Nowa galeria Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia została dodana do albumu fotograficznego
15 listopada 2024 roku cała społeczność szkolna wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Zespół szkolnych matematyków przygotował dla uczniów dzień pełen atrakcji. między innymi losy, które uczniowie wypełniali na szkolnym korytarzu. Za poprawne rozwiązanie zadania dzieci otrzymywały zakładki lub odznaki. Świętowano również na szkolnych świetlicach na których dzieci rozwiązywały przykłady związane z tabliczką mnożenia. Młodsi w zakresie 30, starsi w zakresie 100.
Uczniowie klas 1-3 również włączyli się do okazji kolorując logo, składając sowy 3D oraz rozwiązując przykłady.
Nowa galeria Julia Czarnomorzec laureatką Festiwalu Twórczości Religijnej FERA 2024 została dodana do albumu fotograficznego
Julia Czarnomorzec laureatką XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Religijnej FERA 2024
16 listopada odbył się XXVIII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Religijnej FERA 2024. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Julia Czarnomorzec, uczennica klasy 8B.
Konkurs rozpoczął się przywitaniem uczestników, a następnie rozpoczęły się występy konkursowe w kategorii recytacja. Julia zaprezentowała jury i publiczności utwór M. Parlickiego „Dlaczego”.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza Uczennica Julia Czarnomorzec zachwyciła jury piękną i wzruszającą recytacją wiersza i zajęła I miejsce w konkursie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Uczennica została przygotowana do konkursu przez Panią Karolinę Gajewską.
Karolina Gajewska
Nowa galeria Wojewódzka Konferencja Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie została dodana do albumu fotograficznego
13 listopada 2024 r. w Elblągu odbyła się uroczysta Wojewódzka Konferencja Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Na miejsce konferencji wybrano Ratusz Staromiejski.
Naszą szkołę reprezentowali dyrektor szkoły Pan Janusz Ławicki i Pani Lucyna Talarowska - koordynator zdrowia.
Swoją obecnością podczas spotkania zaszczycili m.in. Warmińsko -Mazurski Kurator Oświaty, Pani Jolanta Weronika Skrzypczyńska , wiceprezydent Elbląga oraz wiele ważnych Osobistości.
Wygład inauguracyjny „Strategie wspierania dzieci i młodzieży. Pozytywny klimat szkoły, dialog motywujący, mentoring, tutoring i inne metody wsparcia” wygłosił Pan Profesor hab. Krzysztof Ostaszewski-kierownik Zakładu Publicznego w Profilaktyce Młodzieżowej Pro-M w Zakładzie Zdrowia Publicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
Podczas uroczystości wyróżnione zostały szkoły, przedszkola i placówki które w tym roku otrzymały Certyfikat Krajowy „Szkoła Promująca Zdrowie”. Nasza szkoła jest jedna z tych placówek. Uroczyste wręczenie Krajowego Certyfikatu odbędzie się 10 stycznia 2025 r.
Podczas konferencji wręczono Certyfikaty Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie”.
Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że placówka pracuje zgodnie z modelem Szkoły Promującej Zdrowie oraz jest wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy.
Konferencja przebiegała w miłej atmosferze, uświetniły ja razem śpiewane pieśni.
Lucyna Talarowska
Nowa galeria „W krainie greckich mitów” została dodana do albumu fotograficznego
Korzystając z Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej uczniowie klasy 5a przygotowali scenki: "W krainie greckich mitów."
W grupach opracowali materiał do lekcji i przekazali go innym uczniom, którzy z kolei samodzielnie sporządzali notatki i portrety bóstw. Elementem ożywiającym lekcję była "uczta bogów", na której pojawiły się różne owoce, zdrowe przekąski oraz słodkości.
Nowa galeria Narodowe Święto Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, aby uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego po latach niewoli. Każda rocznica uświadamia nam, że wolność nie jest dana raz na zawsze, ale że należy o nią dbać i pielęgnować.
Podczas apelu głos zabrał pan dyrektor Janusz Ławicki, który w krótkim zarysie przypomniał nam dzieje naszego narodu. Uczniowie z klas: V c i VIII b zaprezentowali część artystyczną, a szkolny chór zaśpiewał pieśni patriotyczne. Na koniec wystąpiły dziewczęta z klas trzecich i czwartych, ze szkolnego koła tanecznego.
Współczesny patriota to nie tylko człowiek, który broni ojczyzny w chwilach zagrożenia. To obywatel, który zna historię, szanuje symbole narodowe, obchodzi ważne rocznice, kultywuje tradycję, angażuje się w życie Małej i Dużej Ojczyzny.
Dziękujemy za przygotowanie uroczystości: Pani Justynie Szostek, Pani Lucynie Szymańskiej-Rybickiej, Pani Annie Weitz, Pani Ewelinie Falbie, Pani Jolancie Cichockiej, Pani Grażynie Wąsiewskiej.
Nowa galeria Mała i duża świetlica została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie uczęszczający do dużej i małej świetlicy wykonali kotyliony dla nauczycieli.
Nowa galeria „Ja jako mały patriota” została dodana do albumu fotograficznego
W listopadzie 2024r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Ja jako mały patriota”.
Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności, wyrażanie swoich odczuć, przeżyć poprzez różnorodność ekspresji plastycznej, doskonalenie sprawności manualnej oraz zachęcenie dzieci do poznawania historii, ciekawych miejsc, zabytków jak i krzewienie postawy patriotycznej. Z ogromną przyjemnością oglądaliśmy Wasze ciekawe prace, które charakteryzowały się dużą różnorodnością oraz kreatywnością.
Wyniki konkursu:
Klasy I:
I miejsce: Małgorzata Jasińska klasa I a
II miejsce: Zuzanna Kokoszko klasa I b
III miejsce: Adam Ziółkowski klasa I a
Klasy II:
I miejsce: Aleksander Jędraszek klasa II b
II miejsce: Krzysztof Rynkiewicz klasa II b
III miejsce: Jan Bieliński klasa II a
Klasy III:
I miejsce: Zuzanna Rostkowska klasa III b
II miejsce: Agata Rutecka klasa III b
III miejsce: Jakub Wypych klasa III b
Wyróżnienia:
Kornelia Szuman klasa I a
Aleksandra Wrzosek klasa I b
Lena Turczyńska klasa III a
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursu!
Nowa galeria Wolontariat - Pomoc uczniom w nauce została dodana do albumu fotograficznego
W ramach Wolontariatu działa w szkole sekcja „Pomoc uczniom w nauce”. Starsi uczniowie pomagają młodszym kolegom i koleżankom w nauce podczas zajęć w świetlicy szkolnej. Wybrani uczniowie z klasy przesyłają nieobecnym uczniom notatki z lekcji. Uczniowie borą udział w grach i zabawach dydaktycznych. Uczą się wzajemnie.
Nowa galeria Wygrana klasy sportowej 3a została dodana do albumu fotograficznego
Wygrana klasy sportowej 3a w Międzyszkolnej Lidze „Dwa ognie”
Dnia 06.11.2024 r. odbyła się pierwsza Międzyszkolna Liga „Dwa Ognie” dla klas trzecich, która była rozegrana w ZS nr 4 w Działdowie.
W turnieju wzięły udział cztery drużyny: SP1 z Działdowa, SP 3 Działdowo, organizatorzy SP4 Działdowo i SP2 z Lidzbarka.
Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym 2 razy po 10 minut. Podczas gry dzieci doskonaliły swoje umiejętności celności rzutów i chwytów, jak również uczyły się współpracy i przestrzegania zasad „Fair play”.
Cieszymy się bardzo, bo wszystkie mecze wygrała drużyna z Lidzbarka – klasa sportowa 3a w składzie: Dąbrowski Natan, Drzewiński Adam, Leśniewski Jędrzej, Lorkowska Lena, Pawlak Wiktor, Pingot Aeksander, Rochon Oliwia, Sitarek Joanna, Spejna Lena, Szulc Aleksandra, Turczyńska Lena, Wasiak Jakub. Opiekun grupy - Grażyna Wąsiewska. Nagrodę najlepszego zawodnika gry w „Dwa Ognie ”otrzymał Aleksander Pingot – Gratulacje;)
Drużyna awansuje do finału województwa w Szczytnie. WSPANIALE ;)
Nowa galeria Warsztaty profilaktyczne dla klas I–III została dodana do albumu fotograficznego
Kamishibai to japoński teatr obrazkowy, którego tradycja sięga XII wieku. Podstawowym elementem teatru jest butai, czyli drewniana skrzynka. Wewnątrz skrzynki umieszcza się karty z ilustracjami do opowieści. W tajemniczą podróż po japońskiej sztuce narracji uczniów klas: 2b, 2c, 1b, 1a, 2a zabrały panie Aleksandra Kopacka i Małgorzata Chejna. Uczniowie poznali krótką historię teatru kamishibai i odkryli magie opowiadanej bajki.
Jednak głównym przesłaniem prowadzonych przez trenerki warsztatów było kształtowanie u dzieci prawidłowych relacji międzyludzkich i rówieśniczych – wolnych od przemocy, agresji, zawiści, zazdrości – rozwijanie empatii wobec rówieśników oraz zachęcanie do tworzenia przyjaznego środowiska poprzez współpracę, pomoc i wzajemne wsparcie. Na osnowie opowieści teatralnej dzieci poznawały w/w wartości doskonale się bawiąc. Trenerki panie Małgorzata i Aleksandra zostały nagrodzone przez uczniów gromkimi brawami.
Ciąg dalszy nastąpi…
Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Lidzbarku za współpracę i pomoc w edukacji profilaktycznej naszych uczniów.
W dniu 6 listopada 2024 roku pan dyrektor Janusz Ławicki wręczył puchar przechodni za miesiąc październik klasom, które uzyskały najwyższą ilość punktów z zachowania. Wśród klas 1-3 zwyciężyła klasa 1b - wychowawca pani Małgorzata Przybylska, wśród klas 4-8 najlepszą okazała się 5a - wychowawca pani Magdalena Cejman.
