata Przybylska