Menu

  • "Zamieszanie w kurniku"

    "Zamieszanie w kurniku"
    07.04.2019

    7. kwietnia na hali widowiskowo-sportowej odbył się Jarmark Wielkanocny. Uczniowie klasy IV b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lidzbarku pod opieką polonistek: p. Barbary Skuzy i p. Lidii Ostrowskiej przygotowali krótką część artystyczną, poświęconą wielkanocnym obrzędom.

    Na początku uczniowie powitali zgromadzonych na jarmarku gości, następnie w humorystyczny sposób przedstawili wielkanocne obyczaje: malowanie jajek, śmigus-dyngus. Na koniec mali aktorzy życzyli zebranym i ich rodzinom zdrowych i wesołych świąt.

    Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom i ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej części artystycznej.

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zamieszanie w kurniku.

  • Projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

    05.04.2019

    W piątek 5 kwietnia 2019 w małej sali gimnastycznej uczniowie klasy II b pod opieką p. Aldony Radziejewskiej zaprezentowali klasom pierwszym i drugim projekt edukacyjny, nad którym pracowali przez dwa tygodnie. Przedsięwzięcie „W zdrowym ciele, zdrowy duch” miało przybliżyć zagadnienia dotyczące zdrowia oraz utrwalić wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, higieny osobistej i aktywności fizycznej. Forma prezentacji, samodzielnie wykonana dekoracja (przy udziale rodziców i dwóch uczniów z klasy II a) oraz zaangażowanie małych artystów zasługują na szczególne uznanie.

      

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekt "W zdrowym ciele zdrowy duch".

  • Konkurs „Zajączki, baranki, pocztówki, pisanki – wielkanocne niespodzianki”

    Konkurs „Zajączki, baranki, pocztówki, pisanki – wielkanocne niespodzianki”
    04.04.2019

    Przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie naszej szkoły przygotowali prace na konkurs plastyczny „Zajączki, baranki, pocztówki, pisanki – wielkanocne niespodzianki” zorganizowany przez p. Karolinę Gajewską. Konkurs został rozstrzygnięty 4 kwietnia 2019 r. Celem konkursu było popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, a także rozbudzenie wrażliwości twórczej. Uczniowie mieli wiele interesujących pomysłów, dzięki temu powstało mnóstwo pięknych prac i dekoracji. Zajączki, kurczaczki, kolorowe pisanki i koszyczki – ozdoby Wielkanocne w okresie świątecznym przyozdobią zapewne każdy dom naszych uczniów.

    Najlepsze prace to:

    Klasa V a

    Olga Nowińska

    Zofia Kamińska

    Miłosz Waszkiewicz

    Klasa V b

    Monika Mierzyńska

    Amelia Rochoń

    Gabriela Zdanowicz

    Klasa V c

    Julia Skuza

    Zofia Węgrzynowska

    Kinga Czarnecka

    Dominik Urbański

    Katarzyna Wiśniewska

    Wiktoria Mendalka

    Roksana Kozłowska

    Wyróżnienia otrzymali:

    Mateusz Aronowski i Dominik Sieński

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs „Zajączki, baranki, pocztówki, pisanki – wielkanocne niespodzianki”.

  • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

    SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

    03.04.2019

    Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie w konkursach przedmiotowych Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019 uzyskali 3 tytuły laureata i 5 tytułów finalisty. Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom osiągniętych sukcesów!

    Paulina Faustyna Olszewska kl. 3c laureat z j. polskiego - opiekun Ewa Kopowska

    Mikołaj Karbowski kl. 3b laureat z fizyki - opiekun Dariusz Edward Karbowski

    Paulina Faustyna Olszewska kl. 3c laureat z biologii - opiekun Dorota Kalinowska-Sosnowska

    Nikoletta Grams kl. 3b finalista z j. polskiego - opiekun Lidia Ostrowska

    Wiktor Rakocki kl. 8b finalista z j. polskiego - opiekun Ewa Kopowska

    Mikołaj Karbowski kl. 3b finalista z matematyki - opiekun Aleksandra Jurkowska

    Błażej Leśniewski finalista kl. 3f z chemii - opiekun Joanna Kraynik Goślicka

    Paulina Faustyna Olszewska kl. 3c finalista z j. angielskiego - opiekun Joanna Lemańska

  • Akcja „Jałmużna Wielkopostna”

    Akcja „Jałmużna Wielkopostna”

    Wielki Post to czas zadumy, duchowej refleksji i pomocy potrzebującym. Każdy chrześcijanin zobowiązany jest do jałmużny czyli do miłosierdzia.

    Jałmużna Wielkopostna to ekumeniczna akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej i konkretnych ludzi, a także młodzieży na los osób chorych, starszych oraz innych potrzebujących i skierowanie konkretnej pomocy na ich rzecz. To także szczególne wezwanie do zainteresowania potrzebującymi tuż obok nas, których w natłoku codziennych spraw nie zauważamy. Młodzież naszej szkoły z klas VII i VIII pod kierunkiem p. Karoliny Gajewskiej w ogromnym stopniu zaangażowała się w pomoc potrzebującym. Pomoc innym przybierała różne formy i sposoby. Każda pomoc to osobna historia. Uczniowie z wielkim zapałem angażowali się w pomoc finansową, a także bezinteresownie wykonywali różne prace na rzecz innych. Były to między innymi wpłaty pieniędzy na rzecz chorego chłopca, aby pomóc mu zrealizować marzenie. Inny sposób pomocy finansowej to historia uczennicy klasy VII, która angażuje się w finansową pomoc dziewczynce z Afryki, podejmując duchową adopcję na odległość. Kamila przeznacza swoje kieszonkowe, aby pomóc w rozwoju i edukacji adoptowanej dziewczynce. Ponadto uczennice z klasy VII zaangażowały się w akcję zbierania pieniędzy i żywności na rzecz potrzebujących dzieci. Inne formy pomocy to pomoc w nauce kolegom z  klasy z konkretnego przedmiotu, z którego nauka przychodzi trudniej, pomoc w nauce młodszym dzieciom, pomoc starszej sąsiadce w opiece na psem, pomoc w domowych pracach porządkowych rodzicom, dziadkom i innym osobom starszym: mycie okien, mycie naczyń, sprzątanie, układanie drewna, sadzenie kwiatów, robienie zakupów. Inną formą pomocy była opieka uczennicy klasy VII nad pieskiem, którego Pani musiała wyjechać na tydzień i nie miała z kim zostawić psiaka. Nina z klasy VII podjęła się opieki nad pieskiem, pod nieobecność sąsiadki. Wizyty w lidzbarskim Przytulisku, to forma pomocy bezdomnym zwierzętom, o której nie zapomnieli również młodzi wolontariusze. Akcja „Jałmużna Wielkopostna” pozwoliła uświadomić młodzieży, ilu wokół nas jest potrzebujących pomocy, którym ofiarowali konkretną postać miłości.

        

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akcja „Jałmużna Wielkopostna”.

  • Niesiemy pomoc naszym rówieśnikom z krajów misyjnych

    Niesiemy pomoc naszym rówieśnikom z krajów misyjnych
    31.03.2019

    Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas radości i odradzającego się życia. Nie można zapomnieć jednak o tych, którzy cierpią nędzę i głód, którym brakuje podstawowych środków do życia. Kolejny już raz ruszyła akcja niesienia pomocy dzieciom z krajów misyjnych zorganizowana przez katechetkę Ewę Rogozińską. Do świątecznej akcji zaproszeni zostali uczniowie naszej szkoły z klas I a, I b, II a, II b, IV b i IV c oraz ich rodzice. Wykonali oni karty świąteczne z różnorodnych materiałów, z wykorzystaniem pomysłowych technik. Napłynęło bardzo dużo kart. Były to istne cudeńka, precyzyjnie wykonane prace, przy których napracowali się członkowie rodzin. Przez dwie kolejne niedziele Wielkiego Postu, po Mszach świętych w Parafii Wniebowzięcia NMP dzieci ze scholi „Perełki Maryi” przy udziale rodziców przeprowadzili akcję sprzedaży kart świątecznych. Jak zwykle akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dochód ze sprzedaży został  przeznaczony na cel misyjny. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za pomysłowość, wsparcie, a przede wszystkim za okazaną pomoc.

    Ewa Rogozińska

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Niesiemy pomoc rówieśnikom z krajów misyjnych.

  • Spotkanie rodziców z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Olsztynie

    Spotkanie rodziców z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Olsztynie

    Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych  na rok szkolny 2019/2020

     

              Dnia 27.03.2019 na hali sportowo – widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lidzbarku odbyło się spotkanie przedstawicieli Kuratorium w Olsztynie – wizytatorów pani Bożeny Reszki i pana Marka Kozłowskiego z rodzicami przyszłych absolwentów klas VIII szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z terenu gminy Lidzbark. W spotkaniu wzięli również udział dyrektorzy, nauczyciele, doradca zawodowy.

               Przyszły rok szkolny jest rokiem szczególnym, kiedy to naukę w szkołach średnich i branżowych I stopnia rozpoczną jednocześnie absolwenci ostatnich oddziałów gimnazjalnych oraz absolwenci klas VIII szkół podstawowych. Uczniowie i ich rodzice podejmą pierwsze decyzje, które pewnie wpłyną w sposób znaczący na dalszą karierę zawodową.

                Spotkanie miało na celu udzielenie wyczerpujących informacji i rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących naboru do szkół średnich, które są przygotowane do przyjęcia większej jak dotychczas ilości kandydatów. Postępowania rekrutacyjne będą prowadzone w tym samym czasie, ale każda szkoła utworzy odrębne klasy dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum. Szkoły zapewnią miejsca wszystkim absolwentom. Przedstawiono rodzicom kryteria rekrutacji tak dla absolwentów szkoły podstawowej jak i gimnazjum, terminy egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego oraz kto będzie przyjęty do szkół w pierwszej kolejności.

                 Szkoły zapewniają informacje dla swoich absolwentów i ich rodziców tak w formie ulotek, broszur jak i porad grupowych i indywidualnych /np. spotkania z doradcą zawodowym/. Choć wszystkie szkoły średnie w Polsce zobowiązane są spełnić te same ustawowe wymogi, to różnią się też znacznie miedzy sobą. Są wśród nich takie, które w całości lub w ramach niektórych profili zdecydowanie się wyróżniają. Są to szkoły lub klasy z wyraźnie określoną misją – a także adresowane do uczniów ze szczególnymi predyspozycjami w różnych dziedzinach nauki, sztuki i sportu np. szkoły z oddziałami dwujęzycznymi czy sportowymi. Warto o tym wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

                  Spotkanie zakończyła rozmowa z zaproszonymi rodzicami uczniów, przyszłych absolwentów szkół. Gospodarzem spotkania był dyrektor  Szkoły Podstawowej Nr 2 pan Janusz Ławicki.

     

                                                                                          Szkolny doradca zawodowy – J. Szczepaniak

      

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie rodziców z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

  • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

    REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH

    SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

     

    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku informuje, że rozpoczyna się rekrutacja dzieci do klas I  

    Zapisy odbędą się od 20 lutego do 29 marca 2019 r.  

    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych - do 07.05.2019
    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych - do 14.05.2019

    Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie szkoły.

    Podstawa prawna: art. 40 ust. 1 pkt 1 Ustawy Prawo Oświatowe z dnia 11 stycznia 2017 r. (Dz.U. z 2017 poz. 59) oraz art. 204 ust 1 pkt 1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo Oświatowe ( Dz. U. z 11 stycznia 2017 r. poz. 60),  Zarządzenia nr 15/18 Burmistrza Lidzbarka z dnia 31 stycznia  2018 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2018/19 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym   i postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego oraz klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lidzbark.

     

    INFORMACJE DOTYCZĄCE ULIC I MIEJSCOWOŚCI PRZYPISANYCH OBWODOWI SZKOŁY ORAZ WZORY WNIOSKÓW MOŻNA POBRAĆ KLIKAJĄC W JEDEN Z PONIŻSZYCH LINKÓW:

    Wykaz miejscowości i ulic przypisanych do obwodu szkoły - pobierz

    Zgłoszenie ucznia z obwodu szkoły - pobierz

    Wniosek o przyjęcie ucznia spoza obwodu szkoły - pobierz

    Wniosek o przyjęcie dziecka do klas IV i VII - pobierz

    Wniosek zgłoszenia do oddziału sportowego - klasy IV 

    Wniosek zgłoszenia do oddziału dwujęzycznego - klasy VII - pobierz

    Zarządzenie nr 3/2019 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku z dnia 15 lutego 2019 roku - pobierz

  • Konkurs „Samarytanin, którego znam”.

    Konkurs „Samarytanin, którego znam”.

    29 marca 2019 r. w klasa piątych został rozstrzygnięty konkurs „Samarytanin, którego znam”. Organizatorem konkursu była p. Karolina Gajewska. Celem konkursu było propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, który w dokumencie „O zbawczym cierpieniu” pisał: „Miłosiernym Samarytaninem jest każdy człowiek, który zatrzymuje się przy cierpieniu drugiego człowieka, jakiejkolwiek by ono było natury”. Konkurs ten ukazuje, jak wielu Miłosiernych Samarytan żyje pośród nas. Bezinteresownie niosą pomoc w ciszy, tym samym na co dzień budują „kulturę miłości”, o której tak często nauczał Jan Paweł II. Warto jest dostrzegać takich ludzi i przede wszystkim brać z nich przykład.

    Najlepsze prace to:

    Klasa V a

    Olga Nowińska

    Łukasz Moczulski

    Michał Milz

    Klasa V b

    Gabriela Zdanowicz

    Artur Rynkowski

    Monika Mierzyńska

    Amelia Rochoń

    Klasa V c

    Julia Skuza

    Zofia Węgrzynowska

    Kinga Czarnecka

    Norbert Stachewicz

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs „Samarytanin, którego znam”.

  • „Z lekturą za pan brat”

    „Z lekturą za pan brat”
    28.03.2019

    „Z lekturą za pan brat” Konkurs dla uczniów klas III Gimnazjum

    Rok szkolny 2018/2019

     

    28 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Lidzbarku odbył się konkurs dla uczniów klas III gimnazjum „Z lekturą za pan brat”. Organizatorką konkursu była p. Lidia Ostrowska.

    Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży gimnazjalnej, motywowanie uczniów do samodoskonalenia, rozwijanie pasji czytania i świadomości czytelniczej, sprawdzenie zakresu znajomości literatury dla młodzieży.

    Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, składającego się z 24 pytań zamkniętych, dotyczących lektur gimnazjalnych. Uczniowie mieli udzielić tylko jednej poprawnej odpowiedzi  na każde pytanie. Maksymalna ilość punktów do zdobycia – 24.

    W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas: III a - 3 osoby, III b - 4 osoby, III c - 1 osoba, III d - 1 osoba, III e - 3 osoby, III f - 3 osoby.

    Wyniki konkursu:

    - klasa Błażej Leśniewski - miejsce pierwsze: 3f ,14p./24p.(polonista - Lidia Ostrowska)

    - miejsce drugie: Aleksandra Paturalska - klasa 3b, 13p./24p.(polonista - Lidia Ostrowska)

    klasa Hubert Piórkowski - klasa 3b, 11p./24p.(polonista - Lidia Ostrowska) oraz Nikoletta Grams - - miejsce trzecie: 3f, 11p./24p. (polonista - Lidia Ostrowska)

     

  • Rowerowy Maj - spotkanie uczniów klas 1 i 2 z policjantem

    Rowerowy Maj - spotkanie uczniów klas 1 i 2 z policjantem

    28 marca 2019 r. dzieci z klas I – II Szkoły Podstawowej nr 2 wzięły udział w spotkaniu z policjantem Cezarym Urbaniakiem dzielnicowym Komisariatu Policji w Lidzbarku. Spotkanie miało na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drodze w związku ze zbliżającą się mobilnością w ruchu drogowym podczas kampanii Rowerowy Maj. Policjant zapoznał dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym (poruszanie się w kolumnie, odstępy, wyposażenie roweru, sprawny sprzęt, ważny przegląd pojazdu, opieka dorosłych). Pan Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz  zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Przedstawił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Wspomniał o ważnych numerach alarmowych w razie niebezpieczeństwa.

    Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Zobaczyły, jak wygląda komunikacja policjanta z dyżurnym w Komisariacie. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

      

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ROWEROWY MAJ - spotkanie z policjantem kl. 1 i 2.

  • KLASA 1 A - Ziemia moim domem

    KLASA 1 A - Ziemia moim domem

      

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ziemia moim domem.

  • Wyjście do kina klasy 1 b

    Wyjście do kina klasy 1 b
    25.03.2019

    Dla uczniów klasy 1b poniedziałek, 25.03.2019 r. od samego rana był dniem przyjemności. Pierwszoklasiści wybrali się do kina na seans filmowy ,,Corgi - psiak królowej". Dzieciaki z ogromnym zaciekawieniem oglądały film, kształtując przy okazji postawy otwartości wobec świata oraz innych, aktywności w życiu społecznym oraz odpowiedzialności za zbiorowość. Po obejrzeniu filmu uczniowie także doszli do wniosku, że jeśli czegoś bardzo pragną, to jest to możliwe.

      

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjście do kina klasy 1 b.

  • FINAŁ PROJEKTU: BUDKI LĘGOWE

    FINAŁ PROJEKTU: BUDKI LĘGOWE

    Finał projektu o budkach lęgowych.

    Nasz projekt zakończyliśmy powieszeniem budek lęgowych w lesie. Oczywiście konieczna była pomoc wykwalifikowanych pracowników Nadleśnictwa Lidzbark. Mamy nadzieję, że za kilkanaście dni do budek wprowadzą się latający lokatorzy.

      

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii FINAŁ PROJEKTU: BUDKA LĘGOWA.

  • Dziel się uśmiechem

    Dziel się uśmiechem

      

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dziel się uśmiechem.

  • Turniej warcabowy w klasie I a

    Turniej warcabowy w klasie I a

    W klasie I a trwają przygotowania do warcabowego turnieju!!!

    18 i 25 marca 2019 r. pani Małgorzata Przybylska przeprowadziła wśród uczniów klasy I a klasowy turniej warcabowy, który wyłonił dwóch najlepszych graczy. Okazali się nimi Krystian Gutowski oraz Mikołaj Raniszewski. To oni najczęściej wygrywali z kolegami i koleżankami, więc będą reprezentować klasę w kolejnym już gminnym etapie, który odbędzie się w maju.

    Wszyscy uczniowie z klasy I a liczą na to, że  Krystian i Mikołaj pokonają wszystkich przeciwników w następnym etapie turnieju.

       

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej warcabowy w klasie I a.

  • Doradztwo zawodowe

    Doradztwo zawodowe

    25.03.2019

    Doradztwo Zawodowe w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku

                                                                                                          

    Tradycyjnie od wielu lat Gimnazjum a obecnie Szkoła Podstawowa Nr 2 organizuje Dzień Otwarty poświęcony doradztwu zawodowemu. Przyszły rok szkolny jest rokiem szczególnym, kiedy to naukę w szkołach średnich i branżowych rozpoczną absolwenci ostatnich oddziałów gimnazjalnych oraz absolwenci klas VIII szkoły podstawowej. Przed uczniami pierwsze, bardzo ważne decyzje, które wpłyną w dużym stopniu na dalszą karierę zawodową. Ważnym jest, aby były przemyślane i konstruktywne. Aby je ułatwić przeprowadzono w szkole szereg działań. Podczas prowadzonych warsztatów uczniowie mieli możliwość poznania swoich mocnych stron, zainteresowań, osobowości, temperamentu czy hierarchii wartości. W procesie doradczym to pierwszy podstawowy krok, który wytucza realizowane w dalszej kolejności działania. Jedynie bowiem mając wgląd we własną osobę, znając własne możliwości, predyspozycje i potrzeby – można adekwatnie zaplanować swoją drogę edukacyjną. Uczniowie poznali wiele zawodów oraz ścieżki edukacyjne jakie należy przejść, żeby je zdobyć. Spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych – ponadgimnazjalnych, to kolejny krok, który ma ułatwić podjęcie uczniom konstruktywnej, przemyślanej decyzji.

                 Przyszłych absolwentów oraz zaproszonych przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych przywitał dyrektor szkoły pan Janusz Ławicki. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały następujące szkoły:

    • Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K Baczyńskiego w Lidzbarku
    • Zespół Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku
    • Zespół Szkół Nr 1 z I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego oraz Technikum Nr 1 im. Stanisława Staszica w Działdowie – ul. Grunwaldzka 4
    • Zespół Szkół Nr  2  z II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Działdowie – ul Polna 11
    • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie Osadzie
    • Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Gen, Sylwestra Kaliskiego w Działdowie ul. Pocztowa 6
    • Zespół Szkół im. Emilii Sukertowej – Biedrawiny w Malinowie

    Spora grupa  uczniów naszej szkoły podejmuje dalszą edukację poza granicami powiatu a nawet województwa.  Pedagog szkolna a jednocześnie doradca zawodowy pani Jolanta Szczepaniak zwróciła uwagę, iż nie zawsze nauka w  szkołach w dużych miastach  jest gwarancją sukcesu. Wszędzie są szkoły lepsze i gorsze i nie wszyscy uczniowie potrafią wykorzystać w sposób konstruktywny to, co daje duże miasto.  Zachęciła do mądrych przemyślanych decyzji popartych konkretnymi argumentami.

     

      

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Doradztwo zawodowe.

  • Edukacja wczesnoszkolna wita wiosnę

    Edukacja  wczesnoszkolna wita wiosnę

    Uczniowie klas 1 i 2 pierwszy dzień wiosny powitali radośnie, krocząc ulicami miasta w barwnym pochodzie.

    Dzieci głośno przywoływały wiosnę, wypowiadając słowa: ,,Żegnaj zimo, witaj wiosno".

    Niosły ze sobą wielobarwne kwiaty, motyle, pszczoły, ptaki.

    Zabrały także grzechotki, janczary i własnoręcznie przygotowane instrumenty perkusyjne.

    Mieszkańcy Lidzbarka z zaciekawieniem i podziwem przyglądali się naszym uczniom i całemu wydarzeniu.

       

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Edukacja wczesnoszkolna wita wiosnę.

  • Bierzemy udział w kampanii "Rowerowy Maj"

    Bierzemy udział w kampanii "Rowerowy Maj"

    Lidzbark to malowniczo położone miasteczko w południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego z prawie 720 letnią historią. To brama wjazdowa na Warmię i Mazury, usytuowana nad Jeziorem Lidzbarskim, rzeką Wel i terenie dwóch Parków Krajobrazowych: Welskiego oraz Górznieńsko-Lidzbarskiego. Lasy w naszej gminie stanowią prawie 50% obszaru i są doskonałym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, połączonej z obserwacją chronionych i unikatowych siedlisk roślin niespotykanych nigdzie indziej. Jest tu prawie 40 km oznakowanych tras. W 2018 roku oficjalnie otwarta została nowa ścieżka singletrack – jednokierunkowa, wyposażona w muldy, bandy i zakręty . Weltrack, bo taką dostała nazwę, przyciąga turystów z całej Polski. Od trzech lat na terenie Lidzbarka odbywają się zawody MTB o zasięgu ogólnopolskim, których trasach prowadzi po wspomnianym Weltracku. Rowerowy Maj to kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego, która idealnie wpisuje się w walory naszego miasteczka. W tym roku do tej ogólnopolskiej akcji przyłącza się również Lidzbark. W pilotażowym w naszym mieście projekcie udział wezmą dwie szkoły podstawowe. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. Do zobaczenia na trasie!

    Adres strony kampanii - https://rowerowymaj.eu/lidzbark/

  • Rekonstrukcja historyczna - wrzesień 1939

    Rekonstrukcja historyczna - wrzesień 1939

    20 marca 2019 roku 141 uczniów klas 4-8 wzięło udział w pokazie historycznym „Wrzesień 1939”, czyli o tym jak wybuchła II Wojna Światowa i zniknęła II Rzeczpospolita.

    Grupa artystyczna „Rekonstrukto” omówiła i zaprezentowała: sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej; etos żołnierza oraz ułana w społeczeństwie polskim; polski mundur wojskowy wz 36 (szeregowy i podoficerski); ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej; bezpieczne repliki broni; rekonstrukcje z udziałem publiczności; technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie; musztrę oraz sprzęt bojowy.

    Uczniom bardzo podobały się repliki broni, chętnie brali udział w pokazach.

        

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rekonstrukcja historyczna - wrzesień 11939.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów
    13-230 Lidzbark
    ul. Nowa 10
  • 23 69 61 150

Galeria zdjęć