Nowa galeria "Dzień postaci z bajek" na świetlicy szkolnej została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Las i park w klasie 1 b została dodana do albumu fotograficznego
Las i park zawitał do klasy 1 b, a to za sprawą pani Małgorzaty Przybylskiej i wszystkich uczniów. Przez dwa tygodnie października dzieci na zajęciach:
- wypowiadały się o jesiennym lesie i parku na podstawie wielu ilustracji i własnych doświadczeń;
- omawiały właściwe zachowanie się w lesie;
- rozpoznawały wybrane drzewa i krzewy oraz ich liście, nazywały ich owoce, poznały budowę drzewa;
- przyniosły do klasy szyszki, jarzębinę i jesienne bukiety dzięki którym znają barwy ciepłe;
- z ususzonych liści wykonały jesienne kompozycje;
- poznały dary lasu; maliny, borówki, jagody, grzyby, orzechy laskowe;
- nazywały zwierzęta żyjące w lesie i parku oraz ich pożywienie, a następnie wysłuchały odgłosów tych zwierząt;
- na technice wykonały z papieru niedźwiedzia, lisa, wiewiórkę i ptaszka, a później udekorowały nimi parapet.
To były wspaniałe lekcje, w czasie których dzieci były bardzo aktywne i chętnie wykonywały wszystkie zadania.
Małgorzata Przybylska
Nowa galeria Wyjście klasy 6b na cmentarz została dodana do albumu fotograficznego
Klasa 6b włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta". Uczniowie pod opieką wychowawcy – Łukasza Ruczyńskiego odwiedzili lidzbarski cmentarz, gdzie zapalili znicze na grobach osób zasłużonych dla lokalnej społeczności. Odwiedzili także groby swoich bliskich, u których również zapalili znicze. Swoją postawą dali wyraz szacunku zmarłym.
Nowa galeria Akcja zuchów i harcerze została dodana do albumu fotograficznego
W minioną sobotę 26.10.2024, zuchy i harcerze z naszej szkoły udały się na cmentarz wojenny. Na cmentarzu przystąpiliśmy do oczyszczania ścieżek i grobów z liści. Po wykonaniu zadania zuchy i harcerze oddali hołd poległym żołnierzom i zapalili znicze.
Nowa galeria Udział klasy VIII b w akcji - Szkoła Pamięta została dodana do albumu fotograficznego
Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji - Szkoła pamięta. Klasa VIII b 31.10.2024 wraz z wychowawcą Anną Weitz odwiedziła groby znanych i zasłużonych mieszkańców Lidzbarka na miejscowym cmentarzu.
W tym tygodniu na małej świetlicy szkolnej obchodziliśmy „Dzień kundelka", „Dzień dyni", oraz Uroczystość wszystkich Świętych.
Nowa galeria Wolontariat - Opieka nad zwierzętami w przytulisku została dodana do albumu fotograficznego
„Najbardziej cenną rzeczą, jaką możesz komuś dać jest czas... dajesz mu w ten sposób cząstkę swojego życia, której już nie odzyskasz”.
Nasza szkolna sekcja Wolontariatu - Opieka nad zwierzętami - działała prężnie przez okres wakacji, a zasilona nowymi członkami kontynuuje swoją działalność w roku szkolnym 2024/2025.
Wolontariusze spotykają się w dwóch grupach w czwartki na popołudniowym dyżurze w Przytulisku, a niektórzy ósmoklasiści pomagają również w weekendy.
Podczas dyżurów młodzi ludzie oddają swój czas i swoje serca zwierzętom: wyprowadzają pieski na spacery, bawią się z nimi na psim placu zabaw, sprzątają kojce i teren Przytuliska, szczotkują, głaskają, a czasem nawet adoptują spragnione kontaktu z człowiekiem psy i koty.
W pomoc zwierzętom angażuje się Samorząd Uczniowski, a wraz z nim cała społeczność szkolna, głównie poprzez organizowanie zbiórek karmy i innych potrzebnych rzeczy dla Przytuliska.
Wolontariusze czują się odpowiedzialni za te bezdomne i opuszczone zwierzaki, a one odwdzięczają się miłością za każde nasze odwiedziny.
Jak pisał Antoine de Saint-Exupery:
„Ludzie zapomnieli o tej prawdzie - rzekł lis - lecz Tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za swoją różę.”
Nowa galeria Klasa 5b włączyła się w akcję "Szkoła Pamięta" została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 29 października 2024 r. klasa 5b włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta". Uczniowie pod opieką wychowawcy - Adeli Łozińskiej oraz Doroty Charabin-Sokołowskiej odwiedzili lidzbarski cmentarz, gdzie zapalili znicze na grobach osób zasłużonych lokalnej społeczności. Swoją postawą dali wyraz szacunku zmarłym.
Nowa galeria Poznajemy świat atomów została dodana do albumu fotograficznego
Podczas lekcji chemii uczniowie klasy 7A i 7B poznawali budowę atomu. Dowiedzieli się, z jakich cząstek są one zbudowane.
Najbardziej atrakcyjna częścią lekcji było budowanie cząsteczek z kolorowych modeli atomów. Uczniowie korzystali z bogatych zasobów i wyposażenia pracowni chemicznej.
Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.