Szkoła Pamięta

Klasa 5a

Klasa 5a również brała udział w ogólnopolskiej akcji #Szkoła Pamięta. Uczniowie udali się na Górkę, gdzie znajduje się ścieżka hostoryczno-edukacyjna przedstawiająca dzieje Lidzbarka od jego początków po teraźniejszość. Obejrzeliśmy również tablice upamiętniające przodków związanych z naszą małą ojczyzną oraz Polską.

Klasa VI a

Dnia 30.10.2023 r. klasa 6a wraz z wychowawczynią udała się na cmentarz w Lidzbarku, by uczcić pamięć zmarłych Strażaków i zasłużonych osób dla naszego miasta, a także odwiedzić groby bliskich. Uczniowie zapalili znicze i poznali trochę historii naszego miasteczka.

Udział  klasy VII b w akcji – Szkoła pamięta

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji - Szkoła pamięta. Klasa  VII b 30.10.2023 wraz z wychowawcą Anną Weitz odwiedziła groby znanych i zasłużonych mieszkańców Lidzbarka na miejscowym cmentarzu.

Klasa 5c włączyła się do akcji

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci" W. Szymborska

Klasa 5c z wychowawczynią włączyła się w działania w ramach Akcja „Szkoła Pamięta", które miały na celu uwrażliwić wychowanków na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych przodkach związanych z naszą mała ojczyzną, jak też wspomnienie naszych zmarłych bliskich.

Klasa 4c na cmenatrzu

27.10.2023 r. klasa 4c wraz z wychowawczynią Eweliną Falba udała się na lidzbarski cmentarz podczas godziny wychowawczej w ramach akcji #SzkołaPamięta. Uczniowie zapalili znicze przy grobie strażaków OSP oraz niedawno zmarłej nauczycielki uczącej przez wiele lat w murach szkoły. Uporządkowali też teren przy grobach dzieci.

Klasa 4b włączyła się w akcję "Szkoła Pamięta"

Dnia 27 października 2023 r. klasa 4b włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta". Uczniowie pod opieką wychowawcy - Adeli Łozińskiej oraz Doroty Charabin-Sokołowskiej odwiedzili lidzbarski cmentarz, gdzie zapalili znicze na grobach osób zasłużonych lokalnej społeczności. Uczniowie odwiedzili także groby nauczycieli oraz zapalili znicze na grobach swoich bliskich. Swoją postawą dali wyraz szacunku zmarłym.

Wyjście klasy 5b na cmentarz

Dnia 27.10.2023 r. podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 5 b pod opieką wychowawcy - Łukasza Ruczyńskiego udali się na cmentarz.  Uczniowie zapalili znicze na grobach osób zasłużonych dla Lidzbarka, jak również na grobach swoich bliskich.

"Szkoła pamięta" - klasy 1-3

Świetlica 1-3 upamiętniła kilkoro znanych nieżyjących postaci poprzez pogadankę, wykonanie zniczy oraz gazetkę ścienną.

"Szkoła pamięta" - klasy 4-8

Jak co roku uczniowie wraz nauczycielami z Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku aktywnie włączyła się w akcję.

W dniach 27-30.10 br. klasa 5b uczestniczyła w zadaniu wyznaczonym przez znaną historyk lidzbarską Panią Ewę Rzeszutko, a mianowicie uczniowie podzieleni na grupy mieli odnaleźć stare groby znanych lidzbarskich osobistości i uporządkować je. Dzieci wraz z rodzicami znakomicie wywiązali się z postawionego przed nimi zadania.

Klasa VI b  27.10.2022 razem z wychowawczynią Anną Weitz  odwiedziła lokalny cmentarz. Uczniowie zapalili znicze w miejscach poświeconych lokalnym bohaterom. Podczas wizyty na cmentarzu  młodzież oddała cześć rodakom, którzy poświecili swoją pracę i życie ojczyźnie. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę  pielęgnowania  pamięci o bohaterach naszej wolności ,a zwłaszcza ze swojego regionu.

klasa 4c w ramach akcji przygotowała plakat. Podczas prac uczniowie rozmawiali na temat zwyczajów, wspominali swoich bliskich.

Uczniowie klasy 8b wraz z wychowawcą p. Adelą Łozińską udali się na cmentarz lokalny w ramach akcji "Szkoła pamięta". Celem akcji było zapalenie zniczy na grobach tych bohaterów, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu i społeczności.

Jesienne  dni  to  czas  refleksji  i  zadumy,  to  także    czas  kiedy  wspominamy  naszych  bliskich,  jak  również  tych,  którzy  zapisali  się  w  historii  naszego  kraju.  W  dniach  24-27. 10  w ramach akcji  „Szkoła  Pamięta”  uczniowie  naszej  szkoły  na  lekcjach  religii  z  panią  Karoliną  Gajewską,  przypominali  sobie  najważniejsze  wydarzenia  z  dziejów  Polski.  Starsze  klasy  przygotowały  prezentacje  upamiętniające  osoby  zasłużone  dla  naszego  kraju.  Wykonywane  też  były  liczne  gazetki  dotyczące  postaci  historycznych.  Młodsze  dzieci  wykonywały  prace  plastyczne,  nawiązujące  swoją  tematyką  do  tradycji  świąt  zadusznych.

Na  lekcjach  uczniowie  rozmawiali  również  na  temat  pamiątek  rodzinnych,  a  także  wspominali  osoby,  do  których  owe  przedmioty  kiedyś  należały.