eTwinning

Nasza szkoła przystąpiła do projektu Developing Leadership and Team Skillsthrough Sports w ramach programu eTwinning Europejskie Partnerstwo Szkół, realizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Program eTwinningwspiera zarówno uczniów jak i nauczycieli w codziennej pracy i komunikacji z wykorzystaniem języka obcego oraz technik multimedialnych.

ProjektDeveloping Leadership and Team Skillsthrough Sportspowstał z inicjatywy nauczycieli szkół Scoala Tudor Vladimirescu w Drăgășani w Rumunii, EscolaDiocesana de Navàs,Catalonia w Hiszpanii i SP nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku. Udział bierze w nim 97 uczniów w wieku 13-15 lat, którzy posługują się językiem angielskim. Czas trwania projektu zaplanowano na dwa lata. Uczestnicy rozwijają umiejętności lidera grupy, członka zespołu, uczą się podejmowania decyzji, odpowiedzialności za siebie i zespół, podejmowania ryzyka, zdecydowania, odwagi, elastyczności, kreatywności i tolerancji. Zadania projektowe obejmują m.in. publikację komentarzy, artykułów i informacji na temat ról i zachowań w zespole, prezentację wideo uczestników i szkół na blogu eTwinning. Celem końcowym jest udział w grze sportowej, zaplanowanej i opracowanej przez uczniów w czasie wizyt w szkołach biorących udział w projekcie.

Koordynatorami projektu w poszczególnych szkołach są Maria Guixe, Dana Stanescu i Wiesława Smętkowska.

Daniela Stanescu          Maria Guixe

ARTICLES AND INFORMATION PREPARED BY THE PROJECT GROUP FROM SPAIN, ROMANIA AND POLAND

Pliki zrealizowane w ramach projektu